Blogy

PROTIKORUPČNÉ FIASKO

Dátum 22.04.2017

Revolúcia ani slovenský majdan sa nekonal. Toľko propagovaný protikorupčný pochod, (Denníkom N a SME), ktorý údajne naplánovali dvaja stredoškolskí študenti Karolína a Dávid na 18. apríla, sa skončil fiaskom. O úspechu nemôže byť ani reči, pretože ak by išlo o skutočnú revolúciu a zmenu systému, tak by do ulíc museli vyjsť desiatky tisíc nespokojných občanov. Netvrdím, že sú Slováci spokojní s tým, čo nám tu vládne, ale našťastie si zachovali zdravý rozum a rýchlo prekukli hru, ktorú tu rozohral tretí sektor.

SMEROM KU DNU

Dátum 21.12.2016

Pre oligarchov mal byť gazdom pravice, no nakoniec skončil ako prepadák roka 2016. Mecenáši, ktorí potrebujú mať pod kontrolou každú vládu a radi by už mali aj premiéra, stavili na mladého Radoslava Procházku. V tom čase, keď si ho vybrali, netušili, že ich produkt je nedokonalý. Rovnakú chybu už raz urobili, pri jeho predchodcovi, tiež odídencovi z KDH a tiež advokátovi - Danielovi Lipšicovi. Okrem mladého veku a výborných advokátskych schopností nedokázali nič ponúknuť.

ČISTKA V ÚPN

Dátum 02.09.2016

Vedenie ÚPN zjavne ide pronárodne orientovaným historikom po krku. Médiami dnes prebehla správa, že červenú kartu si od vedenia ústavu vyslúžil Martin Lacko, o čom liberálne orientované portály referovali s neskrývanou radosťou. Denník N na svojej facebookovej stránke informoval o tom, ako Lacka „konečne“ vyhodili, Aktuality.sk zas písali o prepustení „kontroverzného“ historika, pretože dnes je každý názor konzervatívnejší od stredu osi politického spektra prezentovaný ako kontroverzný.

MIGRANTI OBLIEHAJÚ TALIANSKO

Dátum 18.08.2016

Pred dvomi mesiacmi som neplánovane prechádzala cez Via di Sottoripa v talianskom Janove neďaleko prístavu. V jednej sekunde som mala pocit, že som sa teleportovala z Janova do africkej džungle. Via di Sottoripa bola nahusto zaplnená prisťahovalcami. Ak si myslíte, že som tam stretla zúbožených ľudí, ktorí nemajú, čo jesť, nemajú čo na seba, alebo ženy s deťmi, tak ste na veľkom omyle. Na celej ulici boli veľmi dobre zaodetí muži s mobilmi v rukách, ktorí nemali nič iné na práci, len hlasno revať po okoloidúcich. Správali sa akoby odjakživa táto ulica bola ich vlastníctvom.

KEĎ ĽUDSKÉ PRÁVA ZABÍJAJÚ

Dátum 25.07.2016

Terorista Ahmed Chataev je považovaný za mozog riadiaci nedávny bombový útoku na istanbulské letisko, pri ktorom zahynulo 43 ľudí. Jednoruký Čečenec je známou postavou v rámci Islamského štátu. Bezpečnostná rada OSN predpokladá, že v Turecku do siete pod jeho velením patrilo až 130 militantov pripravených na rozkaz zaútočiť. Chataeva krátko po útoku zadržala turecká polícia. Mnohí sa začali pýtať, ako je možné, že terorista s tak bohatou minulosťou pochybných aktivít bol dlhé roky na slobode. Rusko pritom viackrát požadovalo jeho extradíciu.

LGBTI V RUKÁCH ŽITŇANSKEJ

Dátum 08.07.2016

Zatiaľčo robí rozruch v NR SR jedna Lucia (Nicholsonová), vláda v tichosti zverí funkciu inej Lucii (Žitňanskej). Vládny kabinet na svojom zasadnutí odobril zmenu na poste predsedu Výboru pre práva lesieb, gejov, bisexuálnych, transrodových a intersexuálnych osôb. Podľa štatútu výboru tento post vždy zastáva minister spravodlivosti. „Životné situácie LGBTI komunity treba zmeniť tak, aby boli pre ňu z právneho hľadiska komfortné”, myslí si ministerka Žitňanská. Konkrétne situácie by podľa nej mohla riešiť právna úprava.

PUČ BEZ ANDREJA

Dátum 07.07.2016

Mandátový a imunitný výbor oznámil, že nezačne disciplinárne konanie voči predsedovi NR SR Andrejovi Dankovi. Výbor prijal uznesenie, že šéf národniarov nič nepokazil a dôvody prerušenia schôdze vysvetlil. Namiesto toho Andrej Danko vyhlásil, že zavedie zmeny v parlamente, že po rokovacej sále nebudú chodiť poslanci v tričkách a nebudú si otvárať Horalky počas rokovania. Tomu sa už naozaj hovorí nastolenie poriadku. Disciplinárka nebude a tak si parlementný boss vydýchol, pokojne nasadol do vládneho špeciálu a odletel do Štrasburdu.

UPÁĽTE KONŠPIRÁTOROV!

Dátum 05.07.2016

Práve som si prečítal článok Mariána Jaslovského s názvom Cogito ergo sum: Hoaxeri všetkých krajín, vypadnite!
Marián Flauta Spravodlivosti Jaslovský v ňom opäť operuje so svojou utkvelou predstavou, že je dokonale kvalifikovaný na to, aby určil, kto presne je hoaxer a kto má za to (odniekiaľ niekam) vypadnúť. Babky bylinkárky a ľudia uplatňujúci si svoju slobodu slova totiž môžu – jeho slovami – zapríčiniť nič menšie, než rozklad európskych hodnôt. Nuž, vzájomné hecovanie sa v skupinke liberálnych konšpirátorov nám už prináša prvé symptómy vážnej paranoje.

STEREOTYPNÍ VOLIČI POLITICKÝCH STRÁN

Dátum 05.07.2016

Trocha subjektívnej satiry. Koho sa to dotkne, ten si to zrejme zaslúži.

SMER-SD: Pani v strednom veku, chcela by mať chlapa ako Fico. Ak je dôchodkyňa, chcela by mať takého syna

SaS: Jedináčik, ktorý číta motivačnú literatúru. Maká za 700 € mesačne v marketingovej firme a všetkých manuálne pracujúcich považuje za nevzdelaných vidlákov. Po treťom pive chytá východniarsky prízvuk a začína mať xenofóbne narážky

TERORIZMUS A ELITY

Dátum 05.07.2016

Fascinuje ma, ako dokážu liberáli – bez ohľadu na vek, vzdelanie a postavenie – tvrdiť, že islamský terorizmus a masová imigrácia nemajú žiadnu spojitosť. Zároveň veľkoryso ignorujú, že útoky sa dejú v mestách s najväčšou koncentráciou imigrantov a ich potomkov a páchateľmi sú zásadne ľudia s imigračným pozadím – moslimovia pochádzajúci nie z xenofóbnych dier, kde sú chúďatká utláčaní (Slovensko, Maďarsko), ale naopak z pohostinných multikultúrnych rajov na štýl Belgicka, Francúzska a Veľkej Británie.

Stránky