BABIŠ TVRDÍ, ŽE MU ZEMAN SĽÚBIL POVERENIE NA ZOSTAVENIE VLÁDY EŠTE PRED HOSPITALIZÁCIOU

Hovorca prezidenta Jiří Ovčáček to však poprel a tvrdí, že Babiš od Zemana poverenie na rokovanie o zostavení ďalšej vlády nedostal. O tom by podľa jeho slov informovali štandardnou cestou.

Foto SITA/ap
Dátum 13.10.2021

Český prezident Miloš Zeman podľa slov odchádzajúceho premiéra Andreja Babiša potvrdil, že ho ako predsedu najsilnejšej strany poverí zostavením vlády. „V nedeľu, keď som hovoril s pánom prezidentom, tak hovoril o tom, že keď nastane tá chvíľa, tak ma osloví, opakovane to hovoril a je na mne, či to poverenie prijmem,“cituje Babiša spravodajský portál ČT24.

Babiš sa stretol so Zemanom v nedeľu dopoludnia, deň po voľbách do Poslaneckej snemovne. Po stretnutí prezidenta previezli do pražskej Ústrednej vojenskej nemocnice, kde je odvtedy hospitalizovaný. Hovorca prezidenta Jiří Ovčáček sa v nedeľu pre web Lidovky.cz vyjadril, že Babiš od Zemana poverenie na rokovanie o zostavení ďalšej vlády nedostal. O tom by podľa jeho slov „informovali štandardnou cestou“.

Babiš sa v utorok tiež vyjadril, že po voľbách oslovil šéfa ODS Petra Fialu s ponukou o jednaniach o vláde. Jeho hnutie ANO sa tiež podľa neho nebude usilovať o post predsedu Poslaneckej snemovne.

On sám ešte nemá jasný plán, či sa chce usilovať o úrad premiéra alebo byť v opozícii. Ak by bol v snemovni, mal by podľa jeho slov záujem byť členom tamojšieho výboru pre zdravotníctvo. Šéfovať niektorému z výborov však nechce.

Pred voľbami sa Babiš vyjadril, že ak by ANO skončilo v opozícii, tak by odišiel z politiky. Po vyhlásení výsledkov volieb však cez víkend povedal, že v dolnej komore parlamentu zostane.

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.