TASR/Extraplus.sk

VLÁDA CHCE BOJOVAŤ PROTI NADMERNÉMU PITIU ALKOHOLU

Dátum 19.01.2022

Vláda vytvorila akčný plán stanovujúci úlohy na boj proti nadmernému pitiu alkoholických nápojov. Ministerstvo kultúry má podľa plánu napríklad zabezpečiť, aby sa na niektorých podujatiach viac hovorilo o téme škodlivosti alkoholu. 

RUSI A BIELORUSI BUDÚ TRÉNOVAŤ ODRAZENIE VONKAJŠIEHO ÚTOKU

Dátum 19.01.2022

Podľa námestníka ruského ministra obrany Moskva do susedného Bieloruska vyšle na spoločné vojenské cvičenia 12 stíhačiek Su-35 a rozmiestni dva systémy protivzdušnej obrany S-400 a Pancir.

ŠIMEČKA: SLOVENSKÝ HLAS BUDE VIAC POČUŤ

Dátum 19.01.2022

Progresívec Michal Šimečka sa stal jedným z podpredsedov Európskeho parlamentu. Tvrdí, že je jeho prioritou ochrana demokracie a právneho štátu v celej EÚ.

CHORVÁTI BUDÚ OD BUDÚCEHO ROKA ZREJME PLATIŤ EUROM

Dátum 19.01.2022

Chorvátsko plánuje vstúpiť do eurozóny 1. januára 2023, podmienkou je však splnenie konvergenčných kritérií. Od septembra začne krajina uvádzať aj ceny v eurách.

ŠIMEČKA SA STAL PODPREDSEDOM EURÓPSKEHO PARLAMENTU

Dátum 18.01.2022

Progresívec Michal Šimečka získal 494 hlasov a stal sa historicky prvým Slovákom vo funkcii podpredsedu EP.

STOLTENBERG POZVAL RUSOV NA DISKUSIU O UKRAJINE

Dátum 18.01.2022

Cieľom stretnutí bude riešenie obáv NATO, ale i vypočutie obáv Ruska a pokus nájsť cestu vpred v záujme zabrániť akémukoľvek vojenskému útoku.

VLÁDA MÁ Z ĽUDÍ STRACH

Dátum 18.01.2022

Opozícia kritizuje koalíciu, že neprišla za okrúhly stôl s predsedom NR SR a lídrom hnutia Sme rodina Borisom Kollárom. Kollár prišiel s návrhom na zmenu ústavy, ktorou by bolo možné skrátiť volebné obdobie, ale až od roku 2024.

FICO: NEŽELÁME SI UKRAJINSKÝCH ŽOLDNIEROV NA SLOVENSKU!

Dátum 18.01.2022

Predseda Smeru-SD Robert Fico: Predstavitelia vlády, ktorí zodpovedajú za túto zmluvu klamú verejnosť. Klamú preto, lebo si zrejme až teraz uvedomili, čo vlastne na rokovaní vlády schválili. Klamú však aj preto, lebo si myslia, že tú časť voličov, ktorí stoja za nimi, si svojimi klamstvami udržia.

V BRATISLAVE SA KONAL PROTEST PROTI AMERICKÝM ZÁKLADNIAM NA SLOVENSKU

Dátum 18.01.2022

FOTO VNÚTRI: Protest pred budovou parlamentu iniciovalo mimoparlamentné hnutie Socialisti.sk. Zmluva Slovensku ukladá výhradne nejaké povinnosti, ale výrazne okliešťuje práva, ktoré bude SR vo vzťahu k USA mať.

ČAPUTOVÁ: ŽILINKA NEPOCHOPIL, PREČO BOLA JEHO CESTA DO RUSKA NEVHODNÁ

Dátum 18.01.2022

Generálny prokurátor Maroš Žilinka sa minulý týždeň zúčastnil na oslavách 300. výročia ruskej prokuratúry. 

Stránky