ta3.com/extraplus.sk

SVRČEK: JE HANBA, ŽE NEEXISTUJE DIAĽNICA Z BRATISLAVY DO KOŠÍC

Dátum 23.09.2023

Miloš Svrček, kandidujúci za hnutie Sme rodina pod číslom 6 deklaroval, že ak voliči odovzdajú 30. septembra dôveru hnutiu Sme rodina, zabezpečia absolútnu bezpečnosť a uzatvorenie štátnych hraníc.

KOLLÁR: SME RODINA BOLA NAJÚSPEŠNEJŠIA KOALIČNÁ STRANA

Dátum 14.09.2023

Pragmatický prístup hnutia Sme rodina podľa Borisa Kollára priniesol realizáciu takmer všetkých programových cieľov. Poukázal na štátne nájomné byty či zvýšenie prídavkov na deti. 

DÍRER DAROVAL MAJERSKÉMU TRIČKO S DÚHOVÝM NÁPISOM PLIAGA

Dátum 10.09.2023

Richard Dírer, moderátor TA3: Skúste si vyskúšať, aké je to byť v tejto spoločnosti terčom. A ako sa cíti človek, keď na neho politici útočia.

KALIŇÁK: VLÁDA MALA OKAMŽITE ZAVRIEŤ HRANICE S MAĎARSKOM

Dátum 10.09.2023

„Vláda mala okamžite, v úvodzovkám poviem, zavrieť hranice s Maďarskom,“ povedal exminister vnútra Robert Kaliňák k problémom s množstvom migrantov na juhu Slovenska. Odvolal sa na zatvorenie hraníc štátu v čase covidu. Personálu mala vláda dosť, „ak by chcela“.

KOLLÁR: PÁR POLICAJNÝCH ÚRADNÍKOV DIKTUJE PREZIDENTKE A PREMIÉROVI, KTO MÁ BYŤ MINISTER VNÚTRA

Dátum 09.09.2023

„Po páde vlády by sme mali dať do zákona voľby do troch mesiacov,“ myslí si predseda hnutia Sme rodina a predseda parlamentu Boris Kollár v súvislosti so zlyhaním s migrantmi. „Sú to odborníci, teoretici. Je niečo iné mudrovať a teoretizovať, či písať skriptá.“ Pár policajných úradníkov podľa neho diktuje prezidentke a premiérovi, kto má byť minister vnútra. „Veď to je totálny chaos a rozvrat,“ vyhlásil.

PELLEGRINI: ÓDOROVA ÚRADNÍCKA VLÁDA JE ĽAVORUKÁ

Dátum 09.09.2023

„Slovensko nerobilo dostatočné odstrašujúce opatrenia. Treba okamžite robiť silové opatrenia a najmä zabezpečiť bezpečnosť ľudí,“ vyjadril sa predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini. Úradnícku vládu nazval „ľavorukou na reálne riešenia problémov“. Migranti vraj vidia, že Slovensko je „banánová republika“ a sme „deraví ako rešeto“.

S NELEGÁLNOU MIGRÁCIOU POMÔŽE ARMÁDA, DENNE BUDÚ V NASADENÍ STOVKY VOJAKOV

Dátum 07.09.2023

Štátny tajomník ministerstva obrany Marian Majer nechcel špekulovať o tom, prečo neprišlo k vyčleneniu vojakov skôr. Upozornil na to, že takémuto rozhodnutiu musí predchádzať oficiálna dohoda vlády.

DANKO: FICO BY BOL LEPŠÍM PREZIDENTOM AKO ČAPUTOVÁ

Dátum 05.09.2023

Predseda SNS Andrej Danko vyhlásil, že predseda Smeru-SSD Robert Fico by bol miliónkrát lepším prezidentom ako je Zuzana Čaputová. Dodal, že mieni pripraviť návrh, aby prezidenta volil parlament, keďže sa chce vyhnúť tomu, aby nasledujúce voľby vyhral Ivan Korčok.

KOLLÁR: NECHCEM BYŤ VO VLÁDE S PS

Dátum 20.08.2023

Boris Kollár, predseda Sme rodina: Vidím ako progresívci vládnu v meste, veď to je jedna katastrofa. Keby toto chceli pretaviť do vlády, tak ja radšej budem v opozícii, budem sa tam lepšie cítiť, lebo ja by som sa pod toto nepodpísal.

MAĎARI PODPÍSALI S RUSKOM UPRAVENÚ DOHODU O ROZŠÍRENÍ JADROVEJ ELEKTRÁRNE

Dátum 18.08.2023

Podľa maďarského ministra zahraničných vecí Szijjártóa je jadrová energia bezpečná, šetrná k životnému prostrediu a lacná, takže rozšírenie elektrárne v Paksi je dlhodobou zárukou cenovo dostupnej energie v Maďarsku. Szijjártó tiež povedal, že z tohto dôvodu bude Maďarsko akékoľvek kroky na zablokovanie projektu vnímať ako pokus o narušenie svojej suverenity.

Stránky