iDnes.cz/extraplus.sk

DETI, KTORÉ KYJEV VYHLÁSIL ZA UNESENÉ DO RUSKA, SA NAŠLI V NEMECKU

Dátum 19.04.2024

Pritom práve pre domnelé únosy ukrajinských detí do Ruska vydal Medzinárodný trestný súd v Haagu vlani v marci zatykač na Putina a splnomocnenkyňu Kremľa pre práva detí Mariu Ľvovovú-Belovovú.

ZEMAN PODPORIL PELLEGRINIHO V PREZIDENTSKÝCH VOĽBÁCH

Dátum 02.03.2024

Jednou z hlavných tém debaty Miloša Zemana a Petra Pellegriniho boli aj nadchádzajúce prezidentské voľby na Slovensku. „Vyjadril som jednoznačnú podporu kandidatúre Petra Pellegriniho,“ uviedol Miloš Zeman.

TRUMP: USA JE KRAJINA PLNÁ TERORISTOV

Dátum 07.01.2024

„Za vlády Joea Bidena sa nezlepšila ani jedna vec. Všetko je v neporiadku,“ povedal Donald Trump pred svojimi priaznivcami v Iowe. Očakáva sa, že v novembrových voľbách zabojuje o prezidentské kreslo republikán Trump s 81-ročným demokratom Bidenom.

PAVEL NAVRHUJE VZDAŤ SA PRÁVA VETA V EÚ

Dátum 05.10.2023

Český prezident Petr Pavel povedal, že by bolo dobré diskutovať o tom, či by sa členské štáty EÚ nemali práva veta vzdať. „Ako si to predstavuje? Že by nás všetkých riadili Nemecko s Francúzskom? Pre mňa je to No Go. Keby sa to stalo, môžeme to rovno zabaliť,“ zareagoval na Pavlove slová Andrej Babiš.

BIDEN: POTRAT JE ZÁKLADNÁ ĽUDSKÁ SLOBODA

Dátum 09.04.2023

Americký prezident Joe Biden chce bojovať za ochranu práva žien na potrat. Uviedol to vo vyhlásení, kde kritizuje rozhodnutie texaského sudcu ktoré môže obmedzť prístup k potratovej pilulke, ako „bezprecedentný krok, ktorý ženám berie základné slobody“.

PAVEL: UKRAJINA SI ZASLÚŽI ČLENSTVO V NATO

Dátum 01.02.2023

Na otázku redaktora BBC, či by mala Ukrajina vstúpiť do NATO, novozvolený český prezident Petr Pavel povedal, že by si to Kyjev naozaj zaslúžil. Malo by sa tak však stať až po skončení konfliktu. Po vojne bude Ukrajina podľa Pavla „morálne aj prakticky“ pripravená vstúpiť do NATO a jej armáda bude mať pravdepodobne najväčšie bojové skúsenosti v Európe.

NATO: SME PRIPRAVENÍ NA PRIAMU VOJENSKÚ KONFRONTÁCIU S RUSKOM

Dátum 30.01.2023

Ruskí predstavitelia tvrdia, že NATO je s Ruskom už v existenčnej vojne. Ukrajina je podľa nich nástrojom, ktorým chce Západ na čele s Washingtonom zničiť Rusko.

WASHINGTON POSILNÍ VÝCHODNÉ KRÍDLO NATO, KRAJINÁM POSKYTNE 682 MILIÓNOV DOLÁROV

Dátum 08.01.2023

Milióny pre európskych spojencov uvoľní Washington s cieľom, aby si tieto krajiny mohli doplniť vojenské vybavenie, ktoré poskytli Ukrajine, spresnila AP. Celková vojenská pomoc Spojených štátov Ukrajine dosiahne bezprecedentnú výšku približne 24,9 miliardy dolárov.

NOVOROČNÉ NÁSILIE VYVOLALO V NEMECKU DISKUSIU O NEÚSPEŠNEJ INTEGRÁCII MIGRANTOV

Dátum 07.01.2023

Ahmad Mansour, izraelský psychológ žijúci v Nemecku: Bola to čistá túžba po násilí. Ale súvisí to aj s patriarchálnymi štruktúrami, ktoré vedú k tomu, že títo ľudia vnímajú náš právny štát, našu políciu a naše záchranné zložky ako niečo slabé, na čo je možné útočiť.

DOLÁR PADNE NA KOLENÁ RÝCHLO

Dátum 18.06.2020

Pád meny by mohol vyvolať stagflačnú krízu, s ktorou Amerika bojovala na konci 70. rokov.