BĚŽ DOMŮ, IVANE!

Podľa Mikloša sme my Slováci toxickí naprieč generáciami, teda od Pribinu a Svätopluka až doteraz.

Foto ĽUDOVÍT VANIHER/SITA
Dátum 01.05.2022

Ivan napísal: Rusi a my. Líšime sa až tak veľmi? Slovensko je toxické naprieč generáciami. Zavrhol prítomnosť i minulosť. Okrem tej jej krátkej chvíľky, ktorá „postála“, aby si mohol napakovať kapsu aj s Mikim pri predaji SPP či pri Branisku. Je prezidentom MESA 10, exministrom financií, sám sa chváli, že dvakrát sedel medzi bilderbergovcami – o ktorých si my dezoláti, podľa neho „mimoni“, myslíme, že vládnu svetu, je to naopak, svet vládne im! Neslovák – Rusín, napokon „rusofóbny“ Ivan, ktorý však nedokázal svojich ukrajinských chlebodarcov (z čej vôle im radil, ehm, žeby nie Bilderberg?) presvedčiť ani len o tom, že aj Rusíni, teda aj on, existujú, sú tiež ľuďmi. A tak veľmi ho prosili rodáci v „Info Rusin“! Údajne mal problémy s Amerikou i s Ukrajinou. Hovorí sa o briliantoch v Afrike. Zlodejom sa to stáva. Teraz vraj pracuje na implementácii Plánu obnovy a odolnosti SR – ľudsky povedané, pracuje na takom zadlžení už aj tak zadlženého Slovenska, aby sa už z dlhov nikdy nevyhrabalo. Nepáčime sa mu, ale on je zase tu a chce nás riadiť, čudné.

Bol na Ukrajine a nič nevidel. Nič ho netrápilo. Pomery po majdane, vláda korupcie a oligarchov, strieľanie do vlastných na Donbase, doslovný holokaust – zápalná obeta – v Odese. Ním a Mikim poradcovaný Kyjev nič nechcel počuť nielen o jeho Rusínoch, ale ani o Rusoch. Dajsamisvete, jazyk, národnosť, smiešne, však v Bilderbergu sa také dačo nenosí. Miešanie všetkého, ničenie všetkého tradičného. Z čiehosi poverenia radil Ivan „vmeste“ s Mikim, ako Ukrajinu dostať tam, kde teraz je, na kolená. Veď pri rozpade ZSSR žilo sa na Ukrajine ako v Bielorusku. A dnes? Ukrajina ako Uganda?

Lesk dolára

A čuduje sa, že Rusi podporujú Putina. Vari majú Zelenského? A začo? Hnevá ho, že „podľa najnovšieho prieskumu Centra Levada ruskú vojnu plne alebo prevažne podporuje 81 percent ľudí v Rusku (53 + 28), osem percent skôr nepodporuje a šesť percent zásadne odmieta“.

Hnevá ho „brutálna kremeľská propaganda, ktorá ľuďom doslova vymýva mozgy, a tiež nedostatočný prístup k objektívnym, nezávislým zdrojom informácií“! Hnevá ho, že po vypuknutí vojny boli všetky nezávislé zdroje informácií zablokované – žeby ho hnevalo zablokovanie Hlavných správ či Hlavného denníka v Bratislave? Nie, toto je OK, jeho trápia zablokované ruské portály. A vymývanie mozgov: môže existovať ešte intenzívnejšie, ako to arogantne až surovo predvádza Schutz v smečku, Havran či Ostrihoňová na verejnoprávnej RTVS v relácii Silná zostava?

A predsa ho aj niečo teší: podporovatelia Putina čoskoro vymrú, lebo má podporu medzi starými, nevzdelanými a dedinčanmi. To je podľa Ivana relatívne dobrá správa pre Rusko a zlá pre Putina. Ale potom nazrie Ivan aj k nám. A beda-prebeda! Sklamal ho Ústav experimentálnej psychológie SAV, vlastne len jeho prieskum: 34 percent ľudí na Slovensku verí, že vojnu na Ukrajine zámerne vyvolali západné mocnosti a Rusko len reagovalo na ich provokáciu. A ďalej takmer 28 percent verí argumentom o potrebnej demilitarizácii a denacifikácii Ukrajiny, 27 percent verí informáciám o genocíde ruskojazyčného obyvateľstva, 13 percent verí, že Ukrajina vyvíja jadrové či biologické zbrane a jedenásť percent je dokonca presvedčených, že zábery z vojny sú často zinscenované, a na záberoch médií sú zaplatení herci a herečky. Ivan bol na Ukrajine, ale videl to všetko cez lesk dolára inak ako ľudia zahnaní do donbaských pivníc. Hľa, Porošenko, ktorému Ivan radil, sa verejne vyhrážal po rusky hovoriacim Ukrajincom: „Naše deti sa budú učiť v školách a vaše budú sedieť v pivniciach!“

