ta3.com/extraplus.sk

TAKÁČ: V NAŠICH OBCHODOCH SÚ POTRAVINY V ROVNAKOM OBALE AKO V ZAHRANIČÍ, NO MAJÚ INÉ ZLOŽENIE

Dátum 08.06.2024

Richard Takáč, minister pôdohospodárstva: U nás je vo výrobkoch napríklad o 15 percent nižší podiel mäsa, v Rakúsku cukor, u nás glukofruktóza. A keď sa na ne pozriete, tak vyzerajú ako rovnaký výrobok, sú v rovnakom obale.

PAVEL: RUSKO NÁM BUDE ŠKODIŤ A NEUSPOKOJÍ SA S TÝM, ŽE ZÍSKA ČASŤ UKRAJINY

Dátum 12.05.2024

Petr Pavel vyjadril presvedčenie, že Rusko nevyhľadáva spoluprácu s Európou a považuje sa za superveľmoc, ktorá má právo diktovať pravidlá hry. Podporou Ukrajiny podľa neho podporujeme aj vlastnú bezpečnosť.

CIFROVÁ OSTRIHOŇOVÁ: CIEĽOM PS JE PORAZIŤ SMER A VYSLAŤ DO BRUSELU PROEURÓPSKE SILY

Dátum 12.05.2024

Cifrová Ostrihoňová sa vyjadrila, že v PS by chceli získať päť mandátov. Dodala, že ich cieľom „je poraziť Smer a vyslať do Bruselu proeurópske sily“. Cifrová Ostrihoňová podotkla, že udržať Slovensko v Európe znamená ostať „validnou súčasťou Európskej únie“. Veľká časť voličov Smeru totiž podľa nej chce z únie vystúpiť.

ERIK KALIŇÁK: SLOVÁCI ROZHODNÚ, ČI SA EUROPARLAMENT STANE KONFLIKTNOU ZÓNOU

Dátum 12.05.2024

Kandidát do Európskeho parlamentu Erik Kaliňák kritizuje „neustále kydanie a žalovanie zo strany opozície“. V týchto voľbách si podľa neho Slováci vyberú, či sa europarlament stane „konfliktnou zónou“, z ktorej budú opoziční poslanci bojovať s vládou.

TARABA: DO PROCESOV V ENVIROREZORTE SA „NABÚRAVAJÚ“ MIMOVLÁDKY

Dátum 08.05.2024

Do konaní sa podľa Tarabu „nabúravajú“ mimovládne organizácie a tretie strany, ktoré spomaľujú procesy tak, že 10 rokov poľnohospodár prosí, aby mohol drevinu vyťať a zem skultivovať. Nesmie sa podľa neho stávať to, že vidieť stotisíce hektárov neupravených polí, čo spôsobuje to, že sa zver sťahuje k obývaným územiam.

PLAVÁKOVÁ: NÁVRH ZÁKONA O MIMOVLÁDKACH JE MIMORIADNE ŠKODLIVÝ

Dátum 06.05.2024

V záujme zvýšenia transparentnosti financovania chce vláda mimovládkam do názvu pridať označenie „organizácia so zahraničnou podporou“. Platiť bude pre tie, ktoré zo zahraničia prijmú za rok viac než 5 000 eur. Lucia Plaváková to považuje za „nálepkovanie určitých mimovládnych organizácií“.

MIGAĽ: Z NÁVRHU ZÁKONA O MIMOVLÁDKACH VYPADNE OZNAČENIE ZAHRANIČNÉHO VPLYVU

Dátum 06.05.2024

Samuel Migaľ, poslanec NR SR za Hlas-SD: Pripravuje sa nový zákon. Jednoznačne môžem potvrdiť, že náš návrh je, že vypadne to kontroverzné označovanie mimovládok s označením nejakého zahraničného vplyvu.

ŠIMEČKA: KORČOK NEBUDE MOJÍM PROTIKANDIDÁTOM NA ŠÉFA PS

Dátum 21.04.2024

Súčasný líder hnutia PS Michal Šimečka oznámil, že bude opäť kandidovať a neúspešný kandidát na prezidenta Ivan Korčok nebude jeho protikandidátom. Zobral si „time out“, teda pauzu, aby si premyslel, čo bude robiť ďalej.

S DOPRAVNOU INFRAŠTRUKTÚROU BY SLOVENSKU MOHLA POMÔCŤ ČÍNA

Dátum 20.04.2024

VIDEO: „Chceme dať čínskym partnerom na stôl niekoľko myšlienok, kde by PPP projekty mohli byť,“ povedal Robert Fico. Jedným z týchto zvažovaných projektov je obnova 500 mostov na hlavných cestných ťahoch a ďalšie rozšírenie existujúcej jednokoľajnej regionálnej železničnej trate medzi Bratislavou a Komárnom.

GAŠPAR: ZA MAZÁKOVÝM KONANÍM VIDÍM TRESTNOPRÁVNE PODOZRENIE

Dátum 18.04.2024

„Za lustrácie vo vzťahu k novinárom a občanom sa ľudia brali okamžite do väzby,“ dodal bývalý policajný prezident Tibor Gašpar s tým, že „tu mali nastúpiť OČTK a začať konať, veď to je to isté konanie“. „Či pán Mazák je iný občan?“ pýta sa.

Stránky