BABIŠ ČELÍ TRESTNÉMU OZNÁMENIU SPOLU S ĎALŠÍMI POLITIKMI

Päť trestných oznámení na vládnych politikov v súvislosti s ochorením COVID-19 bolo podaných za uplynulý mesiac na Najvyššie štátne zastupiteľstvo v Brne. Jedno z podaných trestných oznámení je namierené proti českému premiérovi Andrejovi Babišovi. Žalobcovia dosiaľ nerozhodli, či oznámenia nechajú preveriť polícii.

Foto TASR
Dátum 04.11.2020

PRAHA 4. novembra (TASR/extraplus.sk) - Päť trestných oznámení na vládnych politikov v súvislosti s ochorením COVID-19 bolo podaných za uplynulý mesiac na Najvyššie štátne zastupiteľstvo v Brne. Ďalšie dve boli za rovnaké obdobie adresované Vrchnému štátnemu zastupiteľstvu v Prahe. Žalobcovia dosiaľ nerozhodli, či oznámenia nechajú preveriť polícii. Informáciu priniesol spravodajský server Novinky.cz.
     
"Tieto podania v súčasnosti vyhodnocujeme. O tom, či budú postúpené na nižšiu prokuratúru v súvislosti s ďalšími postupmi, sa ešte rozhodne," uviedol hovorca NZS Peter Malý. Podľa Malého trestné oznámenia väčšinou odkazujú na už zverejnené články na internete, prípadne reagujú na aktuálne verejné vystúpenia vládnych predstaviteľov.
      
Jedno z podaných trestných oznámení je namierené proti českému premiérovi Andrejovi Babišovi. Jeho autor vyzýva na vyvodenie trestnej zodpovednosti premiéra za to, že v rámci svojej funkcie v období od júla do septembra podľa neho zasahoval do kompetencií ministerstva zdravotníctva a tým pádom znemožnil včasné prijatie opatrení proti šíreniu koronavírusovej infekcie.
      
Podľa údajov tamojšieho ministerstva zdravotníctva Česko za uplynulý deň zaznamenalo 12.088 nových prípadov nákazy koronavírusom. V krajine je v súvislosti s ochorením momentálne hospitalizovaných 7396 osôb a 3913 ľudí dosiaľ nákaze podľahlo.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.