ta3.com/extraplus.sk

KOLLÁR: HEGER BY NÁS MAL DOVIESŤ DO VOLIEB

Dátum 05.03.2023

Boris Kollár, predseda NR SR a Sme rodina: Musíme spoločnosť doviesť do predčasných volieb. Musí to urobiť táto vláda, ktorá je síce v poverení, ale nesmieme ju rozbiť.

ŠIMEČKA: VLÁDA NEMÁ DÔVERU, V PARLAMENTE JE CHAOS; JEDINÉ RIEŠENIE JE ČÍM SKÔR UKONČIŤ TÚTO AGÓNIU

Dátum 05.03.2023

Michal Šimečka, podpredseda EP a predseda Progresívneho Slovenska: Nemôžeme sa tváriť, že toto je normálne. Vláda nemá dôveru a stráca ministrov. V parlamente je chaos a môže prejsť akákoľvek šialenosť, rastie napätie v spoločnosti. Jediné riešenie je ukončiť čím skôr túto agóniu.

SRBSKO POPRELO, ŽE DODÁVA UKRAJINE ZBRANE; MOHLI SA TAM DOSTAŤ CEZ TRETIU STRANU

Dátum 05.03.2023

Srbský minister obrany Miloš Vučelič taktiež poprel vyvážanie rakiet na Ukrajinu, no nevylúčil, že sa tam dostali cez tretiu stranu. „Ak súkromné firmy kupujú zbrane na trhoch tretích krajín a potom ich predávajú iným firmám v iných krajinách, nejde o otázku pre Srbsko. Ide o medzinárodný obchod,“ uviedol Vučelič.

NEMECKO ŽIADA OD ŠVAJČIARSKA TANKY LEOPARD 2; TVRDÍ, ŽE NEPÔJDU NA UKRAJINU

Dátum 03.03.2023

Nemecká vláda žiada, aby Švajčiarsko odpredalo niektoré zo svojich bojových tankov Leopard 2 ich výrobcovi, nemeckému strojárskemu koncernu Rheinmetall. Takýto odpredaj by umožnil zaplniť existujúce medzery v arzenáloch členských krajín EÚ a NATO.

MATOVIČ: STÚPENCI OĽANO NECHCÚ SKORŠIE VOĽBY

Dátum 03.03.2023

Šéf OĽaNO Igor Matovič kritizuje hlavu štátu Zuzanu Čaputovú, že po dohode na septembrovom termíne svoj názor zmenila: „Ústavná väčšina, 92 poslancov, rozhodla o septembri, bol by som rád, aby to prezidentka rešpektovala.“

DZURINDA: KOLLÁR NÁS VYMENIL ZA HEGEROVCOV

Dátum 02.03.2023

Mikuláš Dzurinda, bývalý premiér: Kollár za naším chrbtom rokoval s Hegerom, možno aj s ďalšími ľuďmi. Na Slovensku je dnes zle. Ja tu nemienim drasticky kritizovať vládu, ale potreba zmeny je očividná. To, čo máme posledné tri roky, nás ťahá ku dnu.

MIROSLAV KOLLÁR: SOM SKLAMANÝ A ŠOKOVANÝ, DZURINDOVI NEROZUMIEM

Dátum 01.03.2023

Miroslav Kollár, predseda strany Modrá koalícia: Nerozumiem postoju Mikuláša Dzurindu. My sme od neho žiadne oficiálne oznámenie o jeho odchode z projektu Modrej koalície doteraz nedostali. My ideme presne podľa memoranda a dohodnutého scenára spájania stredopravých politických síl.

REMIŠOVÁ: ŽIACI DOSTANÚ 350 EUR NA NOTEBOOK ALEBO TABLET

Dátum 01.03.2023

Vyše 150-tisíc žiakov dostane z eurofondov príspevok vo výške 350 eur na nákup notebooku či tabletu s klávesnicou. Nárok naň budú mať všetci prváci stredných škôl a vybrané skupiny žiakov základných a ostatných ročníkov stredných škôl. Celkovo je na projekt vyčlenených 65,4 milióna eur.

NAĎ PLÁNUJE KÚPIŤ 25-TISÍC AMERICKÝCH PUŠIEK ZA DESIATKY MILIÓNOV EUR

Dátum 28.02.2023

Dočasne poverený minister obrany Jaroslav Naď začal ďalší veľký tender, a to kúpu 25-tisíc útočných pušiek. Ich hodnota sa pohybuje v desiatkach miliónov eur. Podmienka je, že pušky musia byť americkej výroby.

BITTÓ CIGÁNIKOVÁ: UKRAJINCI SA DO POSLEDNEJ MINÚTY SNAŽILI O MIEROVÚ CESTU

Dátum 27.02.2023

Jana Bittó Cigániková, poslankyňa NR SR za SaS: Rusi na hraniciach dlhodobo zhromažďovali vojská, bolo evidentné, čo sa mohlo stať. Ukrajinci sa do poslednej minúty snažili o mierovú cestu.

Stránky