EDUARD CHMELÁR

CHMELÁR: U MACRONA SA PREJAVUJE NAPOLEONSKÝ KOMPLEX

Dátum 29.02.2024

VIDEO: Eduard Chmelár, politológ: U Emmanuela Macrona sa od začiatku pôsobenia vo funkcii prezidenta prejavuje napoleonský komplex. Teraz si myslí, že sa stal európskym vodcom, ktorý na rozdiel od Napoleona a Hitlera môže poraziť Rusko.

CHMELÁR: ŠIMEČKA A KORČOK BY NÁS CYNICKY A BEZ HANBY VOHNALI DO VOJNY

Dátum 27.02.2024

Eduard Chmelár, politológ: Ivan Korčok už neraz ukázal, že nemá v tomto smere žiadne zábrany. Už ako štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí za vlády Mikuláša Dzurindu arogantne vyhlásil, že vyšleme slovenských vojakov na žiadosť USA do ilegálnej irackej vojny aj bez mandátu Bezpečnostnej rady OSN. Hrubo šliapal po medzinárodnom práve vtedy, hrubo šliape po slovenských záujmoch aj dnes.

CHMELÁR: KORČOK BY BOL PRE SLOVENSKO POHROMOU

Dátum 26.02.2024

Eduard Chmelár, politológ: Najväčšou diskvalifikáciou Ivana Korčoka však zostáva jeho priam programová neochota spájať a odhodlanie eskalovať vnútropolitický konflikt. Ak ani po sérii vysvetlení nie je schopný pochopiť, že úlohou hlavy štátu nie je bojovať, ale spolupracovať.

CHMELÁR: MESEŽNIKOV, ŠEBEJ, MIKLOŠ, LEŠKO, WEISS SÚ KOLABORANTI A FARIZEJI

Dátum 26.02.2024

Eduard Chmelár, politológ: Vtedy a aj o pár rokov neskôr pri invázii do Iraku tvrdili západní spojenci a ich mediálni nohsledi, že medzinárodné právo je zastarané a netreba sa ho držať. A nie náhodou to boli tí istí (Grigorij Mesežnikov, František Šebej, Ivan Mikloš, Marián Leško, Peter Weiss a ďalší), ktorí pri rovnakom porušení medzinárodného práva zo strany Putina (poctivého žiaka vojnových zločincov Clintona, Blaira a Busha) falošne požadujú jeho dodržiavanie, hystericky tak prehlušujúc vlastné svedomie.

CHMELÁR: ČAPUTOVÁ SI NA KUCIAKOVEJ KRVI POSTAVILA KARIÉRU

Dátum 22.02.2024

Politológ Eduard Chmelár: Stredajšie zhromaždenia nie sú spomienkové akcie na zavraždený pár, ale hyenisticky zneužité politické mítingy, na ktorých skáču po hroboch dvoch nevinných ľudí.

CHMELÁR: ŠIMEČKOVCI SA POKÚŠAJÚ UROBIŤ Z VINNÍKA MARTÝRA

Dátum 16.02.2024

Eduard Chmelár, politológ: Ak progresívci nadšene podporili trestné oznámenie na Ľuboša Blahu za jeho obraz Che Guevaru, nemôžu sa tváriť, že toto je niečo iné. Tým skôr, že Martin Šimečka svoje hanobiace výroky nepovedal ako súčasť novinárskej činnosti, ale počas verejného vystúpenia.

CHMELÁR: NAŠI PISÁLKOVIA SI MÝLIA ŽURNALISTIKU S POLITICKÝM AKTIVIZMOM

Dátum 14.02.2024

Eduard Chmelár, politológ: Tucker Carlson prinútil Putina povedať veci, ktoré ešte nikomu nepovedal. A pisálkov, ktorí by to nikdy nedokázali, zožiera iba závisť. A záverečné vyústenie do výzvy na mierové rokovania robia z tohto interview jeden z najdôležitejších rozhovorov, ktorý píše dejiny.

CHMELÁR: SLOVENSKO NEMÁ HLAVU ŠTÁTU

Dátum 10.02.2024

Dobrým prezidentom nie je ten, kto vyhovie našej záujmovej skupinke, ale ten, kto vždy koná s ohľadom na záujmy celej spoločnosti. Aktivistické figúrky ako Zuzana Čaputová alebo Ivan Korčok nám však ukazujú presne to, ako sa to nemá robiť.

CHMELÁR: BEZOČIVOSŤ ŠIMEČKOVCOV SVEDČÍ O NEÚCTE K SLOVENSKÝM DEJINÁM

Dátum 09.02.2024

V súvislosti s pohŕdavými výrokmi Martina Šimečku hanobiacimi Slovákov ako malý zbabelý národ, ktorý nikdy poriadne nebojoval, by som rád upriamil vašu pozornosť na nepovšimnuté výročie, ktoré okrem iného dokresľuje nízkosť charakteru tohto novinára. V pondelok uplynulo 175 rokov od jedného z najvýznamnejších bojov uhorskej revolúcie, bitky o Branisko, ktorá sa uskutočnila 5. februára 1849.

CHMELÁR: DEMOKRACIU NEOHROZUJE VLÁDA, ALE ČAPUTOVÁ

Dátum 07.02.2024

Už veľakrát som upozornil na to, že Čaputová je úplne posadnutá túžbou obmedzovať slobodu prejavu. Niet inej témy, ktorej by sa venovala tak často a tak intenzívne, a to nielen doma, ale aj v zahraničí, kde otvárala agendu regulácie médií a obrany demokracie pred neobmedzenou slobodou prejavu na každej pracovnej ceste a nebolo jej to hlúpe ani vtedy, keď preberala nejakú banálnu cenu práve za posilňovanie slobody. 

Stránky