Juraj Vrábel, ml.

KRONEROVA STOROČNICA

Dátum 18.03.2024

Na základe hlasovania slovenských filmových novinárov v Ankete 2000 sa Jozef Kroner stal slovenským hercom 20. storočia. Medzi jeho záľuby patrila najmä rybačka, pričom bol vychýreným rozprávačom a svoje príhody od vody rád rozprával. Je dokonca aj autorom kníh Herec na udici či Herec nielen na udici, ale aj iných.

NÁREK ZA FEDERÁCIOU

Dátum 27.12.2023

Tvorcovia filmu A máme, čo sme chceli riešia koncept vzniku Slovenskej republiky vo forme ostrého výsmechu, absurdity či pozadia konkrétneho človeka v štruktúrach bývalej ŠtB.

SVINSTVO PORNORPIEMYSLU A ZRANENÁ DUŠA NA PLÁTNE

Dátum 12.12.2023

Krásne telo ako nástroj k športovým výkonom či pár slov k nakrúcaniu porna?

BENEŠ NA PRANIERI - UMIERANIE INTRIGÁNA

Dátum 06.08.2023

Z vydavateľstva TORDEN: V dejinách Čechov a Slovákov ťažko nájdeme politika, ktorý by viac nenávidel Slovákov ako bývalý minister zahraničia a neskorší prezident Edvard Beneš. Spočítať však Benešove intrigy a zlé vlastnosti nie je ľahká úloha. Ak by mali vyjsť knižne, kapacitne by na to nestačila ani knižnica v Oponiciach či Betliari.

VEĽKÝ VODCA MALÉHO NÁRODA

Dátum 01.01.2023

Predstavte si, že organizujete narodeniny, na ktoré nepozvete žijúceho oslávenca. Nebyť guráže Vladimíra Mečiara, sotva by predstavy Jána Čarnogurského o samostatnej hviezdičke a samostatnej stoličke v Bruseli nabrali reálne kontúry. Nie slová, ale skutky sú výrazom úspechu. 

REMAKE VOJNOVÉHO EPOSU

Dátum 18.12.2022

Nový počin Netflixu Na západe nič nové má našliapnuté na červený hollywoodsky koberec.

HAVLOVE VRAŽEDNÉ AMNESTIE

Dátum 17.11.2022

Prepustenie desaťtisícov väzňov bol neuvážený krok s tragickými následkami

TRAGÉDIA TITANICU

Dátum 12.04.2022

Stroskotanie luxusného zaoceánskeho parníka dodnes fascinuje vedcov, ale aj laický svet. Od osudného nárazu na ľadovec ubehne 15. apríla 2022 už 110 rokov.

PATRÓNKA SLOVENSKA - SEDEMBOLESTNÁ PANNA MÁRIA

Dátum 15.09.2021

Sedembolestná Panna Mária je stále majákom našej viery, neochvejným pomocníkom nášho národa v ťažkých chvíľach a zároveň patrónkou celého národa. Je teda namieste uctiť si ju modlitbou nielen 15. septembra, ale po celý rok.

PRÍDE POSOL DUCHOVNÝCH HODNÔT

Dátum 12.09.2021

ODOMKNUTÝ ČLÁNOK: Kým politici hovoria o štátnickom charaktere, cirkevní predstavitelia vyzývajú skôr na vnútornú prípravu cez modlitbu. Aj keď je to dnes možno utópia, môžeme vyjadriť presvedčenie, že Svätý Otec bude dobrým poslom duchovných hodnôt pre všetkých bez ohľadu na vierovyznanie a že jeho návšteva zmierni politické a spoločenské napätie v krajine.

Stránky