TASR/AP/EXTRAPLUS.SK

POLÍCIA ZAČÍNA S PRÍSNOU KONTROLOU ZÁKAZU VYCHÁDZANIA

Dátum 26.01.2021

Na uplatnenie výnimiek sa budú uznávať negatívne výsledky PCR testov alebo antigénových testov, ale aj doklad o prekonaní ochorenia COVID-19. V okresoch zaradených medzi 37 horších bude treba od 3. do 7. februára ďalší test vykonaný od 27. januára.

FICO: DUŠAN K. JE OBEŤOU VOĽBY ŠPECIÁLNEHO PROKURÁTORA A TYPICKÝ POLITICKÝ VÄZEŇ

Dátum 25.01.2021

Bývalý špeciálny prokurátor Dušan K. bol politicky zlikvidovaný, aby mohla koalícia okrem generálneho prokurátora obsadiť aj pozíciu šéfa Úradu špeciálnej prokuratúry. Na pondelkovej tlačovej konferencii to uviedol predseda opozičného Smeru-SD Robert Fico.

POLÍCIA MÁ NÍZKU DÔVERU

Dátum 25.01.2021

Kandidát na policajného prezidenta Štefan Hamran upozornil, že extrémizmus je prvá fáza terorizmu, objavuje sa na sociálnych sieťach, atakuje deti a mládež. Chcel by vytvoriť odbor boja proti extrémizmu. 

NA ČESKEJ ZAKÁZANEJ AKCII SA ZÚČASTNIL PAROUBEK A INÍ ZNÁMI POLITICI

Dátum 25.01.2021

Premiér Andrej Babiš k akcii uviedol: "Je to neprijateľné papalášstvo a hlavne porušenie vládnych nariadení. Páni si z nich urobili trhací kalendár. Všetci zúčastnení vrátane hotela, v ktorom sa akcia konala, za to musia niesť následky". 

KORČOK POTVRDIL VRAŽDU SLOVENSKEJ OBČIANKY NA BALI

Dátum 20.01.2021

Minister zahraničných vecí Ivan Korčok ubezpečil, že rezort v tejto veci koná v súčinnosti s rodinou.

POMPEO OZNAČIL KONANIE ČÍNY VOČI UJGUROM ZA GENOCÍDU

Dátum 20.01.2021

Ľudskoprávne skupiny, akademici a novinári odhalili v ostatnom roku rozsiahle potláčanie ľudských práv ujgurských a kazašských moslimov v čínskom regióne Sin-ťiang.

BIDENOVOU PRIORITOU SÚ IMIGRANTI

Dátum 19.01.2021

Osoby nelegálne žijúce v USA budú môcť do piatich rokov získať zelenú kartu, teda povolenie na dočasný pobyt: ak prejdú bezpečnostnými previerkami, budú platiť dane a splnia ďalšie základné podmienky. Ak sa rozhodnú uchádzať sa o získanie občianstva, bude nasledujúce tri roky prebiehať proces jeho nadobudnutia.

NAVAĽNYJ BURCUJE ĽUDÍ, POSIELA ICH DO ULÍC

Dátum 18.01.2021

Alexeja Navaľného zadržali v nedeľu na letisku Šeremetievo v Moskve po návrate z Nemecka.

MIČOVSKÝ ŽIADA PRI OČKOVANÍ UPREDNOSTNIŤ PÔDOHOSPODÁROV

Dátum 18.01.2021

Šéf rezortu žiada o prednostné zaočkovanie 15-tisíc ľudí. Medzi prioritné kategórie zaraďuje pracovníkov MPRV SR, inšpektorov kontroly potravín či veterinárnych lekárov.

MATOVIČOVA VLÁDA PREDĹŽILA ZÁKAZ VYCHÁDZANIA DO 7. FEBRUÁRA

Dátum 17.01.2021

AKTUALIZOVANÉ: Vláda na mimoriadnom nedeľňajšom rokovaní rozhodla o predĺžení zákazu vychádzania do nedele 7. februára. Informoval o tom minister zdravotníctva SR Marek Krajčí (OĽANO).

Stránky