SITA/EXTRAPLUS.SK

ORBÁN: TRUMPOVO ZNOVUZVOLENIE JE JEDINÁ ŠANCA NA UKONČENIE VOJNY NA UKRAJINE

Dátum 02.03.2024

Na diplomatickom fóre v Turecku predseda maďarskej vlády Viktor Orbán tiež naznačil, že znovuzvolenie Donalda Trumpa by mohlo pomôcť skončiť konflikt v Pásme Gazy.

ČAPUTOVÁ: MÁM POCHYBNOSTI O OSOBE KANDIDÁTA NA ŠÉFA SIS

Dátum 02.03.2024

Prezidentka Zuzana Čaputová sa už oboznámila so zmeneným štatútom Slovenskej informačnej služby. „Takýmto spôsobom tam vláda dostane - obíduc hlavu štátu - svojho človeka. Kým teda prezident alebo prezidentka nerozhodne o vymenovaní,“ uviedla Čaputová. Zároveň zdôraznila, že má pochybnosti o osobe kandidáta na šéfa SIS, ktorým je podľa rozhodnutia vlády Pavol Gašpar.

ODVOLACÍ SÚD POTVRDIL, ŽE MATOVIČ SA NESMIE URÁŽLIVO VYJADROVAŤ O HAŠČÁKOVI

Dátum 01.03.2024

Odvolací súd podľa advokátskej kancelárie v statusoch a videách Matoviča a jeho hnutia identifikoval zjavné porušovanie osobnostných práv, čo vyžadovalo okamžitý zásah. Súd zároveň konštatoval, že postup Matoviča vybočuje z pravidiel slušnosti.

NAĎ: DÚFAM, ŽE SA OKLAMANÝM VOLIČOM OTVORILI OČI

Dátum 01.03.2024

Ako tvrdí Jaroslav Naď, antikampaň proti obrannej dohode s USA (DCA) sprevádzali klamstvá, burcovanie a strašenie Slovenska. „Celé Slovensko bolo tyranizované, strašené a klamané. Podľa Smeru vtedy vlastizradcovská zmluva už dnes nie je vlastizradcovská,“ vyhlásil predseda Demokratov.

KANDIDÁTKU SAS V EUROVOĽBÁCH POVEDIE RICHARD SULÍK

Dátum 01.03.2024

Kandidátku strany Sloboda a Solidarita vo voľbách do Európskeho parlamentu povedie jej predseda Richard Sulík. Dvojkou bude europoslanec Eugen Jurzyca, trojkou a štvorkou poslankyne slovenského parlamentu Vladimíra Marcinková, respektíve Jana Bittó Cigániková.

EURÓPSKY PARLAMENT SCHVÁLIL REZOLÚCIU O PODPORE UKRAJINCOV ZBRAŇAMI AŽ DO ICH VÍŤAZSTVA

Dátum 01.03.2024

Europoslanci v texte zdôrazňujú, že hlavným cieľom podpory Ukrajiny by malo byť pomôcť jej vyhrať vojnu, keďže iný výsledok by mohol mať vážne dôsledky, nakoľko iní „autoritatívni vládcovia“, ktorí uvažujú o použití sily na dosiahnutie svojich cieľov, by mohli byť ovplyvnení výsledkom na Ukrajine.

KORČOK: KOALÍCII SA NEPODARILO ROZLOŽIŤ PRÁVNY ŠTÁT

Dátum 29.02.2024

Koalícii sa nepodarilo rozložiť právny štát, reagoval kandidát na prezidenta Ivan Korčok na rozhodnutie Ústavného súdu SR o pozastavení účinnosti niektorých častí novely Trestného zákona. „Je to ďalší dôkaz, prečo je taká podstatná mocenská rovnováha a prečo nesmú získať absolútnu moc,“ uviedol Korčok.

PUTIN VARUJE ZÁPAD PRED VYSLANÍM VOJAKOV NA UKRAJINU

Dátum 29.02.2024

Ruský prezident Vladimir Putin ostro varoval Západ pred väčším zapojením sa do bojov na Ukrajine. Vyhlásil, že takýto krok je spojený s rizikom globálneho jadrového konfliktu. Putin varoval, že vyslanie západných vojakov na Ukrajinu by viedlo k tragickým následkom pre krajiny, ktoré sa pre to rozhodnú.

SUSKO: EŠTE SA NESTALO, ABY NEZVEREJNENÝM ROZHODNUTÍM ÚS DISPONOVALI MÉDIÁ SKÔR AKO ŠTÁTNE ORGÁNY

Dátum 29.02.2024

Ešte nikdy v histórii Slovenska sa nestalo, aby nezverejneným rozhodnutím Ústavného súdu SR disponovali médiá skôr ako dotknuté štátne orgány. Uviedol to minister spravodlivosti Boris Susko. Nikdy v histórii sa podľa neho nestalo ani to, že by ÚS rozhodol o zákone, ktorý ešte nenadobudol platnosť.

NAVAĽNÁ: PUTINA A JEHO GANG TREBA PORAZIŤ INOVATÍVNYMI SPÔSOBMI

Dátum 28.02.2024

„Nemôžete Putinovi ublížiť ďalšou rezolúciou alebo ďalším balíkom sankcií, ktoré sa nelíšia od predchádzajúcich,“ povedala Julija Navaľná v Európskom parlamente. Dodala, že Putin nie je politik, ale „krvavý mafián“.

Stránky