pravda.sk/extraplus.sk

PRIESKUM: ZO SVETOVÝCH LÍDROV SLOVÁCI NAJMENEJ DÔVERUJÚ BIDENOVI

Dátum 10.09.2023

Podľa prieskumu agentúry Focus pre reláciu Na telo televízie Markíza má Orbán medzi Slovákmi 36-percentnú dôveru. Najmenej dôveryhodný je súčasný prezident Spojených štátov amerických Joe Biden.

SULÍK: PLIAGOU SLOVENSKA JE SILNÝ ŠTÁT, NIE LGBTI

Dátum 10.09.2023

Richard Sulík, predseda SaS: Lebo to je socializmus, to sú vyššie dane, to je viac úradníkov. Silný štát je aj viac montovanie sa ľudom do života. Takže jednoznačne silný štát je veľká pliaga a samozrejme, ani homosexuáli, ani LGBTI agenda žiadna pliaga nie je.

STOLTENBERG: UKRAJINCI POKROČILI V PROTIOFENZÍVE, LÁMU RUSKÚ OBRANU A IDÚ VPRED

Dátum 07.09.2023

„Ukrajinci postupne získavajú ďalšie územia. Dokázali prelomiť obranné línie ruských síl a postupujú vpred,“ vyhlásil Stoltenberg na stretnutí s europoslancami zo zahraničného výboru a z podvýboru pre bezpečnosť a obranu. Na otázku okolo pochybností o rýchlosti ukrajinského postupu šéf NATO povedal, že „nikto nehovoril, že to bude jednoduché“.

LÍDRA SME RODINA OBVIŇUJE ĎALŠIA EXPARTNERKA, KOLLÁR HOVORÍ O ANTIKAMPANI

Dátum 06.09.2023

Boris Kollár má k dispozícii dôkazy, ktoré majú preukazovať, že „táto skupina ponúkla určitej osobe 40-tisíc eur za to, aby šírila nepravdivé informácie o mojej osobe a našej strane“. Dôkazy líder Sme rodina predložil Generálnej prokuratúre.

POLITOLÓG LENČ: AKTUÁLNY ZÁSAH NAKA PROTI BEZPEČNOSTNÝM ŠPIČKÁM ŠTÁTU MÔŽE ZNÍŽIŤ DÔVERU SPOLOČNOSTI V POLÍCIU

Dátum 18.08.2023

Tieto aktivity – najmä ak ich výsledok je rozpačitý, ako v prípade zadržania Tibora Gašpara – môžu mať vplyv na priebeh volebnej kampane a výsledok volieb. A to najmä na výsledok strany Smer-SD, vraví politológ Jozef Lenč.

PRIESKUM: NA HRANICI ZVOLITEĽNOSTI SÚ ŠTYRI STRANY, HEGER AJ DZURINDA SÚ MIMO HRY

Dátum 07.08.2023

Do parlamentu by sa nedostali Demokrati Eduarda Hegera, Maďarské fórum Zsolta Simona a ani spojenie strán Modrí, Most-Híd, ktoré do volieb povedie bývalý premiér Mikuláš Dzurinda a ktorému v kampani pomáha aj Béla Bugár, bývalý šéf Mostu. Všetci traja lídri vystupovali ako hlavné tváre veľkého spájania, o ktorom sa hovorilo mesiace.

SASKA PRIŠLA ZA ROK ZHRUBA O POLOVICU VOLIČOV

Dátum 06.08.2023

KDH, Saska a už aj Sme rodina oscilujú na hranici zvoliteľnosti. Napriek tomu, že chce Sulík meniť hru a vyhrať voľby, u voličov to zatiaľ viditeľne nezaberá.

KÝM SMER-SSD V PRIESKUMOCH STÚPA, HLAS-SD POZVOĽNA KLESÁ

Dátum 06.08.2023

Ak by sa chcel Hlas dostať na úroveň svojho terajšieho širokého potenciálu, musel by presvedčiť všetkých voličov, ktorí stranu Petra Pellegriniho zvažujú v akomkoľvek rozsahu, čo by malo automaticky za následok najmä rapídny pokles preferencií pre Smer. To však nie je reálne, keďže až 78 percent priaznivcov Roberta Fica je úplne presvedčených o tom, že v predčasných voľbách budú voliť Smer. Premiérske ambície Petra Pellegriniho sú preto od reality čoraz vzdialenejšie.

MATOVIČOVE FIATKY ZREJME ZABERAJÚ, OĽANO V PRIESKUME IPSOSU ATAKUJE OSEMPERCENTNÚ HRANICU

Dátum 05.08.2023

Volebnou líderkou koalície OĽaNO a priatelia sa stala žilinská županka Erika Jurinová, ktorá po predstavení kandidátky v rozhovore pre Pravdu priznala, že v hnutí OĽaNO je napätie a viacerí členovia požadujú zmenu vedenia. Aj preto budú voľby pre OĽaNO aj vysvedčením, koho chcú vo vedení. Ak získa Jurinová viac krúžkov ako Matovič, stane sa predsedníčkou strany.

KALIŇÁK: MINISTER OBRANY BY SA MAL ZODPOVEDAŤ ZA BRUTÁLNE NEVÝHODNÚ DOHODU O DODÁVKE AMERICKÝCH ÁUT PRE ARMÁDU

Dátum 05.08.2023

Ukrajinci sú presvedčení, že Západ im dodá toľko zbraní, koľko len chcú. Zároveň ich presviedčame, že Rusom nakoniec porazia, pripomína exminister vnútra Robert Kaliňák. „A to bráni začiatku mierových rokovaní. Pretože oni sú presvedčení, že Západ všetko daruje Ukrajine. Ak sa ukáže, že to nie je možné, lebo sa z toho stala opotrebovávacia vojna, tak sa to nikdy neskončí. A zbytočne zomierajú tisíce ľudí.“

Stránky