AMERIČANIA TVRDIA, ŽE NAVAĽNÉHO SMRŤ NENARIADIL PUTIN

Tesne po Navaľného smrti americký prezident Joe Biden povedal, že v konečnom dôsledku je za ňu zodpovedný Putin, ale neobvinil šéfa Kremľa, že to priamo nariadil. V tom čase Biden povedal, že USA presne nevedeli, čo sa stalo Navaľnému, ale že nie je pochýb, že jeho smrť bola dôsledkom niečoho, čo spôsobili Putin a jeho zločinci.

Foto SITA/AP
Dátum 29.04.2024

Predstavitelia amerických tajných služieb zistili, že ruský prezident Vladimir Putin vo februári pravdepodobne nenariadil smrť väzneného vodcu tamojšej opozície Alexeja Navaľného. Uviedli to predstavitelia oboznámení so správami amerických spravodajských služieb.

Zatiaľ čo americkí predstavitelia sa domnievajú, že za smrť Navaľného, ktorý počas svojho uväznenia znášal brutálne podmienky, je v konečnom dôsledku zodpovedný Putin, spravodajská komunita zistila, že nezohral žiadnu úlohu pri načasovaní Navaľného smrti, ktorá prišla krátko pred znovuzvolením Putina v ruských prezidentských voľbách.

Tesne po Navaľného smrti americký prezident Joe Biden povedal, že v konečnom dôsledku je za ňu zodpovedný Putin, ale neobvinil šéfa Kremľa, že to priamo nariadil. V tom čase Biden povedal, že USA presne nevedeli, čo sa stalo Navaľnému, ale že „nie je pochýb“, že jeho smrť „bola dôsledkom niečoho, čo spôsobili Putin a jeho zločinci“.

Navaľnyj, ktorý bojoval proti korupcii úradov v Rusku a organizoval masívne protikremeľské protesty ako najhorlivejší nepriateľ Putina, zomrel 16. februára v arktickej trestaneckej kolónii, kde si odpykával 19-ročný trest. Ruské úrady uviedli iba to, že zomrel prirodzenou smrťou.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.