AMERIČANIA PRI BOMBARDOVANÍ IRAKU ČI JUHOSLÁVIE MALI SILNÉ INDÍCIE, PRESNE TAK AKO DNES ČESI

Colin Powell mal tiež „silné indície“ o tom, že Irak vlastní jadrové zbrane, čo sa nikdy nepotvrdilo. Nakoniec priznal, že jeho „silné indície“ sú škvrnou v jeho kariére. Pritom rozpútali tretiu vojnu v Perzskom zálive.

Foto SITA/AP
Dátum 21.04.2021

Vážny diplomatický a politický konflikt, ktorý iniciovali niektoré osoby z vlády Českej republiky, vznikol vraj z dôvodu  výsledkov vyšetrovania výbuchu dvoch objektov v muničných skladoch v obci Vrbětice, ktoré sa stali v roku 2014. Policajná národná centrála proti organizovanému zločinu a Bezpečnostná informačná služba oznámili, že získali „silné indície“, že nevyjasnené vrbětické výbuchy majú na svedomí ruskí agenti. Známe vyjadrenia, známe použitie všeobecných argumentov.  V roku 2003 vystúpil na plenárnom zasadaní Bezpečnostnej rady OSN minister zahraničia Colin Powell (predtým generál, predseda Zboru náčelníkov štábov OS USA) a pred týmto serióznym orgánom, ale prostredníctvom médií pred celým svetom uviedol „silné indície“ o tom, že Irak vlastní jadrové zbrane a spolupracuje s al-Kaidou. Doplnil to rôznymi obrázkami a údajne leteckými zábermi, ktoré mali dokazovať vierohodnosť tvrdenia. S týmito „argumentami“ a „dôkazmi“ získal na podporu USA takzvanú „koalíciu ochotných“.

Táto naniesla raketové, letecké a delostrelecké údery na vybrané ciele v suverénnej krajine, po ktorých nastúpili aj pozemné sily. Ani po vstupe ozbrojených zložiek do krajiny, ani neskôr, až doteraz sa v Iraku nenašli ani len náznaky toho, čo dokazovali „silné indície“. Čo sa potom v krajine udialo a do akého stavu ju dostali, o tom si môže každý nájsť správy v dostupných zdrojoch. Aj vtedy bolo dosť horlivých podporovateľov, poslušných tajtrlíkov a aktívnych hlupákov, ktorým stačili „silné indície“, aby dokonca napadli cudziu krajinu a spôsobil smrť tisícov ľudí, milióny vyhnali z ich domovov. Tí, ktorí si pamätajú horlivých pätolizačov z radov politikov a mediálnych tajtrlíkov by dokázali rozprávať, ako propagandistická mašinéria vtedy zhodovalo so súčasnou. Alebo naopak.

Mimochodom, neskôr sám Powell označil svoje vystúpenie v OSN, ktoré iniciovalo Tretiu vojnu v Perzskom zálive, za najväčšiu škvrnu vo svojej kariére. Podobné „silné indície“ predložili Američania a ich spojenci predtým, než v roku 1999 bombardovali 78 dní Juhosláviu. Bez ohľadu na to, že tým porušili medzinárodné právo, že sa dodnes nenašli žiadne  dôveryhodné dôkazy o jednostrannej srbskej vine na masakroch obyvateľstva, či iných násilnostiach. Tie boli páchané vzájomne, rôznymi etnickými skupinami voči sebe, v dôsledku dlhodobých historických problémov, ale hlavne v dôsledku toho, že tieto „problémy“ niekto vtedy opäť „pripomenul“ a podnecoval.

Trápne a nedôveryhodné divadlo, ktoré  teraz zohrali a hrajú niektoré osôbky, ktoré sa ocitli v českej  politike je o to nedôstojnejšie, že mnohí experti, odborníci v Českej republike i ďalší ľudia, ktorí vedeli niečo bližšie o neporiadkoch a nezrovnalostiach v muničnom sklade Vrbětice pred výbuchmi, dnes toto opäť pripomínajú. Tí, ktorí si o sebe myslia, že sú politici, však tvrdia a opakujú svoje teórie a  „silné indície“, za jednoznačnej podpory mnohých „týpkov“ aj v zahraničí. Normálnym ľuďom je zrejme, že im ide o jednu spoločnú vec. Konkrétne osoby v českej, a  teraz už aj v slovenskej politike, budú pochválené svojimi učiteľmi. Nevedno, či si uvedomujú, ako sa bude hodnotiť ich podiel na zostrovaní situácie v Európe i vo svete, ak sa táto vymkne kontrole a prerastie v nebezpečnejšie „výmeny“, ako je výmena slov a odvolávanie diplomatov. Aspoň osôbkam v slovenskej politike je treba pripomenúť, že už za okamih uplynie 80 rokov od doby, kedy slovenskí „horliví“ politici a generáli poslali slovenských vojakov bojovať proti ruskému ľudu, po boku nemeckých fašistov. Ako dopadli, netreba pripomínať.

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.