TASR/Extraplus.sk

USA: NAJVYŠŠÍ SÚD ZRUŠIL VERDIKT SÚDU V COLORADE, TRUMP MÔŽE KANDIDOVAŤ

Dátum 04.03.2024

Najvyšší súd Spojených štátov zrušil rozhodnutie súdu v Colorade, ktoré znemožňovalo bývalému americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi kandidovať v republikánskych primárkach v štáte.

KRÚPA: MATOVIČ REPREZENTOVAL SLOVENSKO MIESTAMI LEPŠIE AKO ŠIMKOVIČOVÁ

Dátum 04.03.2024

Juraj Krúpa miery ľutuje, že Mária Kolíková nekandiduje na post šéfky SaS. Myslí si tiež, že niekdajší premiér Igor Matovič miestami lepšie reprezentoval Slovensko ako ministerka kultúry Martina Šimkovičová.

NÁHLIK: PRE SR BY BOLO NAJVÝHODNEJŠIE VYSTÚPIŤ Z NATO

Dátum 04.03.2024

Milan Náhlik, kandidát na prezidenta: NATO vedie zástupnú vojnu na Ukrajine proti Rusku a každý členský štát je v tomto kontexte pre NATO dôležitý. Táto vojna NATO verzus Rusko však bude mať pre Slovensko na konci dňa zničujúci výsledok. Jediná záchrana pre Slovensko je byť neutrálnym štátom, a preto by pre SR bolo najvýhodnejšie z NATO vystúpiť.

AUSTIN OCENIL PRÍNOS SLOVENSKA PRE NATO

Dátum 04.03.2024

„Slovensko v súčasnosti zvyšuje svoje výdavky na obranu. Slovenský nákup stíhačiek F-16 ďalej posilňuje vaše modernizačné snahy a naše bilaterálne vzťahy,“ uviedol americký minister obrany Lloyd Austin. Zároveň Slovensku poďakoval za to, že na svojom území hostí predsunuté pozemné jednotky NATO.

SZIJJÁRTÓ: PODMIENKY NA SCHÔDZKU ORBÁNA SO ZELENSKÝM ZATIAĽ NIE SÚ SPLNENÉ

Dátum 04.03.2024

Péter Szijjártó, maďarský minister zahraničných vecí: Stretnutie Viktora Orbána s Volodymyrom Zelenským bude mať zmysel, ak ukrajinská strana splní všetky požiadavky Budapešti týkajúce sa práv maďarskej národnostnej menšiny žijúcej v Zakarpatskej oblasti.

NA POZEMOK ČAPUTOVEJ PRENIKLA NEPRÍČETNÁ ŽENA, POLÍCIA JU ZADRŽALA

Dátum 04.03.2024

Neznáma žena sa dostala na pozemok domu, v ktorom býva prezidentka SR Zuzana Čaputová. Incident potvrdil hovorca hlavy štátu Martin Strižinec s tým, že prezidentka a jej rodina sú v poriadku.

PÁPEŽ: VOJNA NIE JE CESTOU K LEPŠIEMU SVETU

Dátum 04.03.2024

Pápež František počas tradičnej modlitby Anjel Pána vo Vatikáne v nedeľu opätovne naliehavo vyzval na mier vo svete, pričom spomenul Blízky východ i Ukrajinu. Pápež zároveň vyzdvihol enormné dôsledky vojny na deti, „ktorých budúcnosť je ohrozená“.

ŠUTAJ EŠTOK KRÚPOVI: ZOBERIETE FLINTY A PÔJDETE DO RUSKA?

Dátum 03.03.2024

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok zopakoval, že Hlas podporuje mier na Ukrajine, ktorý sa však dá dosiahnuť len diplomatickou cestou, nie zbrojením a vojnovým konfliktom. „Čo zoberiete flinty a pôjdete do Ruska?“ pýta sa. Je presvedčený, že rokovanie Blanára s Lavrovom by mohlo byť prvým krokom k tomu, aby sa prispelo k mieru.

SAS: STRETNUTIE BLANÁRA S LAVROVOM JE NEPRIATEĽSKÉ GESTO VOČI NAŠIM SPOJENCOM

Dátum 03.03.2024

„Stretnutie Juraja Blanára s človekom, ktorý je okrem iného na sankčných zoznamoch, je len dôkazom toho, že Ficova vláda nás ťahá na Východ,“ uviedol poslanec NR SR Juraj Krúpa. Slovensko sa podľa SaS po krokoch vlády Roberta Fica ocitá v čoraz väčšej medzinárodnej izolácii.

ČAPUTOVÁ: SCHÔDZKA BLANÁRA S LAVROVOM NÁS NEPRIBLÍŽILA K MIERU NA UKRAJINE

Dátum 03.03.2024

Podľa prezidentky SR najrýchlejšia cesta k mieru vedie cez ruského prezidenta Vladimira Putina, keď svojim jednotkám nariadi odísť z Ukrajiny, „nie tým, že mu dávame nádej na víťazstvo a akceptáciu“.

Stránky