SITA/EXTRAPLUS.SK

MINISTERSTVO FINANCIÍ: INFORMÁCIE O RUŠENÍ PAUŠÁLNYCH VÝDAVKOV PRE ŽIVNOSTNÍKOV SÚ ŠPEKULÁCIE

Dátum 18.07.2024

Ministerstvo financií SR odmieta podporovať šírenie politicky motivovaných špekulácií o rušení paušálnych výdavkov pre živnostníkov. Tie nie sú navyše podľa ministerstva aktuálne ničím podložené.

BIELORUSI ROZŠIRUJÚ BEZVÍZOVÝ STYK PRE 35 EURÓPSKYCH KRAJÍN

Dátum 18.07.2024

Bieloruské úrady rozšírili bezvízový styk pre obyvateľov 35 európskych krajín vrátane členov Európskej únie a Spojeného kráľovstva. Udialo sa tak v rámci úsilia prezidenta Alexandra Lukašenka o zlepšenie vzťahov so Západom. Nové pravidlá potrvajú do konca roka a umožnia európskym cestujúcim zostať v Bielorusku 30 dní bez víz.

KUBINA: PROCES S ČURILLOVCAMI BUDE ZÁŤAŽOVÝ TEST NEZÁVISLOSTI SÚDNEJ MOCI

Dátum 17.07.2024

Obžaloba podaná na Jána Čurillu, Pavla Ďurku, Štefana Mašina, Milana Sabotu, Branislava Dunčka, Róberta Magulu a Petra Scholtza sa týka zločinu zneužívania právomocí verejného činiteľa. Ďurka je navyše stíhaný aj pre marenie úlohy verejným činiteľom.

ORBÁN NAVRHUJE, ABY EÚ OBNOVILA DIPLOMATICKÉ VZŤAHY S RUSKOM

Dátum 17.07.2024

Maďarský premiér Viktor Orbán po svojej mierovej misii navrhol predsedovi Európskej rady Charlesovi Michelovi obnovenie diplomatických vzťahov s Ruskom. Kritizuje súčasného amerického prezidenta Joea Bidena, ktorý podľa Orbána „nie je schopný zmeniť súčasnú provojnovú politiku Spojených štátov, a preto je nereálne očakávať, že iniciuje novú politiku“.

SLOVENSKO MÁ PRVÚ LODNÚ SÚSTAVU, NACHÁDZA SA V ČUNOVE

Dátum 17.07.2024

Technológia by sa mala starať o usadeniny na spodku Dunaja, bude ho čistiť a predovšetkým prehlbovať koryto. To by malo zabezpečiť plynulú dopravu po rieke. Za ušetrených 130 miliónov eur môže mať Slovensko podľa Tarabu veľkú modernú nemocnicu. Minister dopravy Ráž verí, že sa im podarí udržať Dunaj ako strategickú dopravnú tepnu.

JURÍK: ČERPANIE EURÓPSKYCH PEŇAZÍ OHROZILI LEN CHYBY TEJTO VLÁDY

Dátum 16.07.2024

Poslankyňa NR SR Beáta Jurík vyhlásila, že suverénna zahraničná politika Roberta Fica sa končí tam, kde začínajú voňať peniaze: „Keď Brusel pohrozí pre pochybenia vlády, že prídeme o európske peniaze, tak opravujú to, čo pokazili.“

FICO: SMER NEBUDE V PARLAMENTE SÚHLASIŤ S ČLENSTVOM UKRAJINY V NATO

Dátum 16.07.2024

VIDEO: Robert Fico, premiér: Sú tu militantné a vojnychtivé členské štáty NATO, ktoré si buď vôbec neuvedomujú, čo by členstvo Ukrajiny v NATO znamenalo, alebo naopak, chcú vyprovokovať priamy konflikt NATO s Ruskou federáciou, čo by bol začiatok tretej svetovej vojny.

HULIAK: ANDREJ DANKO BOL POZVANÝ DO RUSKEJ DUMY

Dátum 16.07.2024

„My sme malý národ, ekonomicky slabý, hospodársky dlhé roky znevýhodňovaný. Myslím si, že orientácia Slovenska na všetky svetové strany je v prvom rade potrebná na naše prežitie,“ tvrdí Rudolf Huliak. Zachovanie neutrality Slovenska, vojenskej i politickej, by podľa Huliaka malo byť cieľom vlády do budúcich rokov.

ŠELIGA SA SŤAŽUJE: NA GENERÁLNEJ PROKURATÚRE ZAMETAJÚ VECI POD KOBEREC

Dátum 15.07.2024

Juraj Šeliga, Demokrati: Krajská prokurátorka v Trenčíne povedala, že odmieta naše trestné oznámenie. Že ona nevidí nič trestné v tom, že generálny prokurátor a jeho námestník rozhodli o 363jke bez toho, aby bol niekto obvinený a bez toho, aby dostali akýkoľvek podnet.

ŠIMEČKA: NA SCHÔDZI V STREDE LETA SA STRETÁVAME PRE „BABRÁCTVO A AMATERIZMUS“ VLÁDY ROBERTA FICA

Dátum 15.07.2024

Michal Šimečka, predseda PS: Celá sága novely Trestného zákona ukazuje, že nielenže si prijímajú zákony primárne pre svojich vlastných ľudí a vychádzajú v ústrety kriminálnikom, zlodejom, korupčníkov, ale robia to ešte tak zle, že to musia teraz už na štvrtýkrát opravovať.

Stránky