TASR/Extraplus.sk

ČR: NOVÝM ČESKÝM PREZIDENTOM BUDE PETR PAVEL

Dátum 28.01.2023

Víťazom druhého kola prezidentských volieb v Českej republike sa stal armádny generál vo výslužbe Petr Pavel. Súčasného prezidenta Miloša Zemana v úrade nahradí 8. marca.

VON DER LEYENOVÁ: UKRAJINA BOJUJE ZA NAŠE SPOLOČNÉ HODNOTY

Dátum 28.01.2023

Ursula von der Leyenová, predsedníčka Európskej komisie: Stojíme na strane Ukrajiny bez vykrúcania sa. Ukrajina bojuje za naše spoločné hodnoty, bojuje za dodržiavanie medzinárodného práva a za zásady demokracie, a preto Ukrajina musí vyhrať túto vojnu.

SCHOLZ: VŽDY MYSLÍME NA BEZPEČNOSŤ NEMECKA

Dátum 28.01.2023

Po prísľube dodať Ukrajine tanky Leopard 2 nemecký kancelár Olaf Scholz v sobotu občanov uisťoval, že jeho vláda pri svojich rozhodnutiach vždy zohľadňuje bezpečnosť Nemecka.

HOLANDSKO: KRYMSKÝ POKLAD PRIDELIA UKRAJINE

Dátum 28.01.2023

Holandská generálna prokuratúra v Haagu odporučila v piatok najvyššiemu súdu krajiny, aby 2000-ročný skýtsky zlatý poklad pochádzajúci z piatich múzeí na Kryme definitívne pridelil Ukrajine.

PS VÍTA DOHODU VLÁDY S AMBULANCIAMI, HLAS-SD ICH VYZÝVA, ABY NEVYBERALI POPLATKY

Dátum 28.01.2023

Mimoparlamentné Progresívne Slovensko (PS) víta dohodu vlády s ambulantnými lekármi o ich dofinancovaní. Vláda by mala podľa Oskara Dvořáka z PS predstaviť plán, ako legislatívne urobiť poriadok v poplatkoch.

UKRAJINA SI PREDVOLÁ MAĎARSKÉHO VEĽVYSLANCA PRE NEPRIJATEĽNÉ VÝROKY ORBÁNA

Dátum 28.01.2023

Ukrajinské ministerstvo vnútra si predvolá maďarského veľvyslanca preneprijateľné výroky maďarského premiéra Viktora Orbána o Ukrajine. Orbán povedal novinárom, že Ukrajina je zem nikoho a prirovnal ju k Afganistanu, napísal na sociálnej sieti hovorca ukrajinského ministerstva zahraničných vecí Oleh Nikolenko.

MORAWIECKI NA DEŇ OBETÍ HOLOKAUSTU OBVINIL PUTINA Z BUDOVANIA NOVÝCH TÁBOROV

Dátum 28.01.2023

Mateusz Morawiecki, poľský premiér: Solidarita a pevná podpora pre Ukrajinu sú efektívne spôsoby na zaistenie toho, aby sa história úplne nezopakovala. Na výročie oslobodenia nacistického nemeckého tábora smrti Auschwitz-Birkenau si pripomeňme, že Putin na východe buduje nové tábory.

NAĎ: MAĎARSKO SA ZAPOJÍ DO OCHRANY VZDUŠNÉHO PRIESTORU SR

Dátum 27.01.2023

Jaroslav Naď, minister obrany: Maďarsko sa zapojí do ochrany vzdušného priestoru Slovenskej republiky. Od minulej jesene ochraňujú slovenský vzdušný priestor Poľsko a Česká republika. Po zapojení Maďarska po podpise príslušných zmlúv takpôjde o reálny projekt Vyšehradskej skupiny.

DO AMBULANCIÍ PÔJDE 283 MILIÓNOV EUR NAVYŠE

Dátum 27.01.2023

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR a ambulancie sa dohodli na dofinancovaní sektora. Do ambulancií má ísť 283 miliónov eur navyše. Zdroje sa rozdelia rovnomerne medzi segment všeobecnej ambulantnej starostlivosti a špecializovanej ambulantnej starostlivosti.

PREMIÉR: VERÍM, ŽE POSLANCI DOHODU NA SEPTEMBROVOM TERMÍNE VOLIEB DODRŽIA

Dátum 27.01.2023

Eduard Heger, dočasne poverený premiér: Dohoda na termíne konania predčasných volieb medzi stranami bývalej štvorkoalície je na 30. septembri. Verím, že tých 90 poslancov, ktorí deklarovali podporu tomuto návrhu, svoje slovo dodrží.

Stránky