Roman Michelko

NÁDEJE V MATOVIČA

Dátum 17.04.2015

Lipšicova Nova je akurát tak dobrý vtip a jeho šanca dostať sa samostatne do parlamentu sa rovná nule. Rovnako to platí aj pre zvyšky zdecimovaného fanklubu Sulíka, teda SaS. Nádeje vkladajú do Matoviča, ktorého OĽaNO má účasť v parlamente viac-menej istú a pre ktorého by takáto mezaliancia mohla byť zaujímavá. Po tom, ako jedným perfídnym rozhovorom zlikvidoval rodiaceho sa lídra pravice Procházku, by totiž rád zaujal jeho miesto a k tomu potrebuje čo najviac hlasov zo strán antificovského tábora.

GRÉCKE POSOLSTVO

Dátum 17.04.2015

Sotva boli v poslednom čase v Európe voľby, ktoré by vyvolali viac záujmu. Je to pochopiteľné, v Grécku, ale aj vo viacerých iných krajinách sa čoraz viac ukazuje priepasť medzi politikou a záujmami občanov. Voľby v Grécku poslali jasné posolstvo. Ľudia už nemienia znášať brutálne antisociálne opatrenia s cieľom uchrániť zisky veriteľov. Zároveň je to možno predzvesť toho, že tupé bezuzdné šetrenie na úkor ľudí ako trvalo udržateľná politika sa už končí. Ľudia nemienia ďalej trpieť za pochybenia bankárov či politikov.

MATOVIČ – LÍDER OPOZÍCIE?

Dátum 09.02.2015

Panoptikum skrachovaných politikov - Lipšic, Sulík, Hlina a ich parlamentní adlátusi - speje k nezvratnému koncu. Zjavne to pochopili, a preto spriadajú bizarné scenáre, ako naďalej prežiť v politike.

VZBURA POD AKROPOLOU

Dátum 07.02.2015

Sotva boli v poslednom čase v Európe voľby, ktoré by vyvolali viac záujmu. Je to pochopiteľné, v Grécku, ale aj vo viacerých iných krajinách sa čoraz viac ukazuje priepasť medzi politikou a záujmami občanov.

SUPERVOLEBNÝ ROK

Dátum 07.01.2015

Troje voľby počas minulého roka nepriniesli nijaké veľké prekvapenia. V komunálnych voľbách sa čakalo víťazstvo nezávislých kandidátov, akurát málokto rátal s takou rekordne nízkou účasťou v eurovoľbách, ktoré opätovne poukázali na pretrvávajúci nezáujem slovenských občanov o dianie v Bruseli a Štrasburgu.