AMERIČANIA SÚ KVÔLI OBMEDZENIAM OCHOTNÍ VRAŽDIŤ
Američanka postrelila niekoľkých zamestnancov prevádzky McDonald's, pretože ju rozhnevalo zistenie, že jedálenská časť je pre pandémiu zatvorená.
WASHINGTON 8. mája (TASR/extraplus.sk) - Američanka postrelila niekoľkých zamestnancov prevádzky McDonald's v meste Oklahoma, metropole rovnomenného amerického štátu. Streľbu spustila po tom, ako ju rozhnevalo zistenie, že jedálenská časť je pre pandémiu koronavírusu zatvorená. S odvolaním sa na vyjadrenie miestnej polície o tom vo štvrtok večer informovali agentúry AP a DPA.
Tridsaťdvaročná Gloricia Woodyová pri svojom stredajšom vyčíňaní v prevádzke rýchleho občerstvenia zranila štyroch mladých pracovníkov tohto občerstvenia vo veku 16-18 rokov. Tých hospitalizovali - jedného so strelným poranením ruky, dvoch ďalších s poraneniami od šrapnelov a štvrtého so zranením hlavy. Očakáva sa, že sa zo zranení zotavia, informuje AP. Páchateľku na mieste zadržala polícia.
Agentúra DPA uvádza, že išlo len o jeden z násilných incidentov, akých terčom sa v ostatnom čase stali zamestnanci rôznych prevádzok v USA snažiaci sa o dodržiavanie pravidiel spoločenského odstupu.
Minulý piatok napríklad strážcu v predajni s rôznym druhom tovaru v Michigane zastrelil muž po zvade, ktorá nastala v reakcii na to, že strážca zákazníkov odmietal púšťať dnu bez rúška na tvár. V súvislosti s jeho vraždou zadržala polícia podľa vyjadrenia miestnej prokuratúry celkovo troch ľudí.
Ešte o deň skôr zase texaská polícia zadržala muža, ktorý sotil do jazera strážcu v parku po tom, ako ten ľudí nabádal, aby udržiavali vzájomné rozstupy.
Karanténne opatrenia vyvolali okrem násilností aj rôzne napäté situácie. V texaskom Dallase napríklad na sedem dní za mrežami odsúdili ženu, ktorá sa pred časom odmietla podvoliť nariadeniam a zatvoriť svoje kaderníctvo. Jej prípad vyvolal vlnu pobúrenia, a to aj zo strany miestneho guvernéra i generálneho prokurátora. Texaský najvyšší súd ju však napokon omilostil a trest si odpykať nemusela.
V Spojených štátoch dosiaľ zaznamenali vyše 1,2 milióna prípadov infekcie novým koronavírusom a viac ako 75.500 úmrtí. Odborníci sa domnievajú, že obmedzenia pohybu sú na potlačenie šírenia nákazy nevyhnutné. Tie si však v USA vyžiadali už aj viacero protestov, ktorých účastníci vyjadrovali väčšiu obavu o hospodársky úpadok krajiny než zdravie.
PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:
Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:
https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne
Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.
DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.
UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.