SITA/EXTRAPLUS.SK

KAUZA DOBYTKÁR: VOČI FINANČNÍKOVI MARTINOVI K. MÁ BYŤ VZNESENÉ ĎALŠIE OBVINENIE

Dátum 09.03.2021

Spravodajský portál televízie Joj noviny.sk informoval, že Martin K. mal za vybavenie miliónovej agrodotácie pre istú spoločnosť zobrať úplatok 180-tisíc eur.

ČAPUTOVÁ UISTILA KORČOKA O VERNOSTI SLOVENSKA K EÚ A USA

Dátum 09.03.2021

Korčok zdôraznil, že od ústavných činiteľov potrebuje uistenie, že v zahraničnopolitickom smerovaní Slovenska „sa nič nemení.“

BUDAJ: HROZBA ROZVRATU KOALÍCIE A PREDČASNÝCH VOLIEB JE SKUTOČNE REÁLNOU

Dátum 08.03.2021

Podľa ministra životného prostredia Jána Budaja vyvrcholí prvá vážnejšia „ofenzíva“ na povalenie Matovičovej vlády.

ČAPUTOVÁ: NÁVŠTEVA PÁPEŽA FRANTIŠKA BUDE PRE NÁS SYMBOLOM NÁDEJE

Dátum 08.03.2021

Na tlačovej konferencii počas spiatočného letu z návštevy Iraku pápež František uviedol, že má v úmysle navštíviť aj Slovensko. V odpovedi na otázku o jeho plánovaných cestách spomenul aj Bratislavu, ktorú zvažuje navštíviť popri eucharistickom kongrese v Budapešti.

MILAN UHRÍK ÚDAJNE PREVEZME MARČEKOVU STRANU

Dátum 08.03.2021

Europoslanec Milan Uhrík dodal, že zbierať podpisy na novú stranu je „v čase nekonečného lockdownu nereálne". „Bližšie to však zatiaľ komentovať nemôžem, pretože kým tá zmena nie je zapísaná v registri politických strán, tak nie je platné nič. Akékoľvek oficiálne vyjadrenie by bolo predčasné," doplnil Uhrík.

EURÓPSKA LIEKOVÁ AGENTÚRA PRIROVNALA POUŽÍVANIE VAKCÍNY SPUTNIK K RUSKEJ RULETE

Dátum 08.03.2021

V rámci krajín EÚ vakcínu Sputnik V v núdzovom režime používa iba Maďarsko. Prvé dodávky vakcíny dorazili na Slovensku, kde proces ich nákupu vyvolal roztržku vo vládnej koalícii. Používanie Sputnika V zvažuje aj česká vláda.

SMK VYZÝVA KLUSA, ABY SA OSPRAVEDLNIL MAĎAROM ŽIJÚCIM NA SLOVENSKU

Dátum 08.03.2021

Podľa predsedu SMK Krisztiána Forróa mal Klus totiž povedať, že „Maďari žijúci na Slovensku sú bezpečnostným rizikom“. Predstavitelia vlády aj parlamentu by sa mali podľa Forróa na nich pozerať ako na súčasť krajiny. 

BEŇOVÁ: V KRÍZOVÝCH ČASOCH NEDOKÁŽEME FUNGOVAŤ BEZ „ŽENSKÝCH“ PROFESIÍ

Dátum 08.03.2021

Skupina socialistov a demokratov v Európskom parlamente preto v súvislosti s MDŽ cez otvorený list svojej predsedníčky pripomína, že v otázkach rodovej rovnosti Slovensko „ťahá za kratší koniec“ a ženy musia aj v dnes za svoju rovnoprávnosť v mnohých oblastiach naďalej bojovať. 

SULÍK: SAS NEPODPORÍ TVRDÝ LOCKDOWN

Dátum 08.03.2021

Predseda NR SR a líder hnutia Sme rodina Boris Kollára vylúčil zatvorenie podnikov a ekonomiky. Možno by som urobil nejaký pokyn, že tie fabriky musia robiť nejaké testovanie, alebo tam sprísniť hygienické předpisy.

DEMEŠ: SR JE INTEGROVANÁ DO EURÓPSKEJ RODINY

Dátum 08.03.2021

Pavol Demeš: Je potrebné si uvedomiť, odkiaľ k nám predovšetkým prichádza pomoc a podpora v čase koronakrízy. Rusko je pre nás ako člena EÚ a NATO výzvou, ku ktorej sa musíme pragmaticky postaviť.

Stránky