BAŤOVÁ: NEZAVRHUJEME SPUTNIK, NEMALI SME LEN DOSTATOK INFORMÁCIÍ

Šéfka ŠÚKL Zuzana Baťová tvrdí, že dostali k ruskej vakcíne Sputnik V len päť nekompletných kapitol, vraj ich má byť až 59. Dodáva, že oslovili až 30 laboratórií na pomoc, všetci však odmietli. 

Foto SITA/ALEXANDRA ČUNDERLÍKOVÁ
Dátum 14.04.2021

Zuzana Baťová, šéfka slovenského Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv tvrdí, že keď na rokovaní s expremiérom Igorom Matovičom a bývalým ministrom zdravotníctva Marekom Krajčím povedala, že ŠÚKL nie je schopné odobriť ruskú vakcínu Sputnik V na očkovanie, zostalo ticho. Baťová pre TV Markíza vysvetlila, že ŠÚKL nevydal záporné stanovisko proti očkovacej látke z Ruska, len skonštatoval, že nedokáže šárže posúdiť vzhľadom na nezrovnalosti vo vlastnostiach. 

Podľa Baťovej mal súčasný predseda vlády Eduard Heger klamať o tom, že ŠÚKL oslovilo len štyri ďalšie laboratória na pomoc. Vraj ich oslovili až 30. Ako dôkaz priniesla do relácia Na telo e-mailový výpis. Vraj všetky laboratória odmietli pomôcť. 

Expremiér Igor Matovič sa tak rozhodol vycestovať do Maďarska a požiadať tunajšie laboratórium. Baťová dodáva, že jedným z dôvodom, prečo sa rozhodli vakcínu Sputnik V neodobriť na očkovanie je aj fakt, že z 59 kapitol, ktoré pôvodne k vakcíne mali byť, majú vraj len päť nekompletných. 

Súčasný minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský tvrdí, že povolenie, ktoré k Sputnik V vydal bývalý minister zdravotníctva Marek Krajčí, nevydal k vakcíne, ktorá sa nachádza na Slovensku. Vraj sa má na Slovensku nachádzať jednodávkové balenie, no Krajčí mal vraj dať povolenie na trojdávkové.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.