AIRBNB PONÚKNE BEZPLATNÉ UBYTOVANIE PRE AFGANSKÝCH UTEČENCOV

Populárna ubytovacia platforma ponúkla zároveň v tejto súvislosti požiadala o pomoc ľudí, ktorí prostredníctvom Airbnb prenajímajú svoje nehnuteľnost. Úrad vysokého komisára OSN pre utečencov v júli uviedol, že od januára tohto roku muselo svoje domovy opustiť až 270.000 Afgancov.

Foto SITA/AP
Dátum 24.08.2021

Populárna ubytovacia platforma Airbnb ponúkla v utorok bezplatné ubytovanie pre 20.000 afganskych utečencov z celého sveta. Zároveň v tejto súvislosti požiadala o pomoc ľudí, ktorí prostredníctvom Airbnb prenajímajú svoje nehnuteľnosti, informovala agentúra AP.
      
Podľa výkonného riaditeľa Airbnb Briana Cheskyho je potreba presídľovania afganských utečencov do USA a iných krajín "jednou z najväčších humanitárnych kríz našich čias". "Cítime zodpovednosť, aby sme zakročili... Dúfam, že týmto inšpirujeme aj šéfov ďalších spoločností, aby spravili to isté," uviedol Chesky v príspevku na sociálnej sieti Twitter. Úrad vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR) v júli uviedol, že od januára tohto roku muselo svoje domovy v dôsledku neistoty a násilia opustiť až 270.000 Afgancov.
      
Americké ministerstvo obrany (Pentagón) v pondelok oznámilo, že z Afganistanu za posledných 24 hodín evakuovali približne 16.000 ľudí. Počet ľudí premiestnených z Afganistanu od júla americkými lietadlami dosiahol už 42.000, pričom 37.000 z nich evakuovali od polovice augusta, keď sa po dobytí Kábulu hnutím Taliban začali intenzívne evakuačné letecké operácie. Afganské militantné hnutie Taliban 15. augusta obsadilo hlavné mesto Kábul a prevzalo moc v Afganistane. Desaťtisíce ľudí sa odvtedy snažia dostať sa z tejto krajiny do zahraničia. Západné krajiny začali s evakuačnými letmi pre svojich diplomatov a občanov, a tiež Afgancov, ktorí s nimi spolupracovali.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.