BIDEN: TRUMP JE OCHOTNÝ OBETOVAŤ DEMOKRACIU, LEN ABY SA OPÄŤ DOSTAL K MOCI

Donald Trump zase tvrdí, že Joe Biden a vedúci predstavitelia demokratov sa sami snažia podkopať demokraciu tým, že zneužívajú právny systém na zmarenie kampane svojho hlavného rivala. Zhruba desať mesiacov pred novembrovým volebným finále 81-ročný Biden v predvolebných prieskumoch za svojím 77-ročným rivalom zaostáva v piatich zo šiestich amerických štátov považovaných za významné volebné bojiská.

Foto SITA/AP
Dátum 06.01.2024

Americký prezident Joe Biden vyhlásil, že snahy exprezidenta Donalda Trumpa o opätovné dobytie Bieleho domu v roku 2024 predstavujú vážnu hrozbu pre krajinu. Uviedol to v prejave, ktorý predniesol neďaleko Valley Forge, v rodnom štáte Pennsylvánia. V prejave, ktorým Biden odštartoval svoju predvolebnú kampaň v novom roku, sa snažil voličom objasniť, aká voľba ich čaká na jeseň.

Američania budú podľa prezidenta v novembrových voľbách rozhodovať o mnohých veciach, ale predovšetkým o budúcnosti americkej slobody a demokracie. Podľa neho Donald Trump je ochotný obetovať americkú demokraciu, len aby sa opäť dostal k moci. „Trumpova kampaň je len o ňom samotnom. Nie je o Amerike, nie je o vás,“ vyhlásil prezident.

Biden povedal, že „snahou prepísať fakty zo 6. januára sa Trump pokúša ukradnúť históriu rovnakým spôsobom, akým sa pokúsil ukradnúť voľby“. Trump podľa neho chce „otvorenú politickú vojnu“ a nevníma politiku ako nástroj na mierové riešenie nezhôd. Dodal, že neexistuje žiadna pochybnosť o tom, „kto je Trump alebo čo má v úmysle urobiť“.

Trump, ktorý čelí 91 obvineniam z trestných činov súvisiacich s jeho údajnou snahou zvrátiť svoju prehru vo voľbách a troch ďalších zločinov, tvrdí, že Biden a vedúci predstavitelia demokratov sa sami snažia podkopať demokraciu tým, že zneužívajú právny systém na zmarenie kampane svojho hlavného rivala.

Zhruba desať mesiacov pred novembrovým volebným finále 81-ročný Biden v predvolebných prieskumoch za svojím 77-ročným rivalom zaostáva v piatich zo šiestich amerických štátov považovaných za významné volebné bojiská, a to aj medzi mladšími voličmi a voličmi inej ako bielej pleti, ktorí tvoria významnú časť Bidenovej voličskej základne.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.