Zuzana Makovská

RAHR: SMERUJEME K ORWELLOVSKÉMU SVETU

Dátum 24.12.2023

ODOMKNUTÝ ČLÁNOK: Alexander Rahr, publicista a popredný odborník na Rusko: Putin je stratég. Človek, ktorý nanovo postavil Rusko z ruín, v ktorých sa nachádzalo v 80. a 90. rokoch. Najdôležitejšie je, že obyvateľom Ruska sa zlepšil život, cítia sa pohodlnejšie, ekonomický stav je lepší ako kedykoľvek doteraz.

ČÍM JE VIAC SVETLA, TÝM JE PRÍCHOD KRISTA BLIŽŠIE

Dátum 24.12.2023

Azda najvýraznejším symbolom adventu je adventný veniec so štyrmi sviecami. V prvú nedeľu adventu sa zapáli prvá z nich a každú ďalšiu nedeľu horí na venci o sviecu viac. Na Štedrý deň už horia všetky štyri.

JÁN PODMANICKÝ - STAROSTA Z POVOLANIA

Dátum 23.09.2023

Ján Podmanický, poslanec NR SR a starosta Starej Bystrice: Slovensko a niektoré ďalšie stredoeurópske štáty ešte majú šancu na záchranu. Slovensko si aj napriek dlhodobému ohlupovaniu zo strany hlavnoprúdových médií ešte stále zachovalo z väčšej časti zdravý rozum. Ak sa pozrieme, kam to až nechali zájsť napríklad Francúzi, tak nám musí zablikať výstražná kontrolka.

RIADITEĽKA ZŠ RAJČÁNIOVÁ: ODMIETNIME PROGRESÍVNO-LIBERÁLNE ZVERSTVÁ!

Dátum 16.09.2023

VIDEO: Riaditeľka základnej školy Iveta Rajčániová: Nie, vážení, ja sa tomu nechcem prizerať! Chlap má byť chlapom a nám ženám neberte naše privilégium byť matkou, pretože je to výsostne ženské. Podľa niektorých sme na Slovensku veľmi konzervatívni, ale podľa mňa sme len uznávame tradičné hodnoty ukotvené v našej histórii.

SLOVENSKO JE POTRAVINOVO NESEBESTAČNÉ

Dátum 16.09.2023

Anton Stredák, poslanec Smer-SSD: Popri poprevratovom rozvrate fungujúcich poľnohospodárskych podnikov a nezvládnutých prístupových procesoch pri vstupe do EÚ, čo už dnes ovplyvniť nedokážeme, sú ešte dve príčiny, ktorých následky ovplyvniť vieme.

RUSKÁ CESTA K VÍŤAZSTVU

Dátum 22.06.2021

ODOMKNUTÝ ČLÁNOK: Napadnutie Sovietskeho zväzu spôsobilo v konečnom dôsledku pád tretej ríše. V bojoch na východnom fronte prišlo o život až 80 percent vojakov Wehrmachtu. Do vojny proti nacistom sa pritom zapojila celá krajina, nielen vojaci. Sovietsky zväz utrpel v druhej svetovej vojne najväčšie straty zo všetkých krajín – priamo v bojoch prišla Červená armáda podľa odhadov o 11,5 až 22,4 milióna vojakov.

ĽAVÁKOV KEDYSI POVAŽOVALI ZA DUŠEVNE CHORÝCH ALEBO POTENCIÁLNYCH ZLOČINCOV

Dátum 13.08.2020

Všetci ľaváci na svete sa môžu pripravovať na oslavy - dnes 13. augusta majú sviatok - Medzinárodný deň ľavákov. Vo svete prispôsobenom pre dominantnú pravú ruku to ľaváci nikdy nemali ľahké. Do polovice 20. storočia dokonca stáli na okraji spoločnosti.

STREDOVEKÝ SKVOST

Dátum 12.06.2020

Súčasťou Zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO je už dlhší čas Spišský hrad a okolie, Vlkolínec, Banská Štiavnica, Bardejov aj jaskyne a priepasti Slovenského krasu, ale aj historické jadro Levoče.

DEŇ RUSKEJ ŠTÁTNOSTI

Dátum 11.06.2020

Moderné Rusko si za takmer tri desaťročia svojej existencie dokázalo vydobyť postavenie svetovej veľmoci.

RÍMSKE KÚPELE POD ZEMOU

Dátum 07.06.2020

Atrakciou Domice je plavba po podzemnej rieke Styx

Stránky