MARIÁN KÉRY

KÉRY: ČAPUTOVEJ IDE LEN O ZÁCHRANU LIPŠICA

Dátum 17.02.2024

Marián Kéry, poslanec NR SR a predseda Zahraničného výboru NR SR: Pri téme Trestný zákon prezidentka Zuzana Čaputová uprednostnila politický postoj pred záujmami ľudí. Pritom tu v najväčšej miere ide len o záchranu Daniela Lipšica, ostatné je len zámienkou pre prezidentku a opozíciu. Prezidentka hrá vabank, len aby sa do Prezidentského paláca dostal Ivan Korčok.

KÉRY: TRESTAŤ ČLENSKÝ ŠTÁT ZA LEGITÍMNY NÁZOR ČI LEGISLATÍVNU INICIATÍVU JE ZA ČIAROU

Dátum 15.02.2024

Marián Kéry, poslanec NR SR a predseda Zahraničného výboru NR SR: Žiaľ, opozícii na čele s Progresívnym Slovenskom ani prezidentskému kandidátovi opozície Ivanovi Korčokovi by zrušenie práva veta neprekážalo. Oni sa dokonca opakovane vyjadrujú, že si toto zrušenie práva veta vedia predstaviť...

KÉRY: JÁN MAZÁK JE FALOŠNÝ MORALISTA

Dátum 13.02.2024

Marián Kéry, poslanec NR SR za Smer-SSD: Lenže, chyba lávky, týždenník zistil, že Ján Mazák vodu káže a s najväčšou pravdepodobnosťou víno pije! Prof. JUDr. Ján Mazák, PhD., podľa Plus 7 dní nevie vysvetliť, ako na Právnickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave absolvoval dizertačnú skúšku, no a v univerzitnej knižnici sa zľahla zem aj po jeho dizertačnej práci.

KÉRY: VOJNOVÝ ŠTVÁČ DZURINDA

Dátum 06.02.2024

Marián Kéry, poslanec NR SR: Mikuláš Dzurinda sa stal členom medzinárodnej skupiny, ktorá má pripraviť riešenia pre Ukrajinu, v prospech jej začleňovania do euroatlantického priestoru. Ten istý Mikuláš Dzurinda, viedol v marci 1999 ako predseda slovenskej vlády jej utajené zasadnutie, v rámci ktorého bol odsúhlasený prelet bojových lietadiel NATO cez náš vzdušný priestor, aby sa vzápätí mohla začať humanitárna operácia známa ako bombardovanie Juhoslávie.

KÉRY: OPOZÍCIA NERVÓZNE ODVRKUJE A ZAVÁDZA

Dátum 12.01.2024

Marián Kéry, poslanec NR SR a predseda Zahraničného výboru NR SR: My čakáme aj na iné, ako len verbálne dôkazy. A rovnako aj na partnerský prístup. Mimochodom, text spomínaného spoločného vyhlásenia sme dostali na podpis bez možnosti ho pripomienkovať. V medzinárodnej diplomacii toto vonkoncom nie je bežný postup.

KÉRY: JÁGR SA ROZHODOL - JÚLIUS HUDÁČEK JE NECHCENÝ

Dátum 08.01.2024

Marián Kéry, poslanec NR SR a predseda Zahraničného výboru NR SR: Zbláznili sa tu všetci? Kde boli, keď v Odese jej obyvatelia hovoriaci štátnym jazykom podpálili dom, v ktorom našlo svoju smrť 48 ľudí hovoriacich menšinovým jazykom?

KÉRY: VO VILÁGIHO SLOVÁCH ČÍHA DIABOL NACIONALIZMU

Dátum 04.01.2024

Marián Kéry, predseda Zahraničného výboru NR SR: Na otázku, či nepovažuje za problém slová z hymny DAC-u „pochádzame z jednej krvi“, odpovedal Oszkár Világi chladne a jasne, že tie slová hovoria o maďarskom národe. A vraj keď „hovoríme o ktoromkoľvek národe, aj ostatné sa môžu cítiť nejakým spôsobom vylúčené“. Mrazivé slová muža, ktorý má autoritu a moc. Tuší vôbec, že v rovnakom duchu „jeden národ, jedna ríša, jeden vodca“ sa vyjadroval aj nacistický vodca Adolf Hitler?

KÉRY: ŠIMEČKOVCI SA SA ZAHRÁVAJÚ S OHŇOM

Dátum 21.12.2023

Marián Kéry, predseda Zahraničného výboru NR SR:  Tak, ako vtedajšia koalícia na čele s Matovičovcami ničila Slovensko od roku 2020, aktuálna parlamentná opozícia na čele so Šimečkovcami a Matovičovcami v tom pokračuje po predčasných parlamentných voľbách. 

KÉRY: OPOZÍCIA ZNEUŽÍVA ĽUDÍ NA ŠPINAVÚ PRÁCU

Dátum 20.12.2023

Parlamentná opozícia na čele s Progresívnym Slovenskom tu už týždne vedome klame, ako sa na Slovensku plánovanými zmenami v prokuratúre a v Trestnom zákone ide kradnúť právny štát, ako tu vládna koalícia útočí na spravodlivosť a ťahá Slovensko neviem kde. Nezaujímajú ich problémy ľudí, namiesto toho zneužívajú ľudí na protesty.

KÉRY: KOLÍKOVÁ JE HANBOU SLOVENSKEJ POLITIKY

Dátum 11.12.2023

Poslankyňa NR SR a exministerka spravodlivosti Mária Kolíková nazvala v nedeľnej diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 dekana Právnickej fakulty Univerzity Komenského Eduarda Burdu hanbou akademickej obce, pretože odporučil vláde zrušenie Úradu špeciálnej prokuratúry.

Stránky