AFÉRA SPUTNIK SA VYOSTRUJE - MATOVIČ OKLAMAL RUSOV!

Andrej Danko: Igor Matovič Rusom pred dovozom deklaroval schválenie všetkými príslušnými inštitúciami na Slovensku. Je to neskutočná medzinárodná hanba a ukážka toho, že Matovič nezvláda nielen funkciu premiéra, ale nemôže vykonávať žiadnu štátnu funkciu.

Foto  TASR/MARTIN BAUMANN
Dátum 08.04.2021

Igor Matovič Rusom pred dovozom deklaroval schválenie všetkými príslušnými inštitúciami na Slovensku. Oklamal Ruskú federáciu. Šesť týždňov sa na Slovensku riešila koaličná kríza. Šesť týždňov Sputnik ležal v skladoch a Rusi sa neprestávali čudovať. Poslali sem niekoľko kontrol, ktoré médiá ignorovali. Slovenská národná strana opakovane počas 6. týždňov upozorňovala, že môžeme prísť o Sputnik, že so Sputnikom je potrebné bezodkladne očkovať, pretože aj on má svoju záručnú lehotu, ktorá uplynie v lete. 

Roman Stopka, predseda PSN, www.psn.sk

 

Remišovej odmietanie SPUTNIKA v je dôkazom obludnej nekompetentnosti a zapredanosti. Ruská vakcína Sputnik V je dnes najlepšia z dostupných vakcín na preventívnu ochranu pred vírusmi skupiny Covid. Ignorovať jej ochranné hodnoty len preto, že vládni funkcionári patria do iného politického chlieva a robiť z nej nejakú „geopolitickú“ zbraň, je dôkaz arogantného pohŕdania prirodzenou potrebou občana byť zdravý. Je to dôkaz politického pandrláctva a neschopnosti zastupovať národné záujmy.

Hovorili sme, že sa so Sputnikom neoprávnene nakladá, a že majú k nemu prístup neoprávnené osoby. Slovenská republika už mala odobrať ďalších 200 000 kusov Sputnika. Nie je preto nič nové a nepochopiteľné, ak Rusi žiadali 6. apríla 2021 o vrátenie očkovacej látky Sputnik V s tým, že ďalších 800 000 ks nedodajú. Je to neskutočná medzinárodná hanba a ukážka toho, že Igor Matovič nezvláda nielen funkciu premiéra, ale nemôže vykonávať žiadnu štátnu funkciu. Veríme, že Igor Matovič po návrate z Ruskej federácie podá demisiu a premiér Heger ani nepožiada o vyslovenie dôvery vláde v parlamente. Ukázalo sa, že šesťtýždňové hašterenie nás vlastne pripravilo o Sputnik V.

Igor Matovič ako premiér spôsobil také medzinárodné problémy vo vzťahu k Ruskej federácii, že do budúcna sa Slovenská republika stala nedôveryhodným obchodným partnerom a nemusíme už v budúcnosti dostať žiadne objemy očkovacej látky Sputnik. Vyzývame Igora Matoviča, aby sa zajtra 10:30 v priamom prenose ospravedlnil, podal demisiu a súčasne inicioval predčasné parlamentné voľby. Koalícia SaS, OĽaNO, Sme rodina, Za ľudí nemôže ďalej pokračovať vo vládnutí.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.