TASR/Extraplus.sk

ZO SLOVENSKA SA NELEGÁLNE VYVIEZLI LIEKY ASI ZA 4,1 MILIÓNA EUR

Dátum 03.06.2023

Išlo prevažne o cytostatiká, imunosupresíva a imunoglobulíny. Vývoz liekov zaznamenali v 17 lekárňach v Bratislavskom, Nitrianskom, Banskobystrickom, Prešovskom a Košickom kraji.

ZELENSKYJ: ČLENSTVO UKRAJINY V NATO JE NEMOŽNÉ PRED SKONČENÍM INVÁZIE

Dátum 03.06.2023

Ukrajina je kandidátskou krajinou na vstup do NATO i Európskej únie, niektoré európske vlády však nechcú stanovovať Kyjevu oficiálny časový plán členstva, kým pokračuje ruská invázia.

SKLENÁR: SYSTÉM PROTIVZDUŠNEJ OBRANY BY MOHLA ZAOBSTARAŤ EŠTE TÁTO VLÁDA

Dátum 02.06.2023

Slovenský minister obrany Martin Sklenár sa v piatok v Prahe stretol s českou rezortnou partnerkou Janou Černochovou. Skúsenosti, ktoré nám česká strana ponúkla zo svojho obstarávania, sú podľa neho pre nás užitočné a pomáhajú nám posunúť sa vpred rýchlejšie.

BLINKEN: PREDPOKLADOM PRE MIER JE SILNÁ UKRAJINA

Dátum 02.06.2023

Americký minister zahraničných vecí Antony Blinken: Len silná Ukrajina je predpokladom pre skutočný mier.

PATRIARCHA KIRILL UDELIL ORBÁNOVI K 60. NARODENINÁM RUSKÉ CIRKEVNÉ VYZNAMENANIE

Dátum 02.06.2023

Patriarcha Kirill je dôležitým spojencom prezidenta Vladimira Putina. Vlani v polovici septembra hovoril o osudovej misii Ruska proti zahraničným mocnostiam, ktoré chcú zničiť jeho nezávislosť.

REMIŠOVÁ: TREBA POKRAČOVAŤ V OČISTE KRAJINY

Dátum 02.06.2023

Predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová premiéra Ľudovíta Ódora upozornila na nevyhnutnosť minimalizovať negatívne zasahovanie tajnej služby do práce polície. 

PELLEGRINIMU BY SA POZDÁVALA SPOLUPRÁCA S KDH

Dátum 02.06.2023

Predseda Hlasu-SD Peter Pellegrini: Pokiaľ KDH pod vedením pána Majerského neplánuje hneď od začiatku ťahať Slovensko do nejakých veľkých kultúrnych vojen a oživovať témy, ako sú interrupcie, môže byť pre nás relevantným partnerom na debatu.

ORBÁN: MAĎARSKO NIE JE VO VOJNE S RUSKOM A KÝM BUDEM VLÁDNUŤ, TAK ANI NEBUDE

Dátum 02.06.2023

Maďarský premiér Viktor Orbán: Je obrovskou úľavou, že Erdogan vyhral. Erdoganov protikandidát vo voľbách bol György Soros, rovnako ako v Maďarsku. Aj u nás bolo potrebné poraziť Sorosa, nie ľavicu. Ak by Erdogan nevyhral, ​​boli by na nás pustili utečencov.

ŠVAJČIARI ODMIETLI POVOLIŤ TRANSFER ZBRANÍ NA UKRAJINU

Dátum 02.06.2023

O neutralite Švajčiarska sa horlivo diskutuje už od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu z vlaňajšieho februára, konštatuje AFP. Bern síce nasledoval kroky EÚ a uvalil sankcie na Moskvu, v otázke vojenskej neutrality však zatiaľ takú flexibilitu nepreukázal.

AMERIČANIA SI ZO STRACHU Z PLATOBNEJ NESCHOPNOSTI NAVÝŠILI DLHOVÝ STROP

Dátum 02.06.2023

Snemovňa reprezentantov amerického Kongresu zákon o zvýšení dlhového stropu odobrila v stredu pomerom hlasov 314 k 117. Ak by k schváleniu návrhu nedošlo, Spojeným štátom by hrozilo, že by sa od 5. júna dostali do platobnej neschopnosti. 

Stránky