TASR/Extraplus.sk

ČAPUTOVÁ: NEHĽADAJME DOKONALÝCH POLITIKOV

Dátum 27.09.2023

Prezidentka SR Zuzana Čaputová: Nedajme sa hrubosťou tejto kampane odradiť a jej témami pomýliť. Aj v týchto voľbách pôjde najmä o funkčnosť zdravotníctva, o kvalitu našich škôl, o pomoc ľuďom v núdzi, o budovanie infraštruktúry, o zodpovedné hospodárenie, o príležitosti, ktoré svojim deťom vytvoríme, aby ich nemuseli hľadať inde vo svete.

SZIJJÁRTÓ OPÄŤ NAŠTVAL NAŠU DIPLOMACIU

Dátum 27.09.2023

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR si v stredu predvolalo maďarského veľvyslanca Csabu Balogha pre vyjadrenia maďarského ministra zahraničných vecí Pétera Szijjártóa na Slovensku.

FICO: BOLI TO TRI ROKY STRATENÉHO ŽIVOTA, VLÁDY BABRÁKOV A PÁDU ŽIVOTNEJ ÚROVNE

Dátum 27.09.2023

V prípade, že nedôjde k vytvoreniu vlády na báze Smeru-SD a Hlasu-SD, podľa neho najskôr vznikne slabá vláda zložená z veľkého množstva ideologicky rôznorodých strán, chaotický vývoj v štáte bude pokračovať a spieť k ďalším predčasným voľbám.

RUSI TVRDIA, ŽE PRI ÚTOKU NA SEVASTOPOL POMÁHALI UKRAJINCOM BRITI A AMERIČANIA

Dátum 27.09.2023

Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Marija Zacharovová: Niet najmenších pochýb o tom, že útok bol vopred naplánovaný s využitím prostriedkov západných spravodajských služieb, satelitného vybavenia NATO a prieskumných lietadiel.

ÓDOR: POTIAHNEME AJ ĎALEJ, AK NEVZNIKNE STABILNÁ VLÁDA

Dátum 27.09.2023

V súvislosti so sobotňajšími parlamentnými voľbami bude mať premiér večer príhovor v RTVS. Už na tlačovej konferencii však vyzval, aby ľudia prišli voliť, poukázal pritom na to, že okrem vyjadrenia sa k dôležitým témam v spoločnosti tak môžu urobiť aj ako súčasť zdraviu prospešných aktivít.

NEMCI SPRÍSNIA KONTROLY NA HRANICIACH S POĽSKOM A ČESKOM

Dátum 27.09.2023

Podľa nemeckej ministerky vnútra Nancy Faeserovej začne nemecká spolková polícia "vykonávať flexibilné, cielené kontroly... na hraniciach s Poľskom a Českou republikou", pričom sa zameria na trasy, ktoré využívajú pašeráci migrantov.

DANKO, KOLLÁR AJ MATOVIČ SÚ V POSLEDNOM PRIESKUME AKO PRED BRÁNAMI PARLAMENTU!

Dátum 27.09.2023

Podľa posledného prieskumu agentúry AKO vyhrá parlamentné voľby 30. septembra Smer-SSD, v tesnom závese za ním by malo byť Progresívne Slovensko.

CLINTONOVÁ: PUTIN SI MÔŽE ZA ROZŠÍRENIE NATO SÁM

Dátum 27.09.2023

Bývalá diplomatka v krátkom prejave na pôde ministerstva zahraničných vecí, kde bol v utorok odhalený jej oficiálny portrét, Putinovi odkázala: Ľutujem, Vladimir, ale sám si si na vine.

PELLEGRINI: VLÁDU, AKÁ TU BOLA TRI ROKY, SI DRUHÝKRÁT DOVOLIŤ NEMÔŽEME

Dátum 27.09.2023

Životná úroveň Slovenska podľa Petra Pellegriniho po roku 2020 prestala dobiehať priemer Európskej únie, začala klesať, až sme sa napokon zaradili na predposledné miesto pred Bulharsko. 

KĽDR: KÓREJSKÝ POLOSTROV JE NA POKRAJI JADROVEJ VOJNY

Dátum 27.09.2023

Severokórejský veľvyslanec pri OSN Kim Song zároveň v utorok odsúdil konanie Južnej Kórey počas vlády úradujúceho prezidenta Jun Sok-jola - konzervatívca, ktorý sa usiluje o vybudovanie silnejšej spolupráce s Washingtonom i Japonskom.

Stránky