AMERIČANIA ZAČALI V NEMECKU ROZŠÍRENÝ VÝCVIK UKRAJINSKÝCH VOJAKOV

Kombinovaný vojenský výcvik je zameraný na zdokonaľovanie schopností ukrajinských vojakov. Naučia sa, ako lepšie presúvať a koordinovať svoje jednotky v boji s využitím kombinovaných delostreleckých, obrnených a pozemných síl.

Foto SITA/AP
Dátum 16.01.2023

V nedeľu sa začal nový rozšírený americký bojový výcvik ukrajinských síl v Nemecku. Jeho cieľom je dostať prápor zhruba 500 vojakov späť na bojisko na Ukrajine v najbližších piatich až ôsmich týždňoch. Povedal to predseda Zboru náčelníkov štábov ozbrojených síl USA Mark Milley, ktorý program na cvičisku v Grafenwöhre osobne skontroluje.

Kombinovaný vojenský výcvik je zameraný na zdokonaľovanie schopností ukrajinských vojakov, aby boli lepšie pripravení začať ofenzívu alebo čeliť akémukoľvek nárastu ruských útokov. Naučia sa, ako lepšie presúvať a koordinovať svoje jednotky vo veľkosti roty a práporu v boji s využitím kombinovaných delostreleckých, obrnených a pozemných síl. Komplexný výcvik, v kombinácii s radom nových zbraní, delostrelectva, tankov a iných vozidiel smerujúcich do krajiny, bude podľa Milleyho kľúčom k tomu, aby ukrajinské sily získali späť územie, ktoré im počas konfliktu na Ukrajine obsadilo Rusko.

Americká pomoc sa v rámci výcviku dosiaľ sústreďovala skôr na bezprostredné potreby na bojisku, najmä na to, ako využiť širokú škálu západných zbraňových systémov prúdiacich na Ukrajinu. USA už takto vycvičili viac ako 3 100 ukrajinských vojakov. Výcvik pre zbrane, ktoré dodávajú, poskytujú ukrajinským silám aj ďalšie krajiny.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.