Extra plus

FICO: SLOVENSKÍ PROTIRUSKÍ POLITICI PODPORUJÚ VOJENSKÝ KONFLIKT MEDZI RUSKOM A NATO

Dátum 19.04.2021

Robert Fico: Sme proti otvorenej bratovražednej vojne medzi Ruskom a Ukrajinou. Verím, že súčasná vláda sa nebude správať podobne ako Dzurindova vláda, ktorá umožnila prelety nad územím SR smerom na bývalú Juhosláviu a umožnila tak bombardovanie bratského srbského národa.

MAZUREK: RUSI NIE SÚ NAŠI NEPRIATELIA!

Dátum 19.04.2021

Milan Mazurek: Protiruské besnenie niektorých slovenských politikov a novinárska sekta nás vracia späť do čias studenej vojny. V Hnutí Republika odmietame takéto bezhlavé šírenie napätia a vždy budeme presadzovať vyváženú zahraničnú politiku a dobré vzťahy na západ aj na východ. Našim cieľom je hľadanie spojencov a nie nepriateľov.

KREMEĽ RÁZNE ODMIETA ZAPOJENIE RUSOV DO VÝBUCHU V ČECHÁCH

Dátum 19.04.2021

Vicepremiér Jan Hamáček uviedol, že sa s premiérom Babišom bude rozprávať aj o ďalších krokoch, pretože reakcia ruskej strany bola prekvapivo silná. Zároveň upozornil na to, že české veľvyslanectvo v Moskve je prakticky v paralizovanom stave.

RAKÚSKO SCHVÁLILO NÁKUP RUSKEJ VAKCÍNY SPUTNIK V

Dátum 19.04.2021

Bezpečnosť vakcíny Sputnik V bola potvrdená v štúdii, ktorá sa skladá z dvoch častí. Bolo zistené, že všetci tí, ktorí vakcínu dostali si vyvinuli imunitu. Vakcína bola schválená v takmer 60 krajinách.

RUSKO CHCE VYBUDOVAŤ VLASTNÚ VESMÍRNU STANICU

Dátum 19.04.2021

Na prevádzke Medzinárodnej vesmírnej stanice sa prestane podieľať od roku 2025. V ruskej relácii to potvrdil podpredseda ruskej vlády Jurij Borisov, ktorý reagoval na to, že ruská vláda navrhuje vopred rokovať so svojimi zahraničnými partnermi. 

RUSKO SI PREDVOLALO ČESKÉHO VEĽVYSLANCA V MOSKVE

Dátum 18.04.2021

Predvolanie zrejme súvisí s aférou okolo vyšetrovania výbuchov muničných skladov v obci Vrbětice z roku 2014, na základe ktorého vyhostilo ČR 18 pracovníkov ruskej ambasády v Prahe, ktorí boli identifikovaní ako agenti tajných služieb. 

NAVAĽNÉHO PRÍVRŽENCI VYZÝVAJÚ RUSOV NA MASÍVNE PROTESTY

Dátum 18.04.2021

Podľa Leonida Volkova sa stredajšie zhromaždenie môže stať rozhodujúcim v boji proti "absolútnemu zlu" v Rusku alebo tiež posledným opozičným zhromaždením na nadchádzajúce roky.

RUSKO VYHOSTÍ 20 PRACOVNÍKOV ČESKEJ AMBASÁDY V MOSKVE

Dátum 18.04.2021

Ide o odvetu za sobotňajšie vypovedanie 18 pracovníkov ruského veľvyslanectva v Prahe.

ŠIMEČKA VYZÝVA NA VYHOSTENIE RUSKÝCH AGENTOV Z AMBASÁDY V BRATISLAVE

Dátum 18.04.2021

Progresívny europoslanec Michal Šimečka tvrdí, že vyhostenie ruských agentov z ambasády na Slovensku by bolo vyjadrením solidarity s naším najbližším partnerom, ale aj v jednoznačnom bezpečnostnom záujme Slovenska.

NAĎ: MATOVIČ JE PRVÝ MEDZI ROVNÝMI

Dátum 18.04.2021

Hnutie OĽANO vraj o výmene predsedu nepremýšľa, Igor Matovič je ich koordinátorom.

Stránky