BELOUSOVOVÁ: BOJ ZA VZNIK SLOVENSKEJ REPUBLIKY STÁL ZA TO!

Anna Belousovová, predsedníčka strany NAS, viceprimátorka Čadce: Naša slovenská cesta k vlastnému štátu nebola jednoduchá a nie je jednoduchý ani život štátu. To sme ani nečakali. Vedeli sme, že to nebude ľahké. Ale tiež sme vedeli, že to stojí za to.

Foto EXTRA PLUS
Dátum 01.01.2023

Slovenská republika oslavuje 30 rokov samostatnosti. Ako ste prežívali moment jej vzniku v roku 1993, ako hodnotíte jej štátotvorný príbeh a kam podľa vás povedú jej ďalšie kroky?

Anna Belousovová, predsedníčka strany NAS, viceprimátorka Čadce: Prvý január 1993 budem mať v pamäti navždy. Vznik Slovenskej republiky sme vtedy prežívali s veľkými emóciami. Boli to pocity nadšenia, radosti a hlavne silné presvedčenie, že sa začína niečo nové, radostné. Bol to taký pocit, ako keď sa vydávate na novú cestu. Možno trochu tréma, trochu pochybnosti, ale veľa, veľa radosti. To boli tie pocity z roku 1993. Myslím si, že sme boli vyvolená generácia, ktorej bolo dopriate prežiť to, čo bolo snom mnohých generácií Slovákov dlhé roky. Byť pri tom, keď vzniká štát. Náš štát Slovenská republika.Je to niečo jedinečné. Naša slovenská cesta k vlastnému štátu nebola jednoduchá a nie je jednoduchý ani život štátu. To sme ani nečakali. Vedeli sme, že to nebude ľahké. Ale tiež sme vedeli, že to stojí za to. Vždy to bude stáť za to. Aj teraz, keď sa Slovenska zmocnili tí, ktorí z neho urobili vazala či nástroj na presadzovanie cudzích záujmov. To všetko je však len dočasné. Aj ich pôsobenie je dočasné. To, čo je večné, to, čo má zmysel, je národ a štát. O tom som stále viac a viac presvedčená.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.