SITA/EXTRAPLUS.SK

BRUSEL ZATIAĽ NEPRINIESOL OČAKÁVANÉ RIEŠENIA V BOJI S DRAHÝMI ENERGIAMI, MYSLÍ SI HIRMAN

Dátum 01.10.2022

Ako zdôraznil slovenský minister hospodárstva Karel Hirman, v súčasnosti cena plynu nereflektuje nedostatok komodity, ale špekulácie na trhu. Podľa nášho ministra by sa vysoké ceny plynu mali riešiť zavedením stropov, ktoré zohľadnia rozdiely medzi potrubným a skvapalneným plynom. Hirman zásadne odmieta stanovenie takéhoto stropu výlučne na plyn z Ruskej federácie.

RUSKO VETOVALO REZOLÚCIU ODSUDZUJÚCU REFERENDÁ NA UKRAJINE

Dátum 01.10.2022

V pätnásťčlennej Bezpečnostnej rade OSN proti hlasovalo iba Rusko. Hlasovania sa zdržali Čína, India, Brazília a Gabon.

ŠÉFREDAKTORI VO VYHLÁSENÍ: MATOVIČ NEZVLÁDA SLUŽBU VEREJNOSTI A KLAME

Dátum 01.10.2022

Minister financií nazýva novinárov progresívnymi fašistami, ich kritiku prirovnáva k fašistickej totalite a seba prirovnáva k obetiam holokaustu. Matovič tiež zvykne pripomínať, že aj Hitler mal novinárov, ktorý ho podporovali a naznačuje, že v súčasnosti akoby novinári tiež pracovali pre niekoho podobného.

G7: ANEXIA UKRAJINSKÝCH ÚZEMÍ PREDSTAVUJE PRE RUSKO NOVÉ DNO

Dátum 01.10.2022

V spoločnom vyhlásení Spojené kráľovstvo, Kanada, Nemecko, Francúzsko, Taliansko, Japonsko a USA uviedli, že krok Moskvy je „ďalší príklad ruského neprijateľného porušovania suverenity Ukrajiny, Charty OSN a spoločne dohodnutých zásad a záväzkov Helsinského záverečného aktu a Parížskej charty“.

REZORT DIPLOMACIE: NÁSILNÉ ODTRHNUTIE UKRAJINSKÉHO ÚZEMIA POVAŽUJE SLOVENSKO ZA NELEGITÍMNE

Dátum 30.09.2022

„Opätovne vyzývame Ruskú federáciu, aby ukončila vojenské aktivity na Ukrajine a okamžite a bezpodmienečne stiahla všetky svoje jednotky, vojenskú techniku a štruktúry okupačnej správy z ukrajinského územia,“ vyjadril sa rezort diplomacie, podľa ktorého všetci tí, ktorí sa podieľali na príprave a realizácii anexie ďalších častí ukrajinského územia do Ruskej federácie, musia za svoje činy niesť zodpovednosť.

PUTIN OZNÁMIL, ŽE KRAJINA MÁ ŠTYRI NOVÉ OBLASTI

Dátum 30.09.2022

Ruský prezident Vladimir Putin začal svoj príhovor na ceremónii k začleneniu štyroch ukrajinských oblastí konštatovaním, že ich obyvatelia sa rozhodli. Odkazoval tým na referendá, ktoré zorganizoval Kremeľ a Ukrajina so Západom ich odsúdili ako podvod.

TARABA: AK SAS POCHOPÍ, ŽE JEJ NEPOMÔŽEME VRÁTIŤ SA DO VLÁDY, HLASOV NA ODVOLANIE MIKULCA BUDE DOSŤ

Dátum 30.09.2022

Taraba na sociálnej sieti uviedol, že s Ficom „sa nebudeme prizerať, ako zatvára hranice Slovensku jedna krajina za druhou“. „Ak SaS pochopí, že jej nepomôžeme vrátiť sa do vlády a začne sa správať ako opozičná strana, hlasov na odvolanie Mikulca bude dosť,“ dodal Taraba.

WASHINGTON JE PRIPRAVENÝ POSKYTNÚŤ UKRAJINCOM ĎALŠÍCH 1,1 MILIARDY DOLÁROV

Dátum 29.09.2022

Balík pomoci zahŕňa financovanie 18 vysokomobilných delostreleckých raketových systémov alebo systémov HIMARS, ako aj munície do nich, a 12 systémov Titan, ktoré sa používajú na boj proti dronom. Táto suma zvýši celkovú pomoc USA Ukrajine na takmer 17 miliárd dolárov.

MATOVIČ: NESTÍHAME SO SILAMI, FYZICKY MELIEME Z POSLEDNÉHO

Dátum 28.09.2022

„Zanedbávame rodiny, kamarátstva, zdravie a ťaháme spolu preťažkú káru so všetkými krížmi, ktoré sme dostali nadelené,“ povedal Matovič, ktorý má pocit, že Slovensko „zvlčelo“. „Nech urobíme čokoľvek dobré, nech pomôžeme komukoľvek, stále už dva a pol roka plné médiá a sociálne siete len nenávisti v duchu ,nestačí, neschopní, neskoroʻ,“ dodal.

REPUBLIKA: MATOVIČ JE TŔŇOM V PÄTE SR A MUSÍ BYŤ ODVOLANÝ

Dátum 28.09.2022

Milan Uhrík vyzval celú opozíciu, aby prestala váhať a hrať hry a zahlasovala za odvolanie Igora Matoviča z postu ministra financií: „Tie argumenty, ktoré tu niektorí kolegovia predkladajú, že Matoviča treba podržať, lebo inak hrozí návrat SaS do vlády, sú absurdné. Ďalší nezmysel sú argumenty opozičných kolegov, že najprv sa treba dohodnúť so SaS na predčasných voľbách.“

Stránky