TASR/Extraplus.sk

ČAPUTOVÁ: NEPODPÍSALA BY SOM MATOVIČOVU 500-EUROVÚ ODMENU ZA VOĽBY

Dátum 01.04.2023

Národná rada SR počas týždňa odmietla novelu z dielne lídra OĽANO Igora Matoviča, ktorá obsahovala odmenu za účasť vo voľbách. Matovič však pred hlasovaním návrh opätovne predložil do parlamentu.

VON DER LEYENOVÁ MOŽNO NAHRADÍ STOLTENBERGA VO VEDENÍ NATO

Dátum 01.04.2023

Očakáva sa, že súčasný generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg ukončí svoje pôsobenie vo funkcii podľa plánu v októbri. Jeho mandát predĺžili trikrát a na tomto poste je celkovo už takmer deväť rokov. 

NAĎ: SR A UKRAJINA ROKUJÚ O SPOLOČNOM PODNIKU NA VÝROBU MUNÍCIE

Dátum 01.04.2023

Slovensko postupne doručuje Ukrajine stíhačky typu MiG-29. Posiela ich rozobraté po zemi prostredníctvom špeciálneho systému.

MACRON CHCE ČÍNU VAROVAŤ PRED VOJENSKOU POMOCOU RUSKU

Dátum 01.04.2023

Francúzsky prezident Emmanuel Macron a predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová pricestujú na oficiálnu návštevu Číny v stredu. Si Ťin-pching minulý týždeň absolvoval návštevu Moskvy, počas ktorej rokoval s ruským prezidentom Vladimirom Putinom.

ZELENSKYJ: BUČA SA MUSÍ STAŤ SYMBOLOM SPRAVODLIVOSTI

Dátum 01.04.2023

Ukrajinský prezident navštívil Buču s lídrami viacerých ďalších krajín. Na spomienkovej ceremónii sa zúčastnili dočasne poverený premiér SR Eduard Heger, moldavská prezidentka Maia Sanduová a predsedovia vlád Chorvátska a Slovinska Andrej Plenkovič a Robert Golob.

KÁČER: SOM HRDÝ, ŽE SLOVENSKO VIE, AKÚ HODNOTU MÁ MIER

Dátum 31.03.2023

Dočasne poverený minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislav Káčer vyzval na ochranu východného krídla NATO.

ČAPUTOVÁ: AK MIKULEC PORUŠIL ZÁKON, MOŽNO VYMENUJEM ÚRADNÍCKU VLÁDU

Dátum 31.03.2023

Dočasne poverený minister vnútra Roman Mikulec je podozrivý z toho, že porušil zákon a neoprávnene manipuloval s utajovanými skutočnosťami zo zahraničia.

LUKAŠENKO: PODPORA KYJEVA ZO STRANY ZÁPADU ZVYŠUJE RIZIKO JADROVEJ VOJNY

Dátum 31.03.2023

Bieloruský líder Alexandr Lukašenko: Risknem to a navrhnem koniec násilností a vyhlásenie prímeria... Všetky teritoriálne a bezpečnostné otázky či problematika obnovy by mali byť vyriešené za rokovacím stolom, a to bez kladenia akýchkoľvek podmienok.

HEGER HOVORIL SO ZELENSKÝM O OBNOVE UKRAJINY

Dátum 31.03.2023

Dočasne poverený slovenský premiér Eduard Heger otvoril tému vývozu pšenice z Ukrajiny s tým, že treba nájsť spoločné riešenie, ako ju dostať do Afriky, a nie aby končila na európskom trhu a diskriminovala miestnych farmárov. 

ORBÁN: HROZBA SVETOVEJ VOJNY JE REÁLNA

Dátum 31.03.2023

Vojna na Ukrajine sa podľa Orbána stáva stále krvavejšou a brutálnejšou. Napriek tomu podľa jeho názoru nebolo na ostatnom summite Európskej únie vidieť, že by pribudlo krajín či lídrov presadzujúcich mier. 

Stránky