BIELEMU DOMU DOŠLI PENIAZE NA PODPORU UKRAJINY

Prerušenie americkej vojenskej pomoci Ukrajine má vplyv na situáciu na fronte. 

Foto SITA/AP
Dátum 30.01.2024

Prerušenie americkej vojenskej pomoci Ukrajine má vplyv na situáciu na fronte. Ako referuje web news.sky.com, povedal to americký minister zahraničných vecí Antony Blinken.

Bielemu domu došli peniaze pre Ukrajinu, čo znamená, že nemôže poslať ďalšiu muníciu ani rakety, aby jej pomohol v boji proti ruskej invázii. Ďalší balík pomoci pre Ukrajinu je už niekoľko mesiacov pozastavený pre nezhody v Kongrese.

Blinken na spoločnej tlačovej konferencii s generálnym tajomníkom Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) Jensom Stoltenbergom povedal, že je presvedčený, že Kongres bude „mať naďalej silnú a obojstrannú podporu pre Ukrajinu“.

„Neexistuje žiadny iný čarovný hrniec na peniaze. Teraz sme mimo vojenskej pomoci, ktorú poskytujeme Ukrajine, a dokonca vidíme nejaké dôkazy o tom, ako sa to odráža na bojisku. Takže je absolútne nevyhnutné, absolútne naliehavé, aby sme to urobili (poskytli pomoc),“ povedal Blinken.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.