BEŇOVÁ: FICO VŠADE VIDÍ LEN ZRADCOV A NEPRIATEĽOV

Priam neuveriteľné podľa Beňovej pôsobila Ficova stať o Kaliňákových deťoch a biznis krídle zosobnených v exministerke vnútra Denise Sakovej a Erikovi Tomášovi. „Jedným dychom si tak kopol do Kaliňáka, Sakovej aj Tomáša.

Foto TASR
Dátum 19.06.2020

BRATISLAVA 19. júna (SITA/extraplus.sk) – Monika Beňová na sociálnej Facebook poriadne skritizovala Roberta Fica. Dlhoročnej europoslankyni sa nepáčilo, ako predseda strany Smer-SD reagoval na odchod ďalších 10 poslancov k Petrovi Pellegrinimu, ktorý ohlásil založenie vlastnej strany. „Predseda strany, ktorá má 21 rokov a ktorá napriek všetkému stále disponuje pomerne solídnou voličskou základňou, má povinnosť postaviť sa pred média a vysvetliť našim voličom čo sa deje a najmä, čo sa bude diať ďalej,“ napísala Beňová a dodala, že v neposlednom rade je to aj jeho povinnosť voči tým, ktorí sme zo strany neodišli.

Priam neuveriteľné podľa Beňovej pôsobila stať o Kaliňákových deťoch a biznis krídle zosobnených v exministerke vnútra Denise Sakovej a Erikovi Tomášovi. „Jedným dychom si tak kopol do Kaliňáka, Sakovej aj Tomáša,“ uviedla Beňová s tým, že to dokazuje len fakt, v akej hlbokej paranoi sa Fico nachádza. „Všade vidí len zradcov a nepriateľov a sedí sám, schovaný kdesi, namiesto toho, aby sa postavil k situácii čelom a ponúkol riešenie,“ dodala.

Beňová si myslí že voliči Smeru čakajú od strany opozičnú politiku a členovia víziu, čo ďalej. „Je politicky a aj ľudsky neakceptovateľné, že predseda necíti elementárnu zodpovednosť za túto situáciu a nedokáže sa solídne postaviť pred nás, a pred našich voličov aby povedal aspoň pár súvislých viet,“ kritizuje ďalej Fica, ktorý podľa nej nemôže očakávať, že ho budú donekonečna ľutovať za stav, do ktorého sám seba vmanévroval. No a keďže sa teda Facebook stal našim straníckym komunikačným nástrojom, chcem požiadať (opakovane) členov predsedníctva a krajských predsedov, aby urýchlene sfunkčnili stranícke orgány, aby sa zišlo predsedníctvo a to aby zvolalo snem, na ktorom budú zrealizované všetky personálne zmeny,“ vyzvala. Smeru totiž podľa nej ostali dvaja podpredsedovia z piatich, predseda kdesi v ilegalite a predsedníctvo, ktoré sa nestretlo už tri mesiace. „Ste tým všetci povinní voličom strany a členskej základni,“ dodala na záver.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.