20 ROKOV AMERICKEJ NOČNEJ MORY

Pozadie demonštratívneho útoku z 11. septembra 2001 nie je dodnes odhalené. USA odpovedali „Vojnou proti terorizmu“, do ktorej zatiahli celú modrú planétu aj s kusiskom vesmíru vôkol.

Foto TASR/AP
Dátum 11.09.2021

Uplynuli dve dekády od momentu, keď hrdá Socha slobody na ostrove Liberty Island od úľaku takmer potratila alebo aspoň pustila z pravice fakľu, osvetľujúcu svet. Udalosti z 11. septembra 2001 boli sériou koordinovaných teroristických útokov, ktoré sa udiali v USA. Ozbrojenci na to použili štyri dopravné lietadlá, ktoré uniesli, a podľa vzoru japonských kamikadze z konca 2. svetovej vojny podnikli samovražedný útok na nepriateľský cieľ. Áno, boli to v podstate krutí vrahovia, ktorí pre politický cieľ pripravili o život asi tritisíc ľudí z 80 rôznych štátov sveta. Úplne rovnakí ako tisícky iných stratégov v kravatách, ktorí v riadiacich sálach vojenských centrál a vládnych agentúr projektujú ďalšie a ďalšie vojnové konflikty.

Propaganda v Bielom dome

Hoci sa k útoku teroristov priznala al-Káida, pozadie tohto demonštratívneho útoku na svetového policajta nie je dodnes odhalené, praví útočníci (ani plánovači, objednávatelia či investori) tohto zločinu nie sú dodnes verejne a transparentne identifikovaní. Rodiny pozostalých to teraz – na konci leta 2021 – pripomenuli súčasnému americkému prezidentovi Joeovi Bidenovi, ktorého vyzvali na odtajnenie dokumentov týkajúcich sa pádu newyorských dvojičiek. Verejne vyhlásili, že vetchého šéfa americkej administratívy nechcú vidieť na septembrových spomienkových podujatiach. Už okamžite po útoku sa vynorilo množstvo dohadov, súvislostí, teórií o príčinách a následku... Americkí jastrabi a propaganda v Bielom dome ich všetky onálepkovali ako konšpiračné teórie. Nie som žiaden zahraničnopolitický expert ani analytik medzinárodného diania, no ako všetci pamätníci 11. septembra sme videli a na vlastnej koži pocítili, ako sa vtedy svet zásadne zmenil. Lebo USA odpovedali „Vojnou proti terorizmu“, do ktorej zatiahli celú modrú planétu aj s kusiskom vesmíru vôkol.

Zločiny proti obyvateľstvu

Zaútočili na Afganistan, aby zosadili Taliban, ktorý al-Káidu priamo podporoval. Takisto prijali zákon o patriotizme (USA Patriot Act). Pre Ameriku, ktorá chce byť navždy „first“, pre jej liberálnych globalistických politikov, pre americké zbrojárske koncerny to bola fakt dobrá taktika. Odviedla pozornosť od územia USA a preniesla „americký problém“ do iných končín celého sveta. Následným vyvolaním minimálne 13 vojen, ozbrojených konfliktov a „spontánnych povstaní“ vo všetkých častiach zemegule si zabezpečili odbyt ničivého smrtonosného tovaru, neuveriteľne zvýšili zisky a ukázali svetu, ako sa celoplošne šíri „demokracia“...

Dnes sa Američania z Afganistanu sťahujú. Vlastne utekajú, ako odvšadiaľ, kde po druhej svetovej vojne rozpútali vojny, zničili krajiny, vydrancovali nerastné suroviny, spáchali nespočet nepotrestaných zločinov voči civilnému obyvateľstvu. Následne si dosadili bábkové vlády, ktoré si od amerických firiem objednali obnovu. Samozrejme, že Joe Biden pravdu nezverejní ani v septembri 2021. Uplynulo 20 rokov a všetko sa vracia späť na americký kontinent. Tak ako prílivová vlna, východ slnka, Božia spravodlivosť, pravá demokracia pôvodných otcov zakladateľov a tiež hnev podvedených.

Chronológia udalostí

O 8.40 h severoamerického času upozornil Federálny letecký úrad, že lietadlo spoločnosti American Airlines uniesli.

Podobný predpoklad sa objavil aj o 8.43 h v súvislosti letom 175 spoločnosti United Airlines.

Približne o 8.45 newyorského času narazilo do jednej zo 400-metrových budov Svetového obchodného centra (WTC) v New Yorku dopravné lietadlo, ktoré v budove uviazlo. Americká spravodajská stanica CNN ešte hovorila o leteckej havárii.

Asi o 18 minút neskôr narazilo do druhej veže WTC ďalšie dopravné lietadlo, čo vyvolalo prvé podozrenia na teroristický útok. Obe budovy začali horieť. V prvom lietadle bolo 92, v druhom 52 ľudí.

O 9.29 h záchranné tímy a požiarnici dorazili k horiacim „dvojičkám“.

O 9.30 h sa americký prezident George W. Bush prihovoril občanom USA.

O 9.40 h narazilo ďalšie civilné lietadlo do budovy amerického ministerstva obrany – Pentagónu vo Washingtone. Časť budovy sa vznietila a zrútila. Na palube lietadla, ktoré napadlo najchránenejšiu budovu sveta, bolo 64 ľudí. Všetky tri lietadlá uniesli na vnútroštátnych linkách spoločností American Airlines a United Airlines.

Okolo a po 9.45 h USA uzatvorili všetky letiská a celý svoj vzdušný priestor, všetky civilné lietadlá museli okamžite pristáť, nad zasiahnutými miestami začali hliadkovať armádne stíhačky. Všetky strategické ciele, ktoré boli v potenciálnom ohrození (budovy ministerstiev, Biely dom...), museli evakuovať.

O 9.58 h sa núdzovému leteckému dispečerovi sa podarilo zachytiť oznam pasažiera letu 93 spoločnosti United Airlines o ďalšom únose.

O 10.00 h havarovalo v blízkosti Pittsburghu ďalšie, v poradí štvrté unesené civilné lietadlo letu 93 spoločnosti United Airlines. Žiadny cieľ zasiahnutý nebol.

O 10.05 h sa zrútila južná veža WTC. Všetky transatlantické lety do USA boli presmerované do Kanady. Opatrenie sa dotklo aj slovenského vládneho špeciálu s predsedom vlády Mikulášom Dzurindom na palube. Na viacerých finančných trhoch bolo zmrazené obchodovanie.

O 10.29 h sa zrútila aj druhá, severná veža WTC.

Od 13.44 h križujú v oblasti New Yorku a Washingtonu dve lietadlové a päť bojových lodí.

Od 13.50 h platí vo Washingtone výnimočný stav.

O 17.20 h sa v New Yorku zrútila 47-poschodová budova, ktorú poškodili trosky padajúcich dvojičiek. Táto udalosť si nevyžiadala žiadne obete, dolný Manhattan už celý evakuovali.

O 20.30 h americký prezident George W. Bush v televíznom prejave prisľúbil vypátranie a potrestanie vinníkov tragédie, ako aj odplatu krajine, ktorá by im poskytla úkryt.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.