SITA/EXTRAPLUS.SK

PROGRESÍVCI VOLAJÚ PO UZNANÍ DÚHOVÝCH RODÍN

Dátum 03.12.2022

Aliancia liberálov a demokratov pre Európu (ALDE) na konferencii v Bratislave prijala Rezolúciu o zaručení rovných práv pre LGBTIQ+ ľudí po celej Európe.

KREMEĽ: PREKÁŽKOU MIERU JE NEOCHOTA AMERIČANOV UZNAŤ RUSKÚ ANEXIU UKRAJINSKÝCH ÚZEMÍ

Dátum 03.12.2022

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov uviedol, že ruský prezident Vladimir Putin bol, je a zostáva otvorený kontaktom a vyjendávaniam.

EÚ URČILA CENOVÝ STROP PRE RUSKÚ ROPU NA 60 DOLÁROV ZA BAREL

Dátum 02.12.2022

Cieľom je podľa EÚ obmedziť zdroje ruského prezidenta Vladimira Putina pre financovanie vojny na Ukrajine. 

PRIESKUM: NA JANUÁROVOM REFERENDE SA URČITE ZÚČASTNÍ TAKMER 40 PERCENT OBČANOV

Dátum 02.12.2022

Vyplýva to z prieskumu agentúry AKO pre televíziu JOJ Na hrane, ktorá v dňoch 8. až 11. novembra oslovila tisíc respondentov starších ako 18 rokov.

ZELENSKYJ SCHVÁLIL POSTIHY PROTI KŇAZOM SPOLUPRACUJÚCIM S RUSKOM

Dátum 02.12.2022

Primárnym cieľom tohto opatrenia je Ruskom podporované krídlo Ukrajinskej pravoslávnej cirkvi známe ako Moskovský patriarchát, v ktorom sa od 23. novembra uskutočnilo viacero razií SBU.

ORBÁN TRVÁ NA SVOJOM, ODMIETA POMOC 18 MILIÁRD EUR PRE UKRAJINU

Dátum 02.12.2022

Maďarský premiér Viktor Orbán: Nie sme za to, pretože nechceme, aby sa Európska únia stala spoločenstvom zadlžených štátov namiesto spoločenstva spolupracujúcich členských štátov.

MACRON: DO EURÓPY SA VRÁTILA VOJNA, S AMERIČANMI MUSÍME BYŤ OPÄŤ BRATMI V ZBRANI

Dátum 02.12.2022

Francúzsko je podľa jeho prezidenta najstarším spojencom a neoblomným partnerom Spojených štátov, pričom odkázal na dejiny ich vzťahov od markíza de Lafayette z čias americkej vojny za nezávislosť až po pláže Normandie v druhej svetovej vojne.

MATOVIČ: SULÍK SA SPOLČIL SO SKORUMPOVANÝMI ZLODEJMI

Dátum 01.12.2022

Argument opozície, že táto vláda nevie pomôcť ľuďom, podľa Igora Matoviča neobstojí, keďže dnes predstavili historicky najväčšiu pomoc pre domácnosti za šesť miliárd eur.

REMIŠOVÁ POSLALA HEGEROVI LIST, PRIPOMENULA MU, ŽE ONA ŽILINKU NEVOLILA

Dátum 01.12.2022

Strana Za ľudí v liste vyzýva koaličných partnerov, aby sa o návrhu novely Trestného zákona a o návrhu novely Trestného poriadku hlasovalo pred hlasovaním o návrhu rozpočtu SR na rok 2023 a aby bolo hlasovanie o rozpočte transparentné.

BORGUĽA ZO SME RODINA CHCE VYSLOVIŤ NEDÔVERU HEGEROVI

Dátum 01.12.2022

Poslanec Martin Borguľa trvá na tom, že ak neodíde minister vnútra Roman Mikulec, alebo nebude odvolaný, príde rad na odvolávanie Eduarda Hegera.

Stránky