AROGANCIA A PAPALÁŠIZMUS V PRAXI: VICEPREMIÉR HOLÝ NA TESTY NEMUSÍ, MIKAS MU UDELIL VÝNIMKU

Vicepremiér Štefan Holý pravidelne cestuje za rodinou do Veľkej Británie. Na rozdiel od bežného Slováka však nie je šikanovaný neustálym testovaním. Je papaláš a pravidlá pre spodinu preňho neplatia.

Foto sita
Dátum 08.01.2021

Vicepremiér Štefan Holý je zrejme viac ako bežný Slovák. Po príchode z Veľkej Británie nemusel absolvovať povinný test ani karanténu. Hlavný hygienik Ján Mikas mu podľa vlastných slov udelil výnimku, ktorú Holý užíva od 20.11.2020. Informovala o tom TV Markíza.

Holý cestuje do Veľkej Británie pravidelne za rodinou a krátko pred Vianocami sa objavil v parlamente tesne po prílete. Nemal negatívny test a ani neabsolvoval karanténu. Niekoľko dní potom viacero poslancov oznámilo, že sú pozitívni na koronavírus.

Holého kritizuje nielen opozícia, ale i jeho koaliční partneri. „Je to jednoduchá vec, mohol prísť, ukázať test a bolo by vybavené,“ uviedol Milan Laurenčík z SaS. Minister zdravotníctva Marek Krajčí zas s hlúpym úsmevom reagoval: „Čo mám na to povedať? Určite by bolo fajn, keby sa pretestoval častejšie. Bol by som rád, keby ste sa na to nepýtali mňa, ale priamo vicepremiéra Holého,“ povedal Krajčí.

Je nepochopiteľné, že v čase, keď štát doslova šikanuje občanov neustálym testovaním, karanténou a protipandemickými opatreniami, ktoré ich ekonomicky vháňajú na hranicu chudoby, papaláši si udeľujú výnimky. Ako uviedol predseda parlamentu Boris Kollár, poslanci sú predsa súčasťou kritickej infraštruktúry. Pre Slovensko by však možno v tejto chvíli bolo lepšie, keby sa zavreli do karantény pokojne všetci spolu aj na pár mesiacov. Okrem toho, že by ľuďom prestali škodiť, nemuseli by sme sa dívať na to, ako sa nám papaláši podobní Holému vysmievajú do tváre.

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.