ta3.com/extraplus.sk

GRÖHLING: LAVROV MÁ NA RUKÁCH KRV

Dátum 04.03.2024

Branislav Gröhling zhodnotil, že stretnutie s Lavrovom, ktorý „má krv na rukách“ je „nepriateľským gestom“ voči našim spojencom. Na druhej strane, Slovensko je podľa neho stále stabilným partnerom EÚ a NATO.

ŠTEVULOVÁ: STRETNUTIE BLANÁRA S LAVROVOM JE CYNICKÉ A HANEBNÉ

Dátum 03.03.2024

Zuzana Števulová, poslankyňa NR SR za PS: Toto stretnutie s Lavrovom, ktorý je, mimochodom, stále na sankčnom zozname Európskej únie, ktorej členom stále sme, ma mimoriadne pobúrilo.

MIGAĽ: TREBA OBNOVIŤ VZŤAHY S RUSKOM A ZAČAŤ SILNÉ ROKOVANIA

Dátum 03.03.2024

Samuel Migaľ prirovnal rokovanie Juraja Blanára k stretnutiu amerického ministra zahraničných vecí Blinkena s Lavrovom. „Z nášho pohľadu sa zdá absolútne prirodzené, aby sa diplomacia obnovila, a aby sa začali veľmi silné rokovania na jednej, aj druhej strane,“ objasnil svoj názor.

IZRAEL A HAMAS MAJÚ ROKOVAŤ O PRÍMERÍ

Dátum 03.03.2024

Izraelský spravodajský server Ynet však s odvolaním sa na nemenovaného vysokého predstaviteľa uviedol, že Izrael na rokovanie do Káhiry delegáciu nevyšle, kým nedostane úplný zoznam rukojemníkov zadržiavaných v Gaze, ktorí sú nažive.

BLANÁR NA DIPLOMATICKOM FÓRE V TURECKU ROKOVAL S LAVROVOM

Dátum 02.03.2024

Ruské štátne médium RIA Novosti píše o rokovaní ministra zahraničných vecí Juraja Blanára s jeho rezortným kolegom Sergejom Lavrovom na diplomatickom fóre v Antalyi. RIA Novosti tiež spomína Roberta Fica, ktorý vyhlásil, že Slovensko by malo mať s Ruskom normálne vzťahy.

POLITOLÓG ŠTEFANČÍK: MATOVIČ KANDIDUJE ZA PREZIDENTA, LEBO CHCE BYŤ V CENTRE POZORNOSTI

Dátum 02.03.2024

Do debát s Igorom Matovičom sa nehrnie nielen koalícia, ale ani opozícia, lebo vedia, že je ako ten „Brutus, ktorý vám pichne dýku do chrbta“. Politológ Radoslav Štefančík je presvedčený, že kandiduje za prezidenta, lebo „chce byť v centre pozornosti“.

KOLÍKOVÁ: ÚS MÔŽE ROZHODNÚŤ AJ O NEPUBLIKOVANOM ZÁKONE

Dátum 01.03.2024

Poslankyňa za SaS Mária Kolíková argumentovala skutočnosťou, že aj koalícia predložila parlamentu zmenu zákona, ktorý ešte nebol publikovaný v Zbierke zákonov. Išlo o zmenu Trestného zákona, ktorú predložil minulý týždeň Tibor Gašpar.

PARLAMENT VRÁTIL DOTERAJŠIE PREMLČACIE LEHOTY PRI ZNÁSILNENÍ

Dátum 28.02.2024

Pri trestných činoch, ako je znásilnenie či sexuálne zneužívanie, sa budú uplatňovať doterajšie premlčacie lehoty, a to 20 rokov. Vyplýva to z novely Trestného zákona, ktorú v stredu schválili poslanci Národnej rady SR.

MAJERSKÝ: KORČOK SA NAJVIAC PRIBLIŽUJE IDEÁM KDH

Dátum 18.02.2024

KDH očakáva, že Ivan Korčok bude prezidentom všetkých a bude sa držať ústavných hodnôt. Korčok podľa Milana Majerského zastupuje demokratického voliča, právny štát a spravodlivosť. „Verím, že pán Korčok takým hlasom bude,“ doplnil.

BIDEN: NEPODPORIŤ UKRAJINCOV BY BOLO ABSURDNÉ A NEETICKÉ

Dátum 18.02.2024

Joe Biden tiež poznamenal, že bude bojovať, aby Ukrajincom naozaj dodali muníciu, ktorú potrebujú. Republikáni v americkom Kongrese naďalej blokujú pomoc v objeme približne 60 miliárd dolárov. Americký prezident na nich opakovane nalieha, aby peniaze uvoľnili, no zatiaľ neúspešne.

Stránky