BANÁŠ: DRŽÍME HUBU A KROK S HLUPÁKMI, KTORÍ NÁM VLÁDNU. PRESTAŇME SA BÁŤ!

Jozef Banáš, spisovateľ a expolitik: Strach sa na nás valí z médií od rána do večera do tej miery, že sa stal samozrejmou súčasťou našich životov. Prestali sme sa usmievať, tešiť sa.

Foto Facebook/Jozef Banáš
Dátum 01.12.2021

Spisovateľ, publicista a expolitik Jozef Banáš na svojom profile na Facebooku 30. novembra 2021 uverejnil príspevok:

Človek je ovládateľný, manipulovateľný a poslušný vtedy, keď je hlúpy, zadlžený a chorý. Spoločným menovateľom týchto troch stavov je strach. Všimli ste si čo sa u nás deje?

Úroveň vzdelania sa blíži ku katastrofe, úroveň zdravotníctva k ešte väčšej. Banky nás milujú, vaše peniaze, ktoré ste im požičali bezúročne, vám spätne núkajú za výhodné úverové sadzby. Keď sa človek bojí, je hlúpy a zadlžený, drží hubu a krok. Rovnako aj krajina.

Krajina vedená hlupákmi, ktorí ju zadlžujú, znekultúrňujú a robia chorou, taká krajina drží hubu a krok. A tak sa všetci spolu bojíme a držíme hubu a krok. Strach sa na nás valí z médií od rána do večera do tej miery, že sa stal samozrejmou súčasťou našich životov. Prestali sme sa usmievať, tešiť sa.

Ako sa prestať báť? Píšem o tom v románe „Nádherná smrť v Altaji“. Niekoľké z vás mi napísali, že im kniha zachránila život. Citujem v nej aj Steva Jobsa, ktorý hovorí: Sloboda smrti. Najlepším nástrojom, ktorý mi pomáhal vždy pri dôležitých životných rozhodnutiach, bolo pripomenúť si, že čoskoro budem mŕtvy. Pretože takmer všetko – očakávania okolia, pýcha, strach zo zlyhania alebo zahanbenia, to všetko zoči-voči smrti opadne a ostane iba to, čo je naozaj dôležité. Keď budete stále pamätať na smrť, vyhnete sa pasci zamýšľania nad tým, čo všetko môžete stratiť. Už ste takmer nahý. Nemáte dôvod nepočúvať hlas svojho srdca.“

Hlavy hore, prestaňme sa báť!

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.