75 ROKOV POBEDY - DEŇ VÍŤAZSTVA NAD FAŠIZMOM

Vladimír Putin: Naši veteráni bojovali o život proti smrti a my sa im vždy vyrovnáme v jednote a vytrvalosti

Foto EXTRA PLUS
Dátum 09.05.2020

MOSKVA 9. mája (TASR/extraplus.sk) - Ruský prezident Vladimir Putin v sobotu pri príležitosti Dňa víťazstva nad fašizmom položil kvety k Večnému ohňu pri Hrobe neznámeho vojaka v Moskve a občanov Ruska vyzval, aby držali spolu, informovala agentúra AFP."Vieme a pevne veríme, že keď sme spolu, tak sme neporaziteľní," povedal Putin.

"Naši veteráni bojovali o život proti smrti a my sa im vždy vyrovnáme v jednote a vytrvalosti," povedal Putin, ktorý vo svojom príhovore zdôraznil obetu zo strany bývalého Sovietskeho zväzu počas druhej svetovej vojny.

Tradičná vojenská prehliadka na Červenom námestí v Moskve bola odložená pre pandémiu koronavírusu SARS-CoV-2, ktorým sa v Rusku do piatku nakazilo takmer 188.000 ľudí. Nad mestom však preleteli vojenské lietadlá a vrtuľníky.
 

Dianie v súvislosti s 75. výročím Dňa víťazstva môžete naživo sledovať vo vysielaní Russia 1.


 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.