TASR/Extraplus.sk

MATOVIČ: SITUÁCIA SA OPROTI NOVEMBRU ZHORŠILA, POZITÍVNYCH BOLO 1,24 PERCENTA ĽUDÍ

Dátum 27.01.2021

Testovanie sa zopakuje podľa premiéra v okresoch, ktoré dosiahli pozitivitu vyššiu ako 1,01 percenta. Oproti predbežným výsledkom by sa teda testovanie nemalo opakovať napríklad v Bratislave a Kežmarku, naopak, druhé kolo má byť vo Zvolene a Dolnom Kubíne.

ČERVENÁ ARMÁDA PRED 76 ROKMI OSLOBODILA ĽUDÍ Z TÁBORA V OSVIENČIME

Dátum 27.01.2021

Svet si pripomína Medzinárodný deň obetí holokaustu. Koncentračný tábor Auschwitz založili nacisti v roku 1940 a pôvodne slúžil na internáciu politických väzňov a vojnových zajatcov.

BEZ NEGATÍVNEHO TESTU SA ODDNES NEDOSTANETE DO PRÁCE ANI DO PRÍRODY

Dátum 27.01.2021

Ministerstvo zdravotníctva pripomína, že negatívny výsledok testu z celoplošného skríningu neznamená, že človek v sebe nemá vírus alebo nebude v najbližších dňoch infekčný. 

RTVS PRIZNÁVA: HRANICE SATIRY BOLI V LUČANSKÉHO PRÍPADE PREKROČENÉ

Dátum 27.01.2021

Predseda Rady RTVS Igor Gallo potvrdil, že téma v relácii Pumpa bola absolútne nešťastná. „Komentovať v rámci politickej satiry smrť človeka, ktorá polarizovala spoločnosť, je nevhodné,“ zdôraznil.

SLOVENSKO SCHVÁLILO IVERMEKTÍN NA LIEČBU KORONAVÍRUSU

Dátum 27.01.2021

Liek bude okrem nemocníc dostupný aj v lekárňach na lekársky predpis.

SLOBODNÉMU CESTOVANIU PO EURÓPSKEJ ÚNII JE KONIEC

Dátum 26.01.2021

Európska komisia navrhla, aby členské štáty EÚ zaviedli viac cestovných obmedzení v boji proti šíreniu nových variantov koronavírusu, no zabezpečili hladký pohyb tovaru a pracovníkov naprieč hranicami. Slobodné cestovanie po Schengene, na aké sme boli ešte donedávna zvyknutí, je už minulosťou.

PRE STATUS ČI SÚKROMNÉ SPRÁVY VÁS NEMUSIA PUSTIŤ DO USA

Dátum 26.01.2021

Z dôvodu nenávistných komentárov a príspevkov im môže byť zamietnutý vstup do Spojených štátov amerických alebo môžu byť právne postihovaní počas svojho pobytu. Úradom môže byť v prípade vyžiadania sprístupnená aj časť komunikácie či celá história účtu.

KORČOK: EÚ ZATIAĽ NOVÉ SANKCIE VOČI RUSKU NECHYSTÁ, POČKÁME SI NA PROCES S NAVAĽNÝM

Dátum 26.01.2021

Ivan Korčok upozornil, že hoci má Únia s Ruskom dlhodobo odlišné názory na rôzne veci, existuje snaha diskutovať o záležitostiach, kde obe strany môžu mať pozitívnu agendu.

ČAPUTOVÁ: PRE PANDÉMIU TRPÍ PSYCHIKA MLADÝCH ĽUDÍ

Dátum 26.01.2021

Koronakríza a izolácia znamená pre veľké množstvo mladých ľudí nárast pocitov neistoty, hnevu, úzkosti či depresívnych stavov.

ZÁPAD ZNEUŽÍVA NAVAĽNÉHO NA DESTABILIZÁCIU RUSKA

Dátum 26.01.2021

Nikolaj Patrušev: Navaľnyj opakovane hrubým spôsobom porušil ruskú legislatívu tým, že sa zaplietol do podvodov týkajúcich sa vysokých peňažných súm. Ako ruský občan preto musí v súlade s platnými zákonmi niesť zodpovednosť za svoju ilegálnu činnosť.

Stránky