SITA/EXTRAPLUS.SK

ZMOS A SMER-SSD SPOLOČNÉ MEMORANDUM NEPODPÍSALI

Dátum 27.09.2023

Predseda ZMOS Jozef Božik: Memorandá s politickými stranami deklarujú priestor k diskusii, ale zároveň aj priority, ktoré by sa mali odraziť v prípade, že tieto politické strany budú v budúcej vláde, respektíve parlamente. 

NAHRÁVKA ŠIMEČKU O DRASTICKOM ZVÝŠENÍ CIEN PIVA JE PODVOD

Dátum 27.09.2023

Na sociálnych sieťach sa šíri takzvaná deepfake nahrávka hlasu predsedu Progresívneho Slovenska Michala Šimečku, v ktorej hovorí o drastickom zvýšení cien piva.

V HEGEROVOM BYTE NAHLÁSILI BOMBU

Dátum 27.09.2023

Líder Demokratov: Ja to prežijem, ale moje deti si toto naozaj nezaslúžia.

LAVROV SKRITIZOVAL FÍNSKO ZA TO, ŽE JE SÚČASŤOU PROTIRUSKEJ KAMPANE

Dátum 27.09.2023

Ruský šéf diplomacie Sergej Lavrov označil vyjadrenie fínskej ministerky zahraničných vecí Eliny Valtonen, že Rusi by mali zaplatiť „cenu“ za to, čo sa deje na Ukrajine, za „absolútne neslušné“.

DANKO ZAÚTOČIL NA UHRÍKA: V KOALÍCII HO NECHCE!

Dátum 26.09.2023

Predseda SNS Andrej Danko: Milan Uhrík zarába v europarlamente 15-tisíc eur a 30-tisíc eur má na asistentov. Nemôže predsa mesačne poberať 45-tisíc a zároveň rozprávať, že chce z únie vystúpiť, kto mu má veriť.

JOUROVÁ: KREMEĽ SI VYBRAL SLOVENSKO AKO ÚRODNÚ PÔDU NA ZASAHOVANIE DO DEMOKRACIE

Dátum 26.09.2023

Európska únia vystríha miliardáda Elona Muska pred dezinformáciami a ruskou propagandou. Podpredsedníčka Európskej komisie pre hodnoty a transparentnosť Věra Jourová upozornila veľké platformy sociálnych médií, aby boli ostražité v čase volieb pred rizikom dezinformácií. 

PEDIATRI: NEVOĽTE POLITIKOV, KTORÝM NA NÁS NEZÁLEŽÍ

Dátum 26.09.2023

Slovenská spoločnosť primárnej pediatrickej starostlivosti v súvislosti so sobotňajšími parlamentnými voľbami pripomína, že viac ako polovica poslancov Národnej rady SR začiatkom septembra nepodporila otvorenie mimoriadnej schôdze k riešeniu situácie v pediatrii. 

ZOROSLAV KOLLÁR CHCE PODNIKNÚŤ KROKY PROTI BORISOVI KOLLÁROVI

Dátum 26.09.2023

Boris Kollár podal na Generálnej prokuratúre trestné oznámenie na organizovanú skupinu, ktorej členom je napr. podnikateľ Zoroslav Kollár či Tomáš Rajecký. Tí mali podľa Kollárových slov šíriť viaceré dezinformácie o jeho osobe a hnutí. 

KUFFOVCI SA POSTAVIA PRED SÚD

Dátum 26.09.2023

Podľa medializovaných informácií žalovaný skutok súvisí so sporom poslancov a kežmarského poľnohospodára o vlastníctvo poľnohospodárskych pozemkov.

ÓDOR ŽIADA ÚNIU O 815 MILIÓNOV EUR Z PLÁNU OBNOVY

Dátum 26.09.2023

Slovensko sa zaviazalo urobiť prospešné reformy v rôznych oblastiach a keď ich splní, tak dostane prostriedky z EÚ. Tie je možné použiť najmä na digitalizáciu alebo zelené projekty.

Stránky