ANALYTIK: ŠUTAJ EŠTOK SA JAVÍ AKO VHODNÝ KANDIDÁT NA PREDSEDU HLASU

Jaroslav Kmeť, bývalý štátny tajomník ministerstva dopravy SR: V tejto situácii môže Matúš Šutaj Eštok priniesť do strany novú energiu a perspektívu, ktorá pomôže strane Hlas - SD upevniť si pozíciu na slovenskej politickej scéne.

Foto TASR/MARTIN BAUMANN
Dátum 08.04.2024

Po zvolení Petra Pellegriniho (Hlas-SD) za prezidenta Slovenskej republiky sa otvára otázka, kto prevezme vedenie strany Hlas-SD. Ako vhodný kandidát na post predsedu strany Hlas - sociálna demokracia (SD) sa podľa Jaroslava Kmeťa, bývalého štátneho tajomníka ministerstva dopravy SR, javí Matúš Šutaj Eštok.

„V súčasnom vedení strany je viacero výrazných osobností, ktoré by mohli zaujať toto postavenie. Medzi nimi vyniká Matúš Šutaj Eštok, ktorý je známy svojou prácou v pozícii generálneho manažéra strany,“ dodal Kmeť a doplnil, že Šutaj Eštok je považovaný za osobu s výraznými manažérskymi schopnosťami a dobrým prehľadom o fungovaní strany. Jeho doterajšia práca v strane naznačuje, že disponuje potrebnými predpokladmi na to, aby sa stal úspešným predsedom. Má skúsenosti s riadením straníckych záležitostí a je zvyknutý na prácu v dynamickom politickom prostredí.

Kmeť predpokladá, že vzhľadom na to, že Peter Pellegrini neoznámil svojho preferovaného nástupcu, ale naznačil, že by to mal byť niekto z podpredsedov strany, Matúš Šutaj Eštok ako člen predsedníctva a generálny manažér má silnú pozíciu. „Jeho meno bolo spomenuté priamo Pellegrinim ako možný nástupca, čo mu dáva určitú výhodu v očiach straníckych delegátov,“ spresnil Kmeť s tým, že je dôležité poznamenať, že výber predsedu strany je demokratický proces, kde rozhodujú hlasy delegátov na sneme strany. Preto aj keď Matúš Šutaj Eštok vykazuje silné predpoklady na to, aby sa stal novým predsedom, konečné slovo bude mať snem strany Hlas-SD.

Podľa bývalého štátneho tajomníka v kontexte slovenskej politiky je výber predsedu strany kľúčovým momentom, ktorý môže ovplyvniť smerovanie strany v nasledujúcich rokoch. Nový predseda bude musieť čeliť mnohým výzvam, ako sú pripravované voľby, politická konkurencia a aktuálne spoločenské témy. „V tejto situácii môže Matúš Šutaj Eštok priniesť do strany novú energiu a perspektívu, ktorá pomôže strane Hlas - SD upevniť si pozíciu na slovenskej politickej scéne,“ myslí si Kmeť s tým, že jeho skúsenosti, pozícia a podpora od odchádzajúceho predsedu mu dávajú dobré vyhliadky na úspech.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.