BABIŠ: NÚDZOVÝ STAV SA SKONČÍ 11. APRÍLA

Andrej Babiš: Od 12. apríla prestane platiť zákaz cestovania medzi okresmi, ako aj zákaz nočného vychádzania. Faktom je, že núdzový stav (11. apríla) končí, predlžovať ho nebudeme, pôjdeme podľa pandemického zákona.

Foto TASR/AP
Dátum 05.04.2021

Núdzový stav v Česku sa skončí 11. apríla a vláda už nebude žiadať o jeho predĺženie. Od 12. apríla tak podľa slov Babiša prestane platiť zákaz cestovania medzi okresmi, ako aj zákaz nočného vychádzania. „Faktom je, že núdzový stav (11. apríla) končí, predlžovať ho nebudeme, pôjdeme podľa pandemického zákona,“ povedal Babiš.

V Česku vstúpil núdzový stav do platnosti 5. októbra minulého roka a odvtedy ho viackrát predĺžili. Vláda ho môže vyhlásiť maximálne na 30 dní, na každé ďalšie predĺženie však už potrebuje súhlas Poslaneckej snemovne. Naposledy tak urobili 26. marca, a to o 14 dní s platnosťou do 11. apríla.

Cestovanie medzi jednotlivými regiónmi ČR je výrazne obmedzené od začiatku marca. Výnimky platia len pre ľudí cestujúcich do práce, na úrad či k lekárovi. Medzi 21.00 h a 05.00 h tiež platí zákaz vychádzania. Babiš pre TV Nova tiež uviedol, že návratom detí do škôl sa bude vláda zaoberať budúci týždeň. Najprv by sa podľa neho mali vrátiť do školských lavíc najmenšie deti.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.