Gabriela Pastvová

S BÁSŇOU V SRDCI

Dátum 08.06.2024

Herec a recitátor Jozef Šimonovič: V poézii je vždy nejakým spôsobom, cez prírodu alebo lásku prítomný vzťah k domovu a národu. Žiaľ, poézia sa tak ako citovosť z nášho života vytráca, nevidíte ju v televízii, nepočujete v rozhlase. Otupeli sme.

HLAS SLOVÁKOV V EÚ

Dátum 20.05.2024

Katarína Roth Neveďalová bola našou najmladšou zvolenou europoslankyňou a ako prvá Slovenka získala cenu Europoslankyňa roka. Dnes je jedným z našich štrnástich hlasov v Európskom parlamente, no napriek tomu nechodí s nosom zapichnutým v oblakoch. Nezabudla, odkiaľ pochádza a ako jedna z mála si aj v Bruseli či Štrasburgu zachováva zdravý sedliacky rozum.

NENÁVISŤ MAJITEĽOV PRAVDY

Dátum 11.05.2024

Ivan Korčok, ktorý je zvyknutý na hladkanie svojej osoby zo strany mainstreamových médií, nezniesol kritiku magazínu Extra plus na svoju osobu, a tak zvolal uplakanú tlačovku, ktorú venoval len nášmu časopisu. Zároveň podal na vydavateľstvo Mayer media podnet na Štátnu volebnú komisiu. „Slušnočlovek“ Ivan Korčok tak urobil z Extra plus a jej šéfredaktorky terč nielen pre mainstreamové médiá, ale aj pre jeho agresívnych podporovateľov, ktorí sa neštítili zasielať do redakcie nenávistné e-maily a listy.

JÁN MAŽGÚT: POTREBUJEME SPRÁVNY SMER

Dátum 23.09.2023

Ján Mažgú, kandidát na poslanca NR SR: My v strane Smer-SSD na čele s Robertom Ficom sme už mnohokrát dokázali, že sme nielen politici zo Slovenska, ale hlavne slovenskí politici, ktorí majú na zreteli potreby občanov a národno-štátne záujmy Slovenska.

ROZHODCA V PARLAMENTE

Dátum 18.09.2023

Marián Kéry, poslanec NR SR a predseda Zahraničného výboru NR SR: V politike treba pamätať na to, že tak ako kráčate v rebríčku hore, tak raz pôjdete aj dole a celé sa to skončí. Treba sa mentálne pripraviť na návrat do normálneho života, s čím má mnoho politikov problém.

MRÁZIK: ŽIJEME Z CUDZIEHO

Dátum 10.09.2023

Otázka potravinovej sebestačnosti a bezpečnosti Slovenska sa v posledných krízami zmietaných rokoch vynára čoraz častejšie a je naliehavejšia ako kedykoľvek predtým. Ak by k nám zo dňa na deň prestali prúdiť tisíce kamiónov potravín, veľmi rýchlo by sme vyprázdnili pulty supermarketov, vyjedli špajzy a  hladovali.

BUDEME NA STRANE ĽUDÍ

Dátum 10.09.2023

Ján Richter: Väčšina Slovákov zostala za Hegerovej vlády bez pomoci. Bohužiaľ, zlyhaní majú tieto vlády viac než dosť. Hneď, ako nastúpili, siahli ľuďom na sociálne benefity, ktoré pre nich presadila strana Smer-SSD.

GENERÁL VERNÝ SLOVENSKU

Dátum 19.08.2023

Emil Vestenický: Som optimista a verím v silu ľudského rozumu a nádeje aj v najťažších chvíľach. Pri predstave pozície nemeckého vojaka v záverečnej fáze bitky o Stalingrad blednú akékoľvek starosti

BÝVANIE V OHROZENÍ

Dátum 06.08.2023

Hoci sa za posledné roky situácia, čo sa týka úspor, sprísnila, úroky začali razantne rásť iba vlani a naďalej sa zvyšujú, aj keď už pomalším tempom. Svojou výškou sa vracajú do rokov 2011 a 2012. Pokorená už bola hranica piatich percent pri päťročnej fixácii. Táto skutočnosť ovplyvňuje nielen tých Slovákov, ktorí si v súčasnosti hľadajú spôsob financovania nového bývania, ale aj tých, ktorých fixácia nízkej úrokovej sadzby hypotéky sa končí. Ich nové mesačné splátky budú vyššie o 30 – 60 percent.

NECH ZHASNE POSLEDNÝ

Dátum 15.07.2023

Slovensko roky bojuje s odlivom šikovných mladých ľudí do zahraničia, odkiaľ sa väčšina z nich po absolvovaní vysokej školy už nechce vrátiť. V priebehu uplynulých pätnástich rokov odišlo do zahraničia viac než 350-tisíc Slovákov. Polovica z nich bola vo veku 18 – 30 rokov. Hlavnými dôvodmi sú vzdelanie, práca či nespokojnosť s politickou situáciou.

Stránky