AMERIČANIA SA PRIPRAVUJÚ NA VOJNU S RUSMI: V NEMECKU AKTIVUJÚ NUKLEÁRNU STRELU, KTORÁ ICH ZASIAHNE ZA 21 MINÚT

Američania vraj netušia, čo môžu od ruského prezidenta Vladimira Putina čakať. Nukleárna jednotka má chrániť Európu a Afriku pred "ruskou hrozbou". Naposledy bola aktivovaná v rokoch 1963 - 1991, teda v čase studenej vojny. 

Foto sita/ap
Dátum 26.11.2021

Spojené štáty americké aktivovali v Nemecku 56. delostrecké veliteľstvo, ktorá bolo známe ako nukleárna jednotka. Ide tak o prvú reaktiváciu jednotky od čias studenej vojny. Má ochrániť Európu a Afriku pred ,,ruskou hrozbou".

K jej aktivácii dochádza v čase zväčšeného napätie medzi Západom a Ruskom, najmä kvôli vojakom v blízkosti ukrajinských hraníc. Američania vraj netušia, čo môžu od ruského prezidenta Vladimira Putina čakať, uvádza The Times. 

ČÍTAJTE TIEŽ: RUSI VRAJ V JANUÁRI ZAÚTOČIA NA UKRAJINU: TÁ PROSÍ O POMOC AMERIČANOV, BOJE BUDÚ KRVAVÉ

Jednotka má mať v budúcnosti k dispozícii aj hypersonické strely Temný orol. Hypersonické rakety umiestnené v Nemecku by tak mohli zasiahnúť hlavné mesto Ruska Mosvku len za 21 minút. 

Naposledy bola aktívna v rokoch 1963 - 1991, teda v čase studenej vojny, ktorá prebiehala medzi Ruskom a USA. Teraz má slúžiť ako pomyselné centrum delostrelectva. 

Generálmajor Stephen J. Maranian, ktorý velí 56. delostreleckému veliteľstvu tvrdí, že jej reaktivácia poskytuje americkej armáda v Európe a Afrika významné schopnosti. 

„Reaktivácia 56. delostreleckého veliteľstva poskytne americkej armáde v Európe a Afrike významné schopnosti v operáciách s viacerými oblasťami,“ tvrdí Maranian.

Hypersonické zbrane s názvom Temný orol môžu dosiahnúť rýchlosť až mach 5, teda letieť päťkrát rýchlejšie ako zvuk. Za hodinu vraj strela dokáže prekonať 6 437 kilometrov. Rakety by mali byť schopné zasiahnuť ciel až do 2 776 kilometrov. Vojaci už majú montovať prvé palebné batérie, ktoré budú slúžiť na odpaľovanie týchto motorových hypersonických striel a pomaly začínajú s výcvikom.

Hypersonické strely majú byť pripravené na ostré nasadenie už v roku 2023. 

Zdroj #1 Zdroj #2

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.