AD: „PEDOFILI NIE SÚ ZLOČINCI“

Rodinné hodnoty a sexuálne zneužívanie 

Foto Pexels
Dátum 17.07.2019

Tá spoločnosť, ktorá si neváži symbol Matky a Dieťaťa, teda symbol pokračovania rodu v plnohodnotnej rodine, taká spoločnosť je odsúdená na zánik.

V roku 2018 bolo spáchaných na Slovensku 587 mravnostných trestných činov voči mládeži. Z toho 42 znásilnení, 19 sexuálnych zneužívaní zverenej osoby, 459 sexuálnych zneužívaní ostatných osôb, 43 sexuálnych násilí, 15 ohrozovaní vírusom, pohlavnou chorobou a 9 obchodovaní s ľuďmi. V roku 2019 dodnes bolo spáchaných na Slovensku do konca mája 295 mravnostných trestných činov voči mládeži. Z toho 11 znásilnení, 13 sexuálnych zneužívaní zverenej osoby, 247 sexuálnych zneužívaní ostatných osôb, 19 sexuálnych násilí, 2 ohrozovaní vírusom, pohlavnou chorobou, 2 obchodovaní s ľuďmi a 1 trestný čin detskej pornografie. Za rok 2018 sa objasnenie týchto pohybovalo okolo 70 percent. Teda tri z desiatich prípadov zostali neobjasnené. V roku 2019 je to zatiaľ okolo 50 percent prípadov. Spoločenská nebezpečnosť týchto krutých, nemorálnych, zavrženiahodných a hnusných trestných činov na tele a duši detí je obrovská, no keď sa pozriem na polročné štatistiky roka 2019, vidím voči roku 2018 stúpajúcu tendenciu.

Pedofília a násilie na deťoch

Slovensku sa zobudilo do rána plného hnevu, keď ôsmeho júla masovokomunikačný prostriedok celoslovenského dosahu priniesol tri články, ktoré môžu byť chápané, ako prvý krok pokusu o dekriminalizáciu niektorých z horeuvedených mravnostných trestných činov. Ku článku s názvom „Pedofili nie sú zločinci“. Tu je definícia trestného zákona Sexuálne zneužívanie paragraf 201 odsek 1: „Kto vykoná súlož s osobou mladšou ako pätnásť rokov alebo kto takú osobu iným spôsobom sexuálne zneužije, potrestá sa odňatím slobody...“ tiež paragraf 201b hovorí že: „Kto zneužije dieťa mladšie ako pätnásť rokov v úmysle vyvolania sexuálneho uspokojenia jeho účasťou na sexuálnych aktivitách alebo sexuálnom zneužití, hoci sa na nich takéto dieťa nemusí priamo zúčastňovať, alebo kto umožní také jeho zneužitie, potrestá sa..“ Keď sa pozriete do horeuvedených štatistík, skoro deväť z desiatich mravnostných trestných činov voči mladistvým na Slovensku momentálne spadajú do oblasti pedofílie. Položte si otázku, o koľko by bolo týchto prípadov viac, ak by sa postupne toto morálne aj trestne odsudeniahodné správanie zlegalizovalo.

Národný Duch a Rodina

Článok 41 Ústavy Slovenskej Republiky hovorí, že „Manželstvo je jedinečný zväzok medzi mužom a ženou. Slovenská republika manželstvo všestranne chráni a napomáha jeho dobru. Manželstvo, rodičovstvo a rodina sú pod ochranou zákona. Zaručuje sa osobitná ochrana detí a mladistvých.“

Naši predkovia vo svojich rituáloch postavili manželstvo na jedno z prvých miest. Či predkresťanská éra, či svätenie sviatosti manželskej v ére kresťanskej, či obrad v obradných sieňach s podporou štátu, vždy bolo manželstvo videné ako dôležitý krok ku založeniu fungujúcej rodiny.

Symboly asi všetci poznáte. K Madone s dieťaťom sa modlí celý kresťanský svet, tiež v ďalších kultúrach je manželstvo, rodina a ochrana detí prioritou.

Tieto hodnoty zdravých národov sveta sa búrajú stále intenzívnejšie. Práve dnes masovokomunikačné prostriedky priniesli navonok nevinnú správu, že bola v obci Stráňavy zničená socha symbolizujúca Ženu brániacu všetky matky s malými deťmi. Symbol ochrany rodinného ohňa, ochrancu detí. Stalo sa to len štyri dni potom, ako prišiel na svet horeuvedený článok a jeho ďalší dvaja spoluzvestovníci.

Potenciál na vyriešenie

Na Slovensku prebieha veľmi intenzívny dialóg opozície vyznávajúcej hodnoty do veľkej miery sa stotožňujúce s článkom. Dokonca niektorí členovia či sympatizanti tejto opozície sa vyjadrovali tak, že bránili myšlienku že „Pedofili nie sú zločinci.

Na Slovensku začal ale aj proces dialógu národne orientovaných subjektov a je veľká šanca na vytvorenie Národného Hnutia, ktoré bude schopné vo voľbách spájať ľudí naprieč spektrom politických názorov okolo základných bodov, ktoré potrebuje Slovenský národ:

Podpora zdravotníctva a školstva

Podpora poľnohospodárstva a živočíšnej výroby

Podpora priemyslu a udržateľný rozvoj národného hospodárstva

Podpora kultúry a morálky

Tomáš Baťa v roku 1932 popísal vtedajšiu situáciu nasledovne: „Príčinou krízy je morálna bieda. V našej zemi je mnoho ľudí, ktorí sa domnievajú, že hospodársky úpadok je možné ozdraviť peniazmi. Hrozím sa dôsledkov tohto omylu. V postavení, v ktorom sa nachádzame nepotrebujeme geniálne obraty a kombinácie. Potrebujeme mravné stanoviská k ľuďom, ku práci a verejnému majetku“. Dnešná doba sa líši len málo vo svojich mravnostných pokleskoch tej spred skoro sto rokov. No dnes je na zmenu potenciál 77 percent právoplatných voličov z volieb do Európskeho parlamentu, ktorý je možné zmobilizovať a začať pracovať s nádejou na znovuzískanie kultúrnej a národnej identity a zlepšenia kvality života Slovenského národa na území Slovenskej republiky.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.