JÁN DIBALA

LETISKO SLIAČ ZNOVA NA PROGRAME

Dátum 27.02.2024

Najnovšie vláda SR rokuje o dobudovaní ďalších špeciálnych stojísk pre veľké taktické dopravné lietadlá za 6,5 milióna eur, ktoré nikdy nebude vlastniť armáda SR, ale niekto iný. Bude to letecká základňa NATO alebo bude slúžiť aj našim občanom?

NAĎOVO ŠAFÁRENIE

Dátum 23.12.2023

Kto nám nahradí škody spôsobené bývalou vládou a jej ministrom obrany? Slovenská republika od začiatku vojenského konfliktu podporila Ukrajinu trinástimi balíkmi vojenskej pomoci v deklarovanej hodnote 670 miliónov eur. 

DODRŽÍ MINISTER NAĎ SĽUB, ŽE LETISKO SLIAČ BUDE OPÄŤ CIVILNÉ, ALEBO BUDE PATRIŤ AMERIČANOM A NATO?

Dátum 13.11.2021

Minister obrany Jaroslav Naď pripustil, že po skončení rekonštrukcie letiska nebude mať námietky proti obnoveniu civilnej prepravy na letisku Sliač. Je to blud, chiméra a sám tomu nemôže veriť, keď ministerstvo dopravy v ponukovom konaní odpredáva všetok majetok vrátane prístavného pohyblivého schodiska k lietadlám.

LETISKO SLIAČ OHROZUJE NAĎOVO DILETANSTVO

Dátum 31.10.2021

V čase, keď nemáme peniaze na zdravotníctvo, keď nám ľudia zbytočne umierajú len preto, že neriešime a odkladáme preventívne vyšetrenia, keď kolabuje školstvo, poľnohospodárstvo, keď ľudia nemajú kde bývať, keď zdražujeme energie, potraviny a iné, ideme za dve miliardy nakupovať vojenskú techniku a budovať leteckú základňu, kam nebudú mať prístup ostatné zložky okrem armády.

NEDOVOĽME BAGATELIZOVAŤ SKUTOČNÝ VÝZNAM SNP, KTORÉ NEMCOM NARUŠILO CELISTVOSŤ FRONTU

Dátum 29.08.2021

SNP zohralo významnú úlohu v antifašistickom zápase na domácej pôde, kde dokázalo 60 dní odolávať technickej prevahe a pútať na seba značné sily nepriateľa. Kalkuluje sa, že proti SNP bolo nasadených 48-tisíc až 50-tisíc vojakov. Nemci rátali, že SNP potlačia do týždňa, ale nepodarilo sa im to ani za dva mesiace.

VO VEKU 101 ROKOV ODIŠIEL DO NEBA PAVOL MATEJOVIČ

Dátum 15.04.2021

Pavol Matejovič sa zapojil do odboja a príprav na SNP, bol posledným žijúcim svedkom likvidácie nemeckej vojenskej misie pplk. von Otta v martinských kasárňach. Osobne sa zúčastnil na ťažkých prístupových bojoch ako veliteľ čaty pri Záturčí.

NEDAJME SI SNP

Dátum 27.08.2020

Slovenské národné povstanie zohralo významnú úlohu v antifašistickom zápase

NAĎ V TICHOSTI ODSTÚPIL VOJENSKÉ LETISKO SLIAČ AMERIČANOM

Dátum 08.08.2020

Slovensku zrejme hrozí ďalší „dočasný“ pobyt cudzích vojsk na vlastnom území, lebo sa nájdu Lajčákovia či Korčokovia, ktorí zdôvodnia nevyhnutnosť ich prítomnosti na našom území.

VZBURA PROTI HITLEROVI

Dátum 26.08.2019

SNP bolo jedno z najväčších ozbrojených protiwehrmachtovských vystúpení v zázemí nemeckých vojsk v priebehu druhej svetovej vojny