Viera v konšpirácie

Ivanovi nejde do hlavy, čo si myslí významná časť ľudí v krajine, teda na Slovensku, ktoré patrí podľa rebríčka slobody médií a politických slobôd medzi najslobodnejšie na svete! Čudné: predsa sloboda a pravda idú dokopy, či na Slovensku nejdú? Či treba cenzúru, aby sa ľuďom vyčistil zrak ešte väčšmi? Ivan, prebuď sa, ak takto masa Slovákov myslí aj bez „lživej kremeľskej informačnej propagandy“, príčina musí byť inde: v slovenskej „zemitosti“ a aj múdrosti. Napríklad patríme medzi najmenej zaočkované národy nie preto, že chceme ohrozovať životy a zdravie iných, ale aj životy vlastné (aká hlúposť, Ivan, sám uznaj, hlúposť na úrovni odstrihnime sa od ruského plynu a Rusi vojnu prehrajú, z toho sa už smeje aj tvoj obľúbenec Sulík). Je to, Ivan, naopak: nechceme si dať vstreknúť neoverenú a nevedno čo spôsobujúcu tekutinu do vlastných tiel. Lebo si vážime život a mnohí prosia Ducha Svätého, aby im na rozdiel od súčasných slovenských vodcov a vodkýň rozum zachovať ráčil. Našimi prioritami sú zdravý ľudský rozum, bezpečnosť a zachovanie tradičných hodnôt.

K alarmujúcemu uvažovaniu priviedol Ivana aj Globsec, teda jeho prieskum. Kým v Litve verilo v roku 2020 „konšpiračným teóriám“ – Ivan dobre vie, o čom hovorí – 17 percent ľudí, v Česku 29, Poľsku 34, Rumunsku 39, v Bulharsku 48, na Slovensku najviac, až 56 percent! A tak sa Ivan vyjadril o Slovákoch tak, že sme toxickí naprieč generáciami, teda od Pribinu a Svätopluka až doteraz. Je zdesený, lebo „konšpiračné nezmysly“ sú na Slovensku populárne bez ohľadu na vek: aj u mladých do 24 rokov!

Tajné spolky riadiace svet

Sme ako Rusi, sme horší či lepší? Akú máme budúcnosť? Ivan zisťuje, že pokiaľ ide o štruktúru „priaznivcov konšpiračných teórií a nepriateľov demokracie, slobody a ľudských práv“ – čo je podľa neho jedno a to isté, sme na tom dokonca horšie ako Rusko. Kým v Rusku čím je človek mladší, tým je väčší „neputinovec“, u nás nezohráva vek žiadnu zásadnú úlohu. Teda v diktát EÚ, ktorý musíme znášať, verí 67 percent Slovákov, že základne NATO sú okupáciou (65), že svet riadia tajné spolky (60) a že neziskové organizácie sú predĺženou rukou západných mocností (58). Najhoršie je, že aj mladí ľudia veria – lebo vedia? – že protivládne protesty proti Ficovi boli platené zo zahraničia (54 percent).

To, samozrejme, nie je pre Ivana dobrá správa do budúcnosti. Najmladších menej oslovujú len konšpirácie o tajných spolkoch riadiacich svet. Sám sa jednému údajne „nekonšpiračnému“ médiu zdôveril takto: „Bol som pri vstupe Slovenska do EÚ a NATO, chodil som na ich rokovania na vysokej úrovni, bol som (asi) jediný Slovák, ktorý sa viackrát zúčastnil na zasadnutí skupiny Bilderberg (to je tá, čo má podľa vás riadiť svet), bol som a som činný v neziskovom sektore, chodil som na protesty proti Ficovej vláde, žil som na Ukrajine a pomáhal som Ukrajine s reformami a s ich euroatlantickými ambíciami. Podľa vás som teda určite zosobnením vašich fóbií a predstáv o tom, ako funguje svet. Ale zase sa mýlite. V skutočnosti som ten, ktorý s istotou, z prvej ruky a z osobnej skúsenosti vie, že ste mimo. Obávam sa, že úplne, definitívne a beznádejne mimo. Ste jednoducho mimoni.“

Nuž, Ivan, choď preč od konšpirátorov, putinofilov a mimoňov. Choď k „prvej ruke“, tam kde vedia ako funguje svet. V 68. roku už si mohol aspoň počúvať. Milan Chladil spieval vtedy takto: „Běž domů, Ivane, čeká tě Nataša, běž domů, Ivane, tady tě holky nemilujou. Běž domů, Ivane, čeká tě Nataša, běž domů, Ivane a už se nevracej...“ Stále je čas. Lebo – mimoni.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.