TERAZ.SK/extraplus.sk

BIDEN NEČAKANE PRICESTOVAL DO KYJEVA

Dátum 20.02.2023

Prekvapujúca prvá návšteva šéfa Bieleho domu v hlavnom meste Ukrajiny po takmer roku od začiatku ruskej invázie prišla, keď vycestoval do Poľska na stretnutie s tamojším prezidentom Andrzejom Dudom.

RUSKO ZAČALO VYDÁVAŤ POVOLENIA NA LETY PO TRASÁCH MIMO BIELORUSKA

Dátum 30.05.2021

Moskva v uplynulých dňoch nepovolila leteckej spoločnosti Air France tri lety na linke Paríž - Moskva. V sobotu však obe strany dosiahli dohodu a Moskva už lety po zmenenej trase povolila.  

ŠÚKL: ASTRAZENECA PRINÁŠA BENEFITY LEN ĽUĎOM NAD 50 ROKOV

Dátum 13.05.2021

Ministerstvo zdravotníctva SR cez týždeň oznámilo, že pozastavilo očkovanie osôb, ktoré mali dostať vakcínu od AstraZenecy po prvý raz. Doteraz ňou bezhlavo očkovali najmä mladšie ročníky.

OD PONDELKA SA ZMENIA PRAVIDLÁ V NOSENÍ RÚŠOK

Dátum 13.05.2021

Zmiernia sa aj pravidlá pre hromadné podujatia, na ktorých bude môcť byť viac osôb.

NÓRSKI VEDCI NEODPORÚČAJÚ OČKOVANIE VAKCÍNOU ASTRAZENECA

Dátum 10.05.2021

Nórsky odborný výbor uviedol, že od očkovania vakcínami od britskej spoločnosti AstraZeneca a americkej Johnson & Johnson by sa malo upustiť. Odvolávajú sa na riziko veďľajšich účinkov. 

HEGER ROZHODNE O OSUDE KOLÍKOVEJ

Dátum 09.05.2021

Eduard Heger: Stretnem sa s ministerkou spravodlivosti Máriou Kolíkovou aj poslancami hnutia OĽANO. Pozorne si vypočujem všetky výhrady, argumenty a vysvetlenia. Následne po ich vyhodnotení prijmem rozhodnutie.

SLOVENSKO ČAKÁ ĎALŠÍ PRESUN VOJENSKEJ TECHNIKY

Dátum 30.04.2021

Od 3. do 9. mája sa cez územie Slovenska uskutočnia cestné presuny techniky Ozbrojených síl SR, a to na trasách Martin – Trebišov a späť, Martin – Michalovce a späť, Zvolen – Prešov, Hlohovec – Trebišov, Sliač – Trebišov, Sereď – Trenčín a ďalších.

ÚSTAVNÝ SÚD RIEŠI DESIATKY SŤAŽNOSTÍ SLOVÁKOV NA PANDEMICKÉ OPATRENIA

Dátum 29.04.2021

Mnohé zo sťažností sa týkali povinnej štátnej karantény, ktorú vlani stanovil Úrad verejného zdravotníctva SR pre ľudí prichádzajúcich zo zahraničia.

LEYENOVÁ: V TURECKU SOM SA CÍTILA DOTKNUTÁ, NEUSADILI MA, LEBO SOM ŽENA

Dátum 27.04.2021

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová upozornila, že je potrebné bojovať proti sexizmu. Počas prijatia u tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana v Ankare zostala bez miesta na sedenie, hoci predsedu Európskej rady Charlesa Michela usadili po Erdoganovej pravici.

ZEMANOVI HROZÍ OBVINENIE Z VELEZRADY OD SENÁTOROV

Dátum 27.04.2021

Predseda Senátu Parlamentu ČR Miloš Vystrčil tvrdí, že prezident ČR Miloš Zeman verejnosti prezradil "údaje zo živého prípadu", čím ohrozil vyšetrovanie i bezpečnosť ČR.

Stránky