SITA/EXTRAPLUS.SK

MATOVIČ: CEZ VIANOCE ZAKÁŽEME CESTOVAŤ MEDZI OKRESMI

Dátum 28.11.2021

Igor Matovič, minister financií: Situácia sa nezlepší ani do Vianoc. Nemali by sme pripúšťať žiadne bubliny, možnosti cestovania medzi okresmi určite nebudú, je mi to ľúto.

BÝVALÍ PREZIDENTI VYZVALI SLOVÁKOV NA OČKOVANIE

Dátum 28.11.2021

Prezidenti SR v spoločnom vyhlásení: Ide o zodpovednosť voči svojim blízkym, priateľom, kolegom v práci a o veľkú zodpovednosť voči zdravotnému personálu, ktorý v nemocniciach bojuje za naše životy.

ŠVAJČIARI V REFERENDE ODSÚHLASILI COVID PASY

Dátum 28.11.2021

Na hlasovaní sa zúčastnilo 65,7 percenta voličov, čo je nezvyčajne vysoká účasť v krajine, v ktorej sa referendum robí niekoľkokrát v roku.

ŠIMEČKA: NEMYSLÍM SI, ŽE RUSKO CHCE VYVOLAŤ VOJNU

Dátum 28.11.2021

Europoslanci Miriam Lexman, Michal Šimečka, Róbert Hajšel, Eugen Jurzyca, Martin Hojsík a Ivan Štefanec prezentovali svoje názory na geopolitické pôsobenie Ruska.

GASTRO: POUKÁŽKY PRE DÔCHODCOV NÁS NEZACHRÁNIA, ŽIADAME ZNÍŽENIE DPH!

Dátum 28.11.2021

Ján Laš z iniciatívny Zachráňme gastro: Na Slovensku sú gastrospoločnosti, ktoré ešte stále nedostali schválenú pomoc z ministerstva dopravy ani za marec 2020. Aj tak slabá pomoc reštauráciám dnes prichádza s absurdnými omeškaniami.

HEGER: DUBČEK OTVORIL DVERE DEMOKRACII

Dátum 27.11.2021

V sobotu 27. novembra si Slovensko pripomína sté výročie narodenia prezidenta Alexandra Dubčeka.

PRIESKUM: SME RODINA BY MALO VYSTÚPIŤ Z KOALÍCIE!

Dátum 27.11.2021

Respondenti v prieskume agentúry SITA odpovedali na otázku: „Vzhľadom na odmietavý postoj hnutia Sme rodina k reformám navrhnutých vládou, malo alebo nemalo by podľa vás hnutie Sme rodina vystúpiť z vládnej koalície? Prečítam vám možnosti“.

A JE TO TU ZAS! VEDCI OBJAVILI NOVÝ VARIANT KORONAVÍRUSU - POMENOVALI HO OMIKRON

Dátum 27.11.2021

Nový variant koronavírusu bol identifikovaný v Juhoafrickej republike a dostal pomenovanie omikron“ podľa v poradí 15. písmena gréckej abecedy. Je vraj rovnako nákazlivý ako delta. 

LUKAŠENKO SĽÚBIL MIGRANTOM TEPLÉ OBLEČENIE, JEDLO A POMOC S NÁVRATOM DO VLASTI

Dátum 27.11.2021

Bieloruský prezident opakovane vyzýva Nemecko, aby týchto migrantov prijalo. Hovorca nemeckej vlády Steffen Seibert však v piatok dôrazne poprel tvrdenia Lukašenka, že Nemecko súhlasilo s prijatím 2000 migrantov, ktorí sa momentálne nachádzajú v Bielorusku. 

MATOVIČ OBVIŇUJE DETI, KTORÉ NENOSIA RÚŠKA V ŠKOLÁCH ZA NÁRAST POČTU NAKAZENÝCH

Dátum 26.11.2021

Minister financií Igor Matovič si myslí, že za vysoký nárast počtu nakazených môže zrušenie opatrenia od 1. októbra 2021, kedy deťom zrušili rúška a respirátory na základných školách. 

Stránky