TASR/Extraplus.sk

BLINKEN: USA ZATIAĽ NEZAZNAMENALI, ŽE BY SA RUSKO CHYSTALO POUŽIŤ JADROVÉ ZBRANE

Dátum 01.10.2022

„Veľmi pozorne sledujeme, či Rusko skutočne robí niečo, čo naznačuje, že zvažuje použitie jadrových zbraní. Dodnes sme ich nevideli podniknúť tieto kroky,“ povedal šéf amerického rezortu diplomacie.

TVRDENIE PUTINA O ZÁPADNEJ SABOTÁŽI PLYNOVODOV JE ABSURDNÉ, VRAVÍ BLINKEN

Dátum 01.10.2022

Putin v piatok na ceremónii v Kremli, venovanej pripojeniu štyroch ukrajinských oblastí k Rusku, tvrdil, že Anglosasi sa presunuli od sankcií proti Moskve k teroristickým útokom a sabotovali plynovody Nord Stream 1 a 2 v snahe „zničiť európsku energetickú infraštruktúru“. „Urobili to tí, ktorí z toho profitujú,“ dodal šéf Kremľa.

UKRAJINCI BUDÚ O KONFLIKTE ROKOVAŤ LEN S NOVÝM RUSKÝM PREZIDENTOM

Dátum 01.10.2022

Podoľak na sociálnej sieti Twitter uviedol, že podľa neho nemá zmysel vyjednávať s takými, ktorí „tancujú na kostiach“ mŕtvych. „Cena ich slov má zápornú hodnotu,“ podotkol. Rokovania sú možné len s novým prezidentom Ruska, ktorý bude „k realite pristupovať adekvátnejšie“, dodal.

BIDEN: USA A ICH SPOJENCI SA NENECHAJÚ ZASTRAŠIŤ PUTINOM

Dátum 01.10.2022

Biden okrem toho obvinil Rusko zo šírenia „dezinformácií a lží“ a dodal, že nebude počúvať, čo hovorí Putin. „Vieme, že to, čo hovorí, nie je pravda,“ vyhlásil podľa televízie CNN.

HLAS-SD VYZVAL ĽUDÍ, ABY NADCHÁDZAJÚCE VOĽBY POŇALI AJ AKO REFERENDUM O VLÁDE

Dátum 01.10.2022

Slovensko podľa Pellegriniho potrebuje stabilitu, ľudia pre infláciu chudobnejú, hrozí recesia a vláda nedokázala prijať adekvátne opatrenia. Zopakoval, že jediným riešením sú predčasné parlamentné voľby. „Ľudia z nich môžu spraviť malé politické referendum a poslať nominantov OĽaNO do minulosti, aby tak odkázali vedeniu OĽaNO v Bratislave, že si neželajú túto politiku,“ zdôraznil.

HEGER: ODVOLÁVANIE MATOVIČA V PARLAMENTE JE ZBYTOČNÉ

Dátum 01.10.2022

„Skutočný problém Slovenska je previesť občanov cez energetickú krízu. Tam je dôležitá súdržnosť vlády a parlamentu bez toho, aby sme pozerali na politické tričká. Potom, keď toto vyriešime, nech sa dejú politické bitky. Ale dnes na to čas nie je,“ zdôraznil šéf vládneho kabinetu.

SZIJJÁRTÓ: V RUSKU SA ZAČALA VÝROBA REAKTOROV DO DVOCH NOVÝCH BLOKOV ELEKTRÁRNE V PAKSI

Dátum 01.10.2022

Vedúci predstavitelia ruskej štátnej korporácie pre jadrovú energetiku Rosatom 5. mája v Istanbule ubezpečili Maďarsko, že z hľadiska technológie je ich firma schopná zrealizovať dostavbu. Projekt v hodnote 12 miliárd eur majú podľa pôvodných plánov financovať z 80 percent ruské štátne banky.

HEGER: NEDOPUSTÍME, ABY NAŠA EKONOMIKA SKOLABOVALA

Dátum 01.10.2022

„Všetkým európskym krajinám som musel povedať, že ak nebude pomoc z Bruselu, elektrickú energiu si budeme musieť ponechať na Slovensku,“ podotkol premiér. Výnosy z mimoriadneho zdanenia ziskov energetických spoločností totiž podľa neho skončia najmä v Nemecku.

MATOVIČ: VLÁDA PREVEDIE SLOVENSKO CEZ ENERGETICKÚ KRÍZU ROVNAKO AKO CEZ PANDÉMIU

Dátum 30.09.2022

„Riešenia sú známe. Celá Európa má kombinácie tých riešení nachystané. Našťastie na Slovensku vieme, že nové ceny platia od nového roka,“ povedal Matovič. „Keď to bude uzavreté, potom povieme, či stačia európske riešenia, alebo musíme zapnúť naše ochranné opatrenia,“ dodal.

BIDEN: VOĽBY V TALIANSKU SÚ VAROVANÍM PRE DEMOKRACIU

Dátum 30.09.2022

Práve ste videli, čo sa stalo v Taliansku v nedávnych voľbách. Vidíte, čo sa deje po celom svete,“ uviedol Biden guvernérom na stretnutí členov Demokratickej strany. Narážal tým na víťazstvo Giorgie Meloniovej. Šéf Bieleho domu ďalej uviedol, že čínsky prezident Si Ťin-pching mu priamo povedal, že demokracie sa v 21. storočí nedajú udržať.

Stránky