100 DNÍ OPOZÍCIE

Vykrikovať na ulici, dávať facky a deštruovať parlament na vládnutie nestačí

Foto TASR/JAKUB KOTIAN, MARTIN BAUMANN
Dátum 28.07.2016

Práve sa skončila letná zábavná akcia Bonaparte. V pivárni si k vedľajšiemu stolu prisadá trojica mladých ľudí, dvaja chlapci a jedno dievča v čiernych tričkách s bielymi nápismi „Fico chráni zlodejov“. Trojicu si nikto nevšíma, ale mne to biele písmo na čiernom pozadí čosi pripomenulo, preto spontánne oslovujem mládenca obráteného tvárou ku mne: „Viete, že máte na sebe farby islamského štátu?“ Oslovený sa prekvapene ohradí: „Dobre, ale u nás to nie je o tom.“ Pokračujem v načatej téme: „A o čom je to u nás?“ Dievčina sa pridáva: „U nás je to o odvolávaní Kaliňáka.“ Prichádza čašník a kladie predo mňa pollitrák vychladeného Zlatého Bažanta. „Prečo ho chcete odvolať?“ pýtam sa naivne. „Pretože kradne.“ Krútim neveriacky hlavou: „Naozaj? A čo ukradol?“ Trojica sa čuduje nad mojou nechápavosťou: „Vy nič neviete? Všetci predsa kradnú a Fico ich chráni.“ Teraz už priznávam farbu: „Chápem vás, bol som na Bonaparte aj ja, zo zvedavosti. Prečo ste tam boli vy?“ Po mojom priznaní boli odpovede mladých oveľa úprimnejšie. Vysvitlo, že sa o politiku a rôzne kauzy nezaujímajú, ale na Bonaparte išli, pretože sa rozchýrilo, že sa tam budú podávať párky, rozdávať tričká a bude hrať skupina Nocadeň.

Bravó, Osuský!

Kto financuje pravidelnú párty pred komplexom Bonaparte, som sa napriek istému úsiliu nedozvedel. Veď tu nejde o lacný špás pripraviť bufet (párky, pagáče, 10 kilogramov orieškov kešu) a ozvučenie aj koncert kapely až hen, z Košíc. Žeby ten zábavný happening išiel na účet strany OĽaNO-NOVA? V každom prípade Majdan v Kyjeve bol financovaný veľkorysejšie. Tam sa rozdávali doláre a tu ani euro. Možno časom. Ale aj tak bolo čo vidieť a počuť: rozkokošené hlasy feministiek z OĽaNO a SaS (zámerne neuvádzam poslankyňu Remišovú), ale aj ľavý hák liberála Osuského, ktorý privítala na svojom facebooku poslankyňa Nicholsonová zvolaním: „Bravó, Peter Osuský!“ 

Pokračovanie tohto článku nájdete v tlačenej alebo elektronickej verzii Extra plus.
http://www.extraplus.sk/clanok/nedajme-sa-umlcat

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotogaléria

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.