SITA/EXTRAPLUS.SK

ANALYTICI: ŽIACI BY SA MOHLI UČIŤ V ŠKOLÁCH 4 DNI V TÝŽDNI

Dátum 27.01.2021

Deti by sa od pondelka do štvrtka učili v škole a tri dni by ostali doma. „Napriek tomu, že inkubačná doba ochorenia COVID-19 je rôzna, zväčša sa príznaky prejavia do troch až piatich dní. Deti s príznakmi by tak zostali doma, ako pri iných vírusových ochoreniach,“ objasnil analytik. 

NAĎ: PRI CELOPLOŠNOM TESTOVANÍ DOHLIADALI NA BEZPEČNOSŤ TISÍCKY VOJAKOV A POLICAJTOV

Dátum 27.01.2021

Minister obrany vníma pozitívne už skončené skríningové testovanie a je rád, že sa podarilo identifikovať 30-tisíc ľudí, ktorí boli testovaní pozitívne a nemôžu tak ďalej šíriť vírus.

EURÓPSKE ŠTÁTY SA POMALY UZATVÁRAJÚ

Dátum 27.01.2021

Viaceré európske i mimoeurópske štáty sprísňujú podmienky vstupu na svoje územie. Podľa Martina Klusa na tom nie je nič prekvapivé.

FIRMÁM NEPREPLATIA TESTY V ČASE MIMO CELOPLOŠNÉHO TESTOVANIA

Dátum 27.01.2021

Platí, že náklady spojené s testovaním budú kompenzované zo strany štátu sumou 3,5 eura na každú otestovanú osobu. Avšak zároveň sa v manuáli uvádza, že sa to týka vykonania jednorázového testovania v rámci celoplošného skríningu a vykonania jednotlivých testovaní podľa Covid Automatu.

MATOVIČ VYHADZUJE REMIŠOVÚ Z ÚRADU VLÁDY, LEBO NESÚHLASILA S JEHO TESTOVANÍM

Dátum 26.01.2021

Rozhodnutie vicepremiérky a ministerky pre regionálny rozvoj Veroniky Remišovej nepodporiť pri hlasovaní vo vláde plošné testovanie s veľkou pravdepodobnosťou urýchlilo jej sťahovanie z budovy Úradu vlády SR, ktorá je sídlom premiéra. 

HLAS ZAŽALUJE NAĎA A MATOVIČA, O RAŠIHO VILE V CHORVÁTSKU MALI KLAMAŤ

Dátum 26.01.2021

Naď v relácii na Telo hovoril o vile v obci Rogoznica v Chorvátsku, ktorú mal podľa neho vlastniť Raši. Matovič v pondelok 25. januára vo svojom profile na sociálnej sieti uverejnil status, ktorý mal vysvetliť situáciu okolo spomínanej vily.

ČAPUTOVÁ CHCE BOJOVAŤ PROTI EXTRÉMIZMU

Dátum 26.01.2021

Dodala, že boj s extrémizmom a nenávistnými prejavmi rastie na význame na celom svete a nesmie ho oslabiť ani Slovensko. Generálny prokurátor Maroš Žilinka poprel informácie o údajnom chystanom oslabení protiextrémistickej agendy na Úrade špeciálnej prokuratúry. 

KOTLEBU OPÚŠŤAJÚ NAJVERNEJŠÍ

Dátum 26.01.2021

Nespokojní poslanci ĽS NS počas minulého týždňa oznámili, že končia vo vedení strany. Svoje rozhodnutie zdôvodnili tým, že začiatkom mesiaca delegáti snemu strany odhlasovali zmenu stanov, ktorá mení spôsob fungovania predsedníctva.

KOTLEBOVI NEVERIA VLASTNÍ - UHRÍK, MAZUREK A ĎURICA ZVAŽUJÚ ODCHOD

Dátum 26.01.2021

Marian Kotleba na kritiku spolustraníkov reagoval tým, že celú vec zobral na vedomie. „Kto chce ísť vlastnou cestou, kľudne môže ísť, my predsa nebudeme nikoho držať nasilu,“ zdôraznil.

GRENDEL: POLICAJNÝ PREZIDENT MUSÍ POSILNIŤ MIKULCOV VPLYV

Dátum 26.01.2021

Podpredseda NR SR Gábor Grendel tvrdí, že za políciu je zodpovedný minister vnútra a nie poslanci parlamentného výboru pre obranu a bezpečnosť. Mikulcovi odporučil na post policajného prezidenta Petra Kovaříka.

Stránky