TASR/AP/EXTRAPLUS.SK

PRIESKUM: KOALÍCIA BY DNES MALA UŽ LEN 64 POSLANCOV

Dátum 28.02.2021

Strana Hlas-SD by získala v parlamente 44 kresiel, SaS 24, OĽANO 20, Smer-SD 17. Progresívne Slovensko by malo 13 poslaneckých mandátov, ĽSNS by malo 12, Sme rodina a Za ľudí zhodne po 10 kresiel. 

SLOVÁCI A ČESI MUSIA ÍSŤ V POĽSKU DO POVINNEJ KARANTÉNY

Dátum 28.02.2021

Výnimku budú mať tí, ktorí sa preukážu negatívnym výsledkom testu na koronavírus nie starším ako 48 hodín alebo certifikátom o zaočkovaní dvoma dávkami vakcíny.

NEMCI ZAČNÚ VAKCÍNOU OD ASTRAZENECA OČKOVAŤ AJ SENIOROV

Dátum 28.02.2021

Koncom januára nemecká komisia pre očkovanie odporučila, aby sa vakcína vyvinutá spoločnosťou AstraZeneca podávala len osobám vo veku od 18 do 65 rokov. STIKO vtedy ako dôvod svojho odporúčania uviedol nedostatok dát týkajúcich sa starších zaočkovaných ľudí.

USA SÚ HLBOKO ZNEPOKOJENÉ NETOLERANCIOU RUSKA VOČI SLOBODE SLOVA

Dátum 27.02.2021

Blinken upozornil na to, že Rusi, ktorí sa otvorene vyslovia za obranu slobôd a demokracie, sú naďalej terčom útokov a atentátov. Výročie vraždy tohto hlasného kritika ruského prezidenta Vladimira Putina si v sobotu v Moskve pripomenuli tisíce Rusov i diplomati západných krajín. 

SAS: ZÁKAZ NOČNÉHO VYCHÁDZANIA JE ZÁSADNÝM OPATRENÍM

Dátum 27.02.2021

Anna Zemanová súhlasí s návrhom vedcov, aby sa obmedzila mobilita. Poukázala na to, že ľudia sú unavení, a verí, že nasledujúce týždne ešte budú dodržiavať nastavené opatrenia. Podotkla, že vláda je zodpovedná za prijaté opatrenia.

TOMÁŠ: ĽUĎOM BY MALI DAŤ MOŽNOSŤ LIEČIŤ SA IVERMEKTÍNOM

Dátum 27.02.2021

Erik Tomáš: Sú diskutabilné názory na Ivermektín, ale potom sa spýtajte tých ľudí, ktorým niekto zomiera alebo sa niekto nakazí, že ak by mali tú možnosť, tak ten liek mu určite dajú, lebo je to lepšie, ako sa na neho len tak pozerať.

MATOVIČOVA VLÁDA SA RADUJE: NÚDZOVÝ STAV BUDE ĎALŠÍCH 40 DNÍ

Dátum 26.02.2021

Núdzový stav tak bude trvať minimálne do 19. marca. Najdôležitejším opatrením naviazaným na núdzový stav je podľa materiálu zákaz vychádzania. Ide o najúčinnejšie opatrenie pri kontrole prenosu nákazy ochorenia COVID-19, keďže ide o infekčnú chorobu. 

ČAPUTOVÁ: ČÍM VIAC ĽUDÍ DOSTANE AMBULANTNÚ STAROSTLIVOSŤ, TÝM VIAC ICH PREŽIJE

Dátum 26.02.2021

Ambulantná starostlivosť o pacientov s ochorením COVID-19 je kľúčová pre záchranu ľudských životov a znižovanie počtu hospitalizácií. K efektívnejšej pomoci pacientom by im však podľa prezidentky pomohla lepšia komunikácia s ministerstvom, jasné liečebné postupy a dostatok podpornej liečby.

FICO: SLOVENSKO NEPOTREBUJE NÚDZOVÝ STAV, ALE MATOVIČOVA KOALÍCIA

Dátum 26.02.2021

Robert Fico: Núdzový stav neslúži ničomu inému len a len obmedzovaniu základných ľudských práv, koalícia chce najmä obmedzovať protesty. Vyzbierali sme už šesťciferné číslo podpisov za vyhlásenie referenda o predčasných voľbách.

UČITEĽOV OČKUJÚ VAKCÍNOU, KTORÁ MÁ NAJČASTEJŠIE VEDĽAJŠIE ÚČINKY

Dátum 26.02.2021

Očkovanie pedagógov vakcínou od AstraZeneca na Slovensku pokračuje. Vakcína AstraZeneca môže vyvolať u očkovaných výraznejšiu reakciu imunitného organizmu. Viacej hlásení o vedľajších účinkoch eviduje aj Štátny ústav pre kontrolu liečiv. 

Stránky