AKTUÁLNE: UNIKLI SPRÍSNENÉ MATOVIČOVE OPATRENIA

Premiér Igor Matovič takmer celý týždeň rokoval s odborníkmi za okrúhlym stolom o tom, ako majú vyzerať opatrenia v boji s Covid-19. Zoznam opatrení zatiaľ nie je oficiálny a premiér sa k nim nevyjadril.

Foto SITA
Dátum 27.02.2021

Premiér Igor Matovič takmer celý týždeň rokoval s odborníkmi za okrúhlym stolom o tom, ako majú vyzerať opatrenia v boji s Covid-19. Ako uviedla Pluska, keďže súčasný zákaz vychádzania nefunguje ako si vláda predstavovala dojde k sprísneniu opatrení. Tie však ešte nie sú oficiálne, no v hre vraj zostáva aj vypnutie krajiny.

Závery rokovaní vláda stále neprezentovala verejnosti. Do médií sa medzitým dostali informácie, ktoré počítajú so sprísnením režimu na hraniciach, ale aj povinným nosením respirátorov. Ak sa situácia nezlepší do 21. marca, Slovensko zrejme čaká vypnutie krajiny, obmedzenie pohybu, ale aj pozastavenie výroby vo fabrikách. Informáciu priniesol Denník N. Platiť má aj povinnosť nosenia respirátorov FFP2 v obchodoch či MHD. Používať by sa na hraniciach mala aplikácia E-hranica kontrolujúca dodržiavanie karantény. Tí, ktorí budú pozitívni na Covid-19 nebudú môcť výjsť z domu na nákupy. Výnimky zo zákazu vychádzania by vraj mali platiť medzi 5:00 až 20:00. Na základe nových opatrení by nebolo možné chodiť do prírody mimo okresu.

Odborníci tiež navrhli, testovanie všetkých pozitívnych vzoriek na prítomnosť mutácii raz za dva týždne. Na základe týchto výsledkov by sa upravovali podmienky COVID automatu.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.