pravda.sk/extraplus.sk

INDICKÝ ANALYTIK: ZÁPAD URÝCHĽUJE SVOJ VLASTNÝ ÚPADOK

Dátum 08.05.2024

Zhabanie ruských aktív by vytvorilo nebezpečný precedens v medzinárodnom práve a zasadilo tvrdú ranu dôveryhodnosti Európy ako bojovníka za svetový poriadok založený na pravidlách. Dalo by to tiež signál ostatným krajinám, že ich peniaze nie sú na Západe v bezpečí, čím by sa ešte viac posilnila ich motivácia hľadať alternatívy k západným inštitúciám a menám.

ČESKÍ PIRÁTI: FICOVE VÝROKY SÚ NEHORÁZNE

Dátum 09.03.2024

Ivan Bartoš, predseda českých Pirátov: Niekedy sa môže zdať, že niektorí politici v Bratislave začínajú viac hovoriť jazykom Moskvy, ale neznamená to pre nás, že tým jazykom hovorí celé Slovensko. Pretože demokracia ako v ČR, tak v SR má tuhý korienok.

DIVADLO P. O. HVIEZDOSLAVA OSLÁVI MDŽ SCÉNICKÝM ČÍTANÍM S NÁZVOM ODREŽEM TI HLAVU!

Dátum 07.03.2024

Scénické čítanie s názvom Odrežem ti hlavu! je súčasťou vznikajúcej platformy, založenej prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou, ktorej cieľom je eliminovať páchanie násilia na ženách a dievčatách v akejkoľvek forme.

PROFESOR PRÁVA SLAŠŤAN: PREZIDENTKA OD ÚS ŽIADA, ABY KONAL V ROZPORE S ÚSTAVOU

Dátum 29.02.2024

Profesor práva Slašťan povedal, že „značná časť právnického profesijného stavu najmä z dôvodu strachu mlčí“. Zároveň pre Pravdu uviedol, že viacerí právnici sa k téme nechcú vyjadrovať, a to pre obavy, že budú mediálne kritizovaní.

KOLÍKOVÁ: ŠÉFOM SIS UŽ BUDE MÔCŤ BYŤ HOCIKTO

Dátum 28.02.2024

Mária Kolíková, poslankyňa NR SR za SaS, exministerka spravodlivosti: Zákon jasne hovorí, že SIS vedie riaditeľ. A tu sa vlastne vytvára priestor, aby to viedol človek, ktorý nemá žiadny vzťah s predchádzajúcim riaditeľom SIS riadne vymenovaným prezidentkou.

SLAVIA ODMIETA NASTÚPIŤ PROTI SLOVANU, DÔVODOM JE ZÁPAS S RUSMI

Dátum 23.01.2024

Slovenský šampión Slovan Bratislava si mal 4. februára v hlavnom meste Česka zmerať sily s tamojším úradujúcim vicemajstrom Slaviou Praha. Českého súpera však odradil plánovaný zápas Slovanu s Dinamom Moskva v Katare.

SOROS MÁ ČORAZ VIAC NEPRIATEĽOV AJ V ŽIDOVSKOM PROSTREDÍ

Dátum 07.01.2024

Georgeovi Sorosovi pribúdajú nepriatelia. Nepochádzajú však z protižidovských kruhov, ale zo židovského prostredia. Niektorí z nich sa dokonca spojili do skupiny s názvom Židia proti Sorosovi. Hovoria o ňom, že podkopáva postavenie Izraela a obviňujú ho tiež z nekalých vecí v americkej politike.

SCHUSTER: V ĎALŠOM ŽIVOTE BY SOM DO POLITIKY NEŠIEL

Dátum 05.01.2024

Ak by si mohol Rudolf Schuster ešte raz vybrať, už by vraj do politiky nešiel: „Svoj život som videl ako stavebný inžinier, vodohospodársky inžinier. Dvanásť rokov som robil vo VSŽ, zabezpečoval som výstavbu celej energetiky a bol to dobrý pocit, lebo bez energetiky by VSŽ alebo dnes U. S. Steel nefungoval. Dostal som tam školu života.“

DANKO: PELLEGRINI MUSÍ POVEDAŤ, ČI PODĽAHNE POKUSOM ŠIMEČKU

Dátum 08.10.2023

Cieľom podľa Andreja Danka musí byť čo najskôr ukončiť mandát vlády odborníkov premiéra Ľudovíta Ódora. „Slovensko potrebuje inú, sociálnu vládu, vláda podporovateľov Progresívneho Slovenska musí čo najskôr skončiť,“ vyhlásil.

RADIČOVÁ: KEĎ ZLOŽÍ VLÁDU FICO, NEZNAMENÁ TO STABILITU

Dátum 07.10.2023

Iveta Radičová, bývalá premiérka: SNS je stranou Roberta Fica. To je zlepenec niekoľkých zástupcov a poslancov iných strán, ktoré sú úplne otvorene proti členstvu v EÚ, sú to reprezentanti dezinformačnej scény, dokonca proruskej televízie na Slovensku. Takže je to úplne nepredvídateľný spolok poslancov.

Stránky