ALŽBETA II. ZAČALA OBCHODOVAŤ S MARIHUANOU

Farmársky obchod vo Windorse, ktorý vlastní kráľovná Alžbeta II. má v ponuke nápoj zložený z výťažkov konope. 

Foto Archív
Dátum 25.01.2021

Farmársky obchod vo Windorse, ktorý vlastní kráľovná Alžbeta II. má v ponuke nápoj zložený z konope. Nápoj sa už v obchode predáva dlhší čas a nachádza sa v ňom 15 miligramov kanabidiolu, známeho pod skratkou CBD.

Informoval o tom portál Daily Mail, podľa ktorého je o marihuanový nápoj od najdlhšie vládnucej panovníčky obrovský dopyt a zamestnanci ho nestíhajú do regálov dopĺňať. CBD nemá psychoaktívne účinky. Látka má pôsobiť proti úzkostiam a depresiam. Slovensko patrí medzi posledné krajiny Európskej únie, kde je táto látka nelegálna. 

Kráľovnin nápoj sa predáva v rôznych príchutiach, broskyňová, zázvorová či mentolová príchuť. 

,,Nie je úplne normálne, aby sa takýto druh nápoja predával vo farmárskom obchode, obzvlášť v takom, ktorý vlastní kráľovna Alžbeta II.". Okrem marihuanového nápoja sa v obchodíku predávajú najmä plodiny vypestované na kráľovských pozemkoch. 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.