B. KOLLÁR: PRIPOMÍNAME SI VŠETKY ZMARENÉ ĽUDSKÉ ŽIVOTY V NEZMYSELNÝCH VOJNÁCH

Boris Kollár, predseda Národnej rady: O to je to dnes aktuálnejšie, keď vieme, že vedľa u susedov zúri vojna a nezmyselne opäť umierajú vojaci aj civilní obyvatelia jedného aj druhého štátu. Toto je mi veľmi ľúto. 

Foto SITA/JANA BIROŠOVÁ
Dátum 11.11.2022

Na Deň vojnových veteránov si pripomíname červeným makom všetky zmarené ľudské životy v nezmyselných vojnách. Predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár (Sme rodina) to uviedol v piatok na Vojnovom cintoríne Petržalka-Kopčany v Bratislave."O to je to dnes aktuálnejšie, keď vieme, že vedľa u susedov zúri vojna a nezmyselne opäť umierajú vojaci aj civilní obyvatelia jedného aj druhého štátu. Toto je mi veľmi ľúto," uviedol Kollár s tým, že treba na to hlasnejšie a silnejšie poukazovať.

Deň výročia ukončenia prvej svetovej vojny si svet pripomína 11. novembra ako Medzinárodný deň vojnových veteránov. Dovtedy najkrvavejší, štyri roky trvajúci konflikt v dejinách ľudstva ukončilo prímerie, ktoré bolo podpísané 11. novembra 1918 o 11.11 h v reštauračnom vozni francúzskeho generálneho štábu v lesíku neďaleko severofrancúzskeho mesta Compiegne. Symbolom veteránov je kvet vlčieho maku.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.