TEROR V ŠPANIELSKU POKRAČOVAL AJ V NOCI

V Cambrilse, vzdialenom približne 100 kilometrov južne od Barcelony, útočník vrazil autom do chodcov, zranených je 6 osôb

Foto archív
Dátum 18.08.2017

BARCELONA 18. augusta (TASR/Extra plus) - V katalánskom meste Cambrils došlo v noci zo štvrtku na piatok k podobnému útoku autom ako vo štvrtok v Barcelone. Katalánska polícia predpokladá, že oba útoky spolu súvisia, informovala televízia Sky News.

V Cambrilse, vzdialenom približne 100 kilometrov južne od Barcelony, útočník vrazil autom do chodcov. Zranených bolo šesť civilistov a jeden policajt. Katalánska polícia počas operácie v meste Cambrils zastrelila piatich predpokladaných teroristov: štyria boli zabití priamo na mieste činu. Piaty podozrivý utrpel zranenia a bol zatknutý, neskôr však na následky zranení zomrel. Situácia v meste je už podľa polície pod kontrolou. 

Policajní pyrotechnici po likvidácii teroristov uskutočnili v Cambrilse viacero kontrolovaných explózií. Podľa zatiaľ nepotvrdených správ mohli mať údajní teroristi na sebe vesty s výbušninami. Polícia počas protiteroristickej operácie vyzvala miestnych obyvateľov, aby nevychádzali na ulice, na ktorých sa ozývala streľba a húkanie sirén.

Vyšetrovatelia sa domnievajú, že útoky v Barcelone a Cambrilse spolu súvisia, rovnako ako výbuch, ku ktorému došlo v stredu večer v inom katalánskom meste Alcanar.