BELOUSOVOVÁ: DEMONŠTRÁCIE SÚ PREDVOLEBNOU KAMPAŇOU KORČOKA

Anna Belousovová, viceprimátorka Čadce: Korčok chce „vyvažovať“ vládu SR. Hovorí o potrebe rovnováhy. Podľa neho, keď voľby vyhral Fico a spol., prezident by mal byť z druhého brehu. Milý pán vyvažovateľ, to nie je rovnováha, ale ťažká a nebezpečná destabilizácia spoločnosti. Keď bol členom vlády, nad ktorou držala ochrannú ruku Čaputová, o nejakej rovnováhe či vyvažovaní sa mu ani nesnívalo.

Foto SITA/JAKUB JULÉNY
Dátum 23.01.2024

Viceprimátorka Čadce Anna Belousovová sa v príspevku na sociálnej sieti tentoraz pozrela na dvoch prezidentských kandidátov – Ivana Korčoka a Petra Pellegriniho:

Hádam už nikto nepochybuje, že demonštrácie organizované opozíciou nie sú ničím iným ako predvolebnou kampaňou ich prezidentského kandidáta Korčoka a zároveň aj volebná kampaň opozičných strán pre voľby do európskeho parlamentu. Takpovediac dve muchy jednou ranou. O toľko omieľaný boj za demokraciu im vôbec nešlo a nejde.

Keby totiž uznávali základné princípy demokracie, museli by v prvom rade uznať vôľu väčšiny vyjadrenú vo výsledkoch parlamentných volieb. Prostredníctvom demonštrácií mobilizujú svojich voličov. O to im ide!

Takže sa treba pripraviť na to, že demonštrovať sa bude minimálne dovtedy, kým sa neuskutočnia spomínané voľby. A keďže ide o voľby, tak si nalejme čistého vína a povedzme si, čo ktorá strana ponúka:

V prezidentských voľbách sa bude rozhodovať medzi Pellegrinim a Korčokom. Ostatní účastníci zájazdu sú len komparz, t. j. do počtu. Napriek napínaniu svalov nič nenásobia, nedelia. To by si mali uvedomiť hlavne ich prípadní voliči. Či sa chcú podieľať na mastení sebavedomia komparzistov, alebo sa postavia k voľbe hlavy štátu tak zodpovedne, ako si táto ťažká doba vyžaduje.

Vráťme sa k hlavným aktérom prezidentských volieb, resp. si posvieťme na to, čo ktorý z nich ponúka. Korčok chce „vyvažovať“ vládu SR. Hovorí o potrebe rovnováhy. Podľa neho, keď voľby vyhral Fico a spol., prezident by mal byť z druhého brehu. Milý pán vyvažovateľ, to nie je rovnováha, ale ťažká a nebezpečná destabilizácia spoločnosti.

A od neho sú podobné tvrdenia jedno veľké pokrytectvo, pretože keď bol členom vlády, nad ktorou držala ochrannú ruku Čaputová, o nejakej rovnováhe či vyvažovaní sa mu ani nesnívalo. Ak teraz ešte len ako kandidát stojí Korčok na demonštráciách uprostred davu, ktorý svoju agresivitu prejavuje zatiaľ „len“ vulgarizmami, čo bude robiť, ak získa moc?! Tak to nechcem radšej ani pomyslieť...

Pellegrini naproti tomu ponúka pokoj a k voľbám pristupuje s vedomím, že schytá urážky a útoky z obidvoch strán. Od opozície – konkurencie a aj od svojho večne neuspokojeného a žiarlivého koaličného partnera Danka, schovaného za stranu, ktorú si privlastnil.

Rozhodnúť sa ísť v takejto situácii do boja si vyžaduje určitú dávku pokory. Doba, ktorú žijeme je síce zložitá, no naša voľba pri zdravom rozume až taká zložitá byť nemusí.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.