BIDEN PRED 23 ROKMI NAVRHOL BOMBARDOVANIE BELEHRADU

V roku 1999 vtedajší senátor Joe Biden ešte so žltými vlasmi na hlave v Capitole chváli, že to bol práve on, kto navrhol poslať amerických pilotov, že to bol on, kto navrhol bombardovanie Belehradu, že to bol práve on, kto navrhol ničiť mosty a zásobníky paliva, že práve on navrhol špeciálnu operáciu s názvom ´Spojenecká sila´.

Foto SITA/AP
Dátum 24.03.2022

Dnes 24.marca je tragické výročie, keď vojská NATO v roku 1999 bez súhlasu Bezpečnostnej rady OSN bombardovali územie bývalej Juhoslávie. Spomenul som si na to pri záberoch verejnoprávnej RTVS, ktorá sa v Správach rozplývala nad odchodom amerického prezidenta Joa Bidena na mimoriadny summit NATO do Bruselu k Ukrajine, kde má ohlásiť nové sankcie proti Rusku. Predtým, ako sa neistými stareckými krokmi priblížil k prezidentskému vrtuľníku Marine One (a bez čiapky na šedivej hlave zasalutoval vojakovi pri schodíkoch), nezabudol ešte novinárom odvetiť na otázku: „či má nejaký odkaz pre Putina?“ Šéf Bieleho domu pôsobil trochu zmätene, akoby si nevedel spomenúť..., no potom sa mu rozjasnilo: „Putin..., Mr.Putin..., on je vojnový zločinec...“a s mávnutím ruky sa pobral preč. Kladiem si básnickú otázku, či sa počas bruselského stretnutia s lídrami ostatných 29 štátov Severoatlantickej aliancie alebo po zasadaní Európskej rady s 27 lídrami EÚ, nájde aspoň jeden statočný, ktorý mu v súvislosti s bombardovaním srbských miest pripomenie jeho temnú minulosť? Prezidentka Zuzana Čaputová to celkom isto nebude...

Našepkáme teda na diaľku, že existuje video, v ktorom sa v roku 1999 vtedajší senátor Joe Biden ešte so žltými vlasmi na hlave v Capitole chváli, že to bol práve on, kto navrhol poslať amerických pilotov, že to bol on, kto navrhol bombardovanie Belehradu, že to bol práve on, kto navrhol ničiť mosty a zásobníky paliva, že práve on navrhol špeciálnu operáciu s názvom ´Spojenecká sila´. Pre vtedajšiu nemeckú Luftwaffe to bola najväčšia vojenská operácia od konca 2.svetovej vojny, ktorá sa vyznačovala masívnym bombardovaním, streľbou do utekajúcich civilistov, ničením ich domovov a v Kosove potom hromadným masakrovaním. A bol to práve senátor Joe Biden, ktorý so svojim kolegom Johnom McCainom žiadali vtedajšieho prezidenta USA Billa Clintona: využiť na riešenie situácie ´všetky dostupné prostriedky,´ Jeho horlivosť a krvilačnosť ho vyniesli až na „Olymp“ americkej a svetovej politiky.    

Takže čo je to z dnešného pohľadu a pri počúvaní výrokov Bidena v aktuálnej súvislosti s vojenskými hrôzami na Ukrajine – strata pamäti a svedomia? Alebo mlčky otrokmi prehliadané pokrytectvo? A možno len senilita ...   

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.