BELOUSOVOVÁ: NAĎOVA HRA NA VOJAČIKOV NÁS UŽ STÁLA PRIVEĽA!

Anna Belousovová: Ministerstvo obrany plánuje obstarať 228 kusov pásovej a kolesovej techniky za 2,071 miliardy eur. Chystá NATO útok na Rusko s pomocou Slovenska?

Foto SITA/UVSR
Dátum 01.10.2021

Skutočné priority Obyčajných ľudí nie sú OBYČAJNÍ ĽUDIA. A nikdy ani neboli. Dôchodky sa idú od januára zvyšovať doslova o pár eur. Rodičovské príspevky a prídavky na deti o pár centov. Mnoho rodín na Slovensku už teraz živorí. Často počujeme pôvodný:

- lebo korona kríza
- lebo Fico
- špajza je prázdna

Drahí spoluobčania, dobrá správa je, že špajza prázdna nie je! Tá zlá správa však je, že VY - rodiny, dôchodcovia, zdravotníctvo, školstvo atď.- nie ste prioritou tejto vlády.
Ich prioritou je plniť príkazy NATO - t.j. USA. Veď už pani prezidentka vo svojej správe o stave spoločnosti konštatovala, že pri financovaní je armáda tá posledná. Nie je a nikdy nebola. Pani Čaputová klamala. Ostatne nie prvý ani poslednýkrát. Najnovšie sme sľúbili NATO vybudovať do roku 2026 novú mechanizovanú brigádu.

Po amerických stíhačkách F-16, ktoré nakupoval Danko, sa v armáde spúšťa ďalší obrovský biznis projekt. Ministerstvo obrany plánuje obstarať 228 kusov pásovej a kolesovej techniky za 2,071 miliardy eur! Naď tak tromfol aj Danka. Donedávna bolo totiž historicky najväčším nákupom vojenskej techniky obstaranie amerických stíhačiek F – 16 Block 70, ktoré schválila vláda ešte v lete 2018 (bola to vláda Smeru a SNS). Ministrom obrany bol člen SNS a Danko sa často chválil, že svoje ministerstva vlastne riadi on sám. Slovensko za stíhačky zaplatilo 1,4 miliardy eur!

Celková cena aj s výzbrojou však dosahovala zhruba 2 miliardy eur. Danka však určite v nákupoch prekoná Naď - nominant OĽANO. Ministerstvo obrany najnovšie plánuje Ozbrojeným silám nakúpiť 152 kusov pásovej techniky za 1,739 miliardy eur. A osemkolesových obranných transportérov to bude 76 kusov za 332 miliónov. Vzniká logická otázka: Kvôli čomu a komu sa tak vyzbrojujeme na zemi aj vo vzduchu na úkor potrieb vlastných občanov?! Čo sa chystá?! Týždenne sa presúvajú desiatky vojenských konvojov cez územie Slovenska zo západu na východ. Chystá snáď NATO aj s pomocou Slovenska útok na Rusko?!

Alebo sa ideme dať znovu zatiahnuť do nového vojenského dobrodružstva podobne ako v Afganistane?! Tak kvôli komu a čomu si budeme odŕhať od huby? Tá hra na vojačikov nás už stála príliš veľa. Doslova a do písmena veľa mŕtvych detí a dospelých, ktorým sa nedostala adekvátna zdravotná starostlivosť, veľa biedy našich občanov! Páni politici, ak chcete, robte poskokov USA a NATO, ale za svoje!

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.