AUTOR INICIATÍVY PROTI DRÁČIKOVI JE SKLAMANÝ: DODÁVATELIA NEOBMEDZILI OBCHODNÉ KONTAKTY

Reakcia dodávateľov Dráčika bola nulová, peniaze sú pre nich až na prvom mieste, konštatuje Štefan Polgári. Ten nedávno inicioval výzvu dodávateľom hračkárstva, aby reagovali na politické príspevky na jeho webe obmedzením obchodných kontaktov. Polgári považuje politické príspevky majiteľa firmy Dráčik Dušana Víglaského za blúznenie a demagógiu.

Foto DRACIK.SK
Dátum 27.11.2022

Autor iniciatívy proti Dráčikovi je sklamaný. Pre dodávateľov hračiek sú vraj peniaze na prvom mieste. Informáciu priniesol portál Štandard. Reakcia dodávateľov Dráčika bola nulová, peniaze sú pre nich až na prvom mieste, konštatuje Štefan Polgári. Ten nedávno inicioval výzvu dodávateľom hračkárstva, aby reagovali na politické príspevky na jeho webe obmedzením obchodných kontaktov.

Iniciatívu Dajte im vedieť spustila dvojica podnikateľov Jakub Rezníček a Štefan Polgári pred necelými dvoma mesiacmi. Ako uvádza Polgári v príspevku na sociálnej sieti LinkedIn, webovú stránku dajte-im-vediet.sk odvtedy navštívilo viac než 29-tisíc ľudí a iniciatíva bola aj značne medializovaná. „A viete, čo sa zmenilo? Presne nič. Zero. Nula. Null,“ píše Polgári, ktorý považuje politické príspevky majiteľa firmy Dráčik Dušana Víglaského za blúznenie a demagógiu. Poukazuje pritom, že na stránku chodia aj malé deti.

Víglaský sa tento rok začal na webe hračkárstva vyjadrovať k rôznym témam: na začiatku kritizoval obrannú zmluvu s USA, neskôr spochybnil aj očkovanie proti covidu, vyzval na mier na Ukrajine či na zabezpečenie dodávok lacného plynu z Ruska. Inokedy si zafilozofoval napríklad o šťastí existencie. „O to mi celý čas šlo – aby sa na web hračkárstva nedostával taký obsah. Nech si to pán majiteľ píše na blog alebo na sociálne siete,“ vysvetlil Polgári.

Uviedol, že dodávateľom Dráčika napísali stovky ľudí „o tom, čo sa deje“. Napriek tomu firmy nereagovali. „Peniaze sú až na prvom mieste,“ komentoval podnikateľ a miestny poslanec obce Vlachovo za stranu Sloboda a Solidarita.

Krátko po zverejnení výzvy zareagovala firma Lego, ktorá pozastavila na webe Dráčika inzercie svojich stavebníc. Víglaský však následne uviedol, že Dráčik má viac ako sto dodávateľov a Lego ako jediné zrušilo reklamu, ktorá podľa neho ani nikdy neexistovala. „Obchodní partneri ma kontaktovali iba z dôvodu podpory. Čiže tvrdenie, že poškodzujem partnerov a rušia so mnou zmluvy, je čistá lož s číslom 1,“ napísal predajca hračiek. Výrobca originálnych stavebníc na Víglaského otázky, ktoré sú podľa neho v rozpore s ich hodnotami, dostal vyhýbavú odpoveď, že „situáciu monitorujú“.

Nesúhlasne sa k textu na banneroch postavila aj firma Albi, ktorá v tejto sieti predáva rodinné hry. Ivana Šulganová z marketingu Albi pre SME povedala, že spoločnosť sa s Víglaského názormi nestotožňuje, lebo „medzi naše firemné hodnoty patria tolerancia a rovnoprávnosť“. Víglaský na webe Dráčika zverejnil tento mesiac už 13 svojich politických komentárov.

Majiteľ Dráčika v osobitnom príspevku zverejnil odporúčanie zákazníkom, aby si na jeho webe prezerali iba to, čo v nich nevyvoláva nepríjemné pocity. „Presne tak, ako to robia malé deti. Ak má dieťa záujem iba o bábiku, nebude si prezerať autíčka a naopak,“ dodal.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.