TASR/Extraplus.sk

MIKAS NOVÝM NARIADENÍM ZASADIL ĎALŠÍ ÚDER REŠTAURÁCIÁM

Dátum 28.11.2020

Hlavný hygienik reagoval na správy o tom, že niektoré gastro prevádzky sa v zúfalstve zo straty živobytia snažia nové nariadenie o terase ohraničenej z troch strán obchádzať tým, že otvárajú práve tú najkratšiu stranu a tým znižujú efekt voľného prúdenia vzduchu.

OD 7. DECEMBRA SA BUDÚ MUSIEŤ NEGATÍVNYM TESTOM PREUKÁZAŤ AJ PENDLERI A ŠTUDENTI

Dátum 28.11.2020

Minister zdravotníctva Marek Krajčí to zdôvodnil tým, že aj keď sa situácia v okolitých krajinách zlepšuje, pretože väčšina krajín má lockdowny, situácia je naďalej vážna.

TAKMER TISÍC POLICAJTOV POŽIADALO KU KONCU ROKA O UKONČENIE PRACOVNÉHO POMERU

Dátum 28.11.2020

V služobnom pomere je v súčasnosti vyše 22-tisíc policajtov.

LUKAŠENKO: PO PRIJATÍ NOVEJ ÚSTAVY UŽ NEBUDEM PREZIDENTOM

Dátum 28.11.2020

Správa prichádza deň po tom, ako Bielorusko navštívil ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov a obvinil západné krajiny z hrubého zasahovania do vnútroštátnych záležitostí Bieloruska.

RAKÚŠANIA SA LYŽOVAČIEK VZDAŤ NECHCÚ, MERKELOVÁ POŽADUJE ZATVORENIE STREDÍSK V CELEJ EURÓPE

Dátum 28.11.2020

Okrem Rakúska nechcú lyžiarske strediská zatvárať ani ďalšie krajiny na čele so Švajčiarskom, kde sa už lyžuje. Otvoriť chcú však napríklad aj Česko, Slovinsko či Španielsko.

KLUS: TERORISTI NEREŠPEKTUJÚ HRANICE ŠTÁTOV, MALI BY SME IM V RÁMCI EÚ ČELIŤ SPOLOČNE

Dátum 26.11.2020

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Martin Klus tvrdí, že na Slovensku sme dlho žili v domnení, že terorizmus je od nás ďaleko, čo nie je vraj pravda a svedčí o tom tragický útok vo Viedni. 

TRUMP OMILOSTIL SVOJHO BÝVALÉHO PORADCU MICHAELA FLYNNA

Dátum 26.11.2020

Michael Flynn sa koncom roka 2017 priznal, že klamal Federálnemu úradu pre vyšetrovanie (FBI) o svojich kontaktoch s ruskými predstaviteľmi.

MERKELOVÁ ŽIADA ZATVORIŤ LYŽIARSKE STREDISKÁ V CELEJ EÚ

Dátum 26.11.2020

Nemecko chce, aby lyžiarske strediská v EÚ ostali zatvorené do 10. januára. Nesúhlas s plánmi na odklad lyžiarskej sezóny však naopak vyjadrilo Rakúsko. Tamojšia ministerka pre cestovný ruch Elisabeth Köstingerová uviedla, že v odklade nevidí "nijaký prínos". "Zimná dovolenka v Rakúsku bude bezpečná.

EÚ CHCE CHRÁNIŤ NOVINÁROV A SLOBODU MÉDIÍ

Dátum 26.11.2020

"Často dochádza k zastrašovaniu novinárov, a to aj zo strany politikov, čo je nebezpečné a platí to aj pre Slovensko," uviedla Ďuriš Nicholsonová.

MATOVIČ OBVIŇUJE SULÍKA, ŽE NEZOHNAL DOSTATOK TESTOV

Dátum 26.11.2020

Plošné testovanie, ktoré sa malo na Slovensku uskutočniť prvý decembrový víkend, pravdepodobne nebude. Richard Sulík nedokázal vraj zabezpečiť dostatok antigénových testov. 

Stránky