TASR/Extraplus.sk

MATOVIČ: NA SLOVENSKU JE 400-TISÍC ŽIVNOSTNÍKOV, POLOVICA Z NICH SÚ PODVODNÍCI

Dátum 28.11.2021

Ak koalícia nevyužije ústavnú väčšinu na zásadné zmeny, ktorými minister podmieňuje výslednú podobu štátneho rozpočtu, podľa neho by to mali radšej "rozpustiť".

OSUSKÝ: DUBČEK BOL PRESVEDČENÝ KOMUNISTA A PREDSTAVOVAL TOTALITNÝ REŽIM!

Dátum 28.11.2021

Peter Osuský považuje za primerané triezve hodnotenie Dubčeka napriek tendencii heroizovať ho. Podľa jeho slov bol Dubček pevne presvedčeným komunistom, ktorý ani ako symbol a stelesnenie "obrodného procesu" neuvažoval o niečom, čo by prekračovalo hranice ústavne zakotvenej vlády jednej strany.

PRIESKUM: SMER-SD BY MAL VO VOĽBÁCH 15 PERCENT

Dátum 28.11.2021

AKTUALIZOVANÉ: Pred bránami NR SR by ostali ĽSNS (4,8 percenta), Aliancia (4,4 percenta), SNS (3,6 percenta), Za ľudí a Dobrá voľba (zhodne po 2,1 percenta) a strana Spolu (1 percento). 

SLOVÁCI CHODIA CEZ LOCKDOWN NAKUPOVAŤ DO MAĎARSKA, SLOVENSKÍ OBCHODNÍCI KRACHUJÚ

Dátum 28.11.2021

Husársky kúsok s lockdownom a nezmyselnými obmedzeniami sa ukazuje ako mimoriadne hlúpy aj z hľadiska toho, že Slováci sa dostanú ľahšie do zahraničia než do slovenských prevádzok.

DESAŤTISÍCE RAKÚŠANOV ZNOVU VYŠLI DO ULÍC, POVINNÉ OČKOVANIE ODMIETAJÚ!

Dátum 28.11.2021

Rakúska vláda 19. novembra oznámila, že od 1. februára 2022 začne v krajine platiť povinnosť byť zaočkovaný proti COVID-19 pre všetkých obyvateľov.

MORAWIECKI: PUTIN VYUŽÍVA NORD STREAM 2 AKO ZBRAŇ PROTI UKRAJINE

Dátum 28.11.2021

Poľský premiér tvrdí, že podľa niektorých analýz by vydieranie Ukrajiny Ruskom prostredníctvom energií mohlo viesť na Ukrajine k blakckoutu, teda rozsiahlym výpadkom dodávok elektrickej energie.

BIHARIOVÁ: SME ZA POVINNÉ OČKOVANIE VŠETKÝCH ĽUDÍ NAD 18 ROKOV!

Dátum 28.11.2021

Podľa predsedníčky PS Ireny Bihariovej je pandémia taká, aká je vláda. Tvrdí, že pandémia len ilustruje zbabelosť tejto vlády.

O SLOVENSKU DNES ROZHODUJE REMIŠOVÁ, KTOREJ STRANA BY MALA VO VOĽBÁCH 2 PERCENTÁ

Dátum 28.11.2021

Strana exprezidenta Andreja Kisku sa len tak-tak vytiahla do parlamentu. Dnes ju vedie zmätená Veronika Remišová, ktorá zastáva mimoriadne dôležité funkcie v štáte i napriek tomu, že nemá takmer nijakú podporu Slovákov.

REMIŠOVÁ TVRDÍ, ŽE PLATY ZDRAVOTNÍKOV BY SA MALI VÝRAZNE ZVÝŠIŤ

Dátum 28.11.2021

Podľa vicepremiérky je iluzórne myslieť si, že aktuálnu pandemickú situáciu súčasný lockdown vyrieši, pomôže len "zmierniť utrpenie". Jedinou cestou, ako sa dostať z pandémie, je podľa nej očkovanie.

ZEMAN VYMENOVAL FIALU ZA PREMIÉRA CEZ PLEXISKLO

Dátum 28.11.2021

Tieto opatrenia boli nutné z dôvodu, že český prezident mal vo štvrtok pozitívny test na koronavírus. Podľa platných nariadení mal byť 14 dní v izolácii, aj keď nemá príznaky ochorenia COVID-19.

Stránky