AGRESÍVNA RÉTORIKA BRUSELU ZABLOKOVALA SPOLUPRÁCU RUSKA A EÚ

Maria Zacharovová pre Extra plus: Rusi majú záujem o rovnoprávne, vzájomne prospešné vzťahy so všetkými krajinami EÚ, tvrdenie rakúskeho ministra diplomacie Schallenberga, že EÚ chce nadviazať dialóg s Ruskom, ale Moskva o to zatiaľ nemá záujem, nie je pravda.

Foto RIA NOVOSTI
Dátum 22.05.2021

Spoločné projekty medzi Ruskom a Európskou úniou boli zablokované kvôli protiruským sankciám a agresívnej rétorike Bruselu. Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí  Ruskej federácie Maria Zacharovová tak komentovala vyhlásenie rakúskeho šéfa diplomacie Alexandra Schallenberga, že Moskva nejaví záujem o dialóg s EÚ. „To nie je pravda. Bolo veľa politických, humanitárnych, hospodárskych projektov, na ktorých sa zúčastnili Rusko a EÚ. Boli však zablokované po tom, čo Brusel prijal protiruské sankcie a dialóg nahradili agresívnou rétorikou, nepodloženými obvineniami a dezinformačnými kampaňami“, uviedlo MZV RF na sociálnej sieti Facebook.

Rakúsky minister zahraničných vecí Alexander Schallenberg ešte v sobotu pred samitom EÚ, ktorý bude 24. mája tvrdil, že Európska únia chce nadviazať dialóg s Ruskom, ale Moskva o to zatiaľ nemá záujem. Uviedol tiež, že Moskva a Brusel by mali spolupracovať v mnohých oblastiach, od klimatických otázok až po energetiku. Minister okrem toho vyjadril nádej na zmenu tónu vo vzťahoch medzi Ruskou federáciou a EÚ.

Zacharovová pre Extra plus uviedla, že Rusi majú záujem o rovnoprávne, vzájomne prospešné vzťahy so všetkými krajinami EÚ, čím vyvrátila tvrdenie rakúskeho ministra diplomacie Schallenberga, že EÚ chce nadviazať dialóg s Ruskom, ale Moskva o to zatiaľ nemá záujem.

ČÍTAJTE TIEŽ: ZACHAROVOVÁ: RUSI MAJÚ ZÁUJEM O BUDOVANIE VZÁJOMNÝCH VZŤAHOV SO SLOVENSKOM

 

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.