JÁN ČARNOGURSKÝ, ST.

ČARNOGURSKÝ: ZÁPAD VEDIE HYBRIDNÚ VOJNU PROTI RUSKU

Dátum 17.05.2021

Ján Čarnogurský: Západ stratil hegemóniu v medzinárodných vzťahoch. Stratil hegemóniu aj v mediálnom pôsobení (kde sú časy Beatles!), vo finančných možnostiach, v ekonomike, áno, aj v tajných službách. Západ, vcelku pochopiteľne, nechce stratu hegemónie priznať a vedie reči o hybridnej vojne. 

ČARNOGURSKÝ: PELLEGRINI SI POTREBOVAL ZÍSKAŤ PRIAZEŇ AMERIČANOV

Dátum 04.05.2021

Ján Čarnogurský: Vakcína Sputnik V zatiaľ vo svete vrátane Slovenska pôsobí viac ako lakmusový papierik na politiku než proti Covidu-19.

ČARNOGURSKÝ: BAŤOVÁ MALA BYŤ DÁVNO ODVOLANÁ Z FUNKCIE

Dátum 19.04.2021

Ján Čarnogurský: Zuzana Baťová v prvom rade zodpovedá za hanbu, ktorá Slovensku vznikla. Jej vyjadrenia v Denníku N prezrádzajú, že jej správanie v kauze Sputnik bolo motivované politicky/ideologicky, nie odborne. 

ČARNOGURSKÝ: NATO SI ZASLÚŽI, ABY SA STRATILO ZO SVETA

Dátum 08.04.2021

Ján Čarnogurský st.: Ruský prezident Putin dávnejšie a minister zahraničných vecí Sergej Lavrov nedávno vystríhali Ukrajinu, že útok smerom na východ môže zničiť ukrajinskú štátnosť. V dosahu ruských rakiet je celá Európa a teraz už aj USA

ČARNOGURSKÝ: NAPÄTIE NA UKRAJINE RASTIE

Dátum 06.04.2021

V ukrajinských médiách sa objavujú materiály, ako aj Ukrajina môže jedným úderom vrátiť Doneck a Lugansk do pôvodného postavenia a možno aj Krym. Výsledok prípadného konfliktu medzi Moskvou a Kyjevom zmení mocenské pomery minimálne v Európe.