AMERIČANIA ZAČNÚ NA BUDÚCI TÝŽDEŇ UČIŤ UKRAJINCOV, AKO POUŽÍVAŤ SYSTÉM PATRIOT

Tlačový tajomník Pentagonu Pat Ryder deň predtým povedal, že USA zvažujú rôzne možnosti, ako uskutočniť výcvik. Dodal, že by sa mohol konať v USA, v Európe alebo kombinovane na oboch miestach.

Foto SITA/AP
Dátum 10.01.2023

Ukrajinskí vojaci majú na budúci týždeň v Spojených štátoch začať s výcvikom obsluhy raketového systému Patriot. Pre televíziu CNN to povedali dvaja americkí predstavitelia oboznámení s touto záležitosťou.

Výcvikový program sa bude konať vo Fort Sill v Oklahome. „Očakáva sa, že výcvik Ukrajincov potrvá „niekoľko mesiacov,“ povedala v utorok Laura Cooperová, zástupkyňa námestníka ministra obrany pre Rusko, Ukrajinu a Euráziu.

Tlačový tajomník Pentagonu Pat Ryder deň predtým povedal, že USA zvažujú rôzne možnosti, ako uskutočniť výcvik. Dodal, že by sa mohol konať v USA, v Európe alebo kombinovane na oboch miestach.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